Police Story (1985)

Jednoducho klasika. Tento druh filmov mu priniesol slávu po celom svete. V amerike by tu takú záverečnú scénu natočil len ťažko. Klobúk dolu pred Jackieho kaskaderskými kúskami.

Cliffhanger (1993)

Herecké "majstrovstvo" Sylvestra Stallona v kombinácií s potrebnou porciou akcie v v úchvatnom vysokohorskom prostredí. Na veľkom plátne s dobrým zvukom je to fakt zážitok. Táto úloha Stallonovi proste sedí. To najlepšie sa ale odohrá hneď na začiatku filmu.

Poslední Mohykán (1992)

S predlohou to veľa spoločné nemá, ale je to úžasný film s velkolepou výpravou a úchvatnou hudbou(soundtack je povinnosťou). Daniel Day-Lewis ako omladnutý biely lovec Sokolie oko, krásna Madelaine Stowe, výborný záporák Wes Study...Pre tento žáner mám trochu slabosť takže plné hodnotenie.

Tváří v tvář (1997)

Woo ako sa patrí, natočil to, čo vie najlepšie. Perfektný akčný film s kvalitnými hereckými výkonmi. Tak trochu návrat k jeho honkongským peckám. Bodaj by takýchto filmov ešte urobil čo najviac.

U-Turn (1997)

Dobrý film s hromadou dobrých hercov a dobrou atmosférou. J.Lopez je k sežráni. Oliver Stone ukázal že je fakt dobrý režisér a ten záver!

Sejměte Cartera (2000)

Drsný Stallone s neustálymi kruhami pod očami, nepokojná kamera a zaujímavá hudba. Príjemný film s osobitou atmosférou v B-čkovom prevedení za A-čkový rozpočet. Poteši Mickey Rourke vo veľmi slizkej úlohe i čestná úloha Michaela Caine.

Pravdivé lži (1994)

Parádna zábava a ukážka trikových možností Lightstorm. Megaloman Cameron vždy vedel vyťažiť s Arnoldových nehereckých schopností maximum. Oko potešia aj príťažlivá Jamie Lee Curtis a snáď jediný a-čkový zárez Tia Carerre.

Zakázané ovoce (1998)

Ale mohlo by to byť mierne svižnejšie. Zábavné dialógy, výborné herecké obsadenie i v epizodných úlohách a tým dvom som tú romancu skutočne uveril.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Nádhera. Po zhliadnutí extented edition, by som ešte zdvihol hodnotenie, len už nie je kam. Tak komlexné dielo aké vytvoril Peter Jackson nemá, u mňa, v kinematografii obdobi. Kedže nepíšem komentár ku celej trilógií tak, Dve veže sú u mňa o kúsoček lepšie ako Spoločenstvo, veľkolepá príprava na veľkolepé finále.