Tři mušketýři (1993)

Vcelku pohoda, ale treba zabudnúť na Alexandra Dumasa.

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

Zopar slušných trikov, to je jedine pozitívum tohto diela. Vyžaduje to trochu vôle dopozerať to do konca. Na jednotke som sa celkom zasmial. Toto je ale oveľa slabšie.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Vizuálne uchvatný film so zaujímavým hereckým obsadením. Obsadenie J.Carreyho ako st.Olafa je dobrý ťah. Poteší hudba i animované záverečné titulky. Sňáď len ten príbeh by mohol vtiahnuť trošku viac. Knižné originály nepoznám.

Lovci pokladů (2004)

Známi herci (slabé výkony), slobodomurári, templári, veľký poklad.. Všetko nahádzané do jedného nie velmi podareného filmu. V amerike velmi úspešný film!?. Možno len mal trocha zvýšiť záujem o históriu a pozdvihnúť národné podvedomie.

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Tento párik policajtov proste nefunguje. Film zachraňuje akurát výkon Harrisona Forda a Leny Olin.

Sexbomba od vedle (2004)

Teengerska komédia, ktorú som pozrel až do konca (jedna z mála) a dobre som sa bavil. Pornoherečky su v podstate úplne normálne fajn baby. Čím viac takých filmov pre tých puritánov za morom.

Ali (2001)

Will Smith potvrdil že je dobrym hercom. Dobre obsadene vedľajšie úlohy, zaujímavá hudba aj technická stranka filmu. Na druhú stranu miestami dost nudne. Chválihodne že sa Michael Mann nevyhol aj kontraverznejším scénam z Aliho života.

Rambo II (1985)

Možno z nostalgie 5*.Je to zvláštny pocit sledovať Ramba ako masakruje rusákov v DVD kvalite s DTS-zvukom. Aj ked na to pozerám z odstupom casu, stále som Sly-ovi ochotný uveriť, že keby ho nechali, on by im tu vojnu hádam aj vyhral. Je to niečo úplne iné ako jednotka a myslím, že to tak je správne. (Objektívne je to na max. 4*, ale nemozem inak.)

Terminál (2004)

Tom Hanksovi som to zožral, jeho "Krakozština" nema chybu, ale na to, že to nakrútil Steven Spielberg, mi to pripadá dosť nedotiahnuté. Na takom letisku sa ale dá stretnúť aj veľa sympatických postáv. Perfektny je letiskový komisár Stanley Tucci a ako ozdoba i letuška Catherine Zeta Jones. Pohodová nenáročná zábava.

Miluj mě, prosím (2004)

Film, ktorý nenechá človeka chladným a asi budem opakovať po ostatných: je to fakt hrozne napínavé a pritom je to "len" romantika. Diane Kruger je ako osudová žena veľmi uveriteľná. Zaujímavá kamera a dobrá hudba navrch.