Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Těžká nuda o dvou sračkách. Sem tam se mi zachvěla bránice (netopýři, dinosauři), jinak je to ztráta času a plýtvání talentem všech zúčastněných.

Gentlemani (2019)

Guy Ritchie v pozici, ve které ho bezpochyby mají všichni nejraději. S květnatým ale nepřekombinovaným scénářem, se spoustou barvitých a nezaměnitelných postav, s několika stranami různých gangsterů, se spoustou režijních vychytávek, parádními dialogy, vtipem (obzvlášť vzorec ve chcípání uprchlíků a jedna macatá svině mi rozdmýchali bránici) a v neposlední řadě se zábavnou akcí. Všichni herci si viditelně role užívají, ústřední čtyřka je dokonalá. Tohle nemá chybu.

Smrt ve tmě (2016)

Je tu pár klišé a nelogičností, nicméně film je po celou dobu trvání napínavý, správně odkrývá jednotlivé karty a člověk tak nějak netuší, jak to úplně dopadne. Stephen Lang je borec, i když se na něm podepsalo pár let atrofie (ten macho z prvního Avatara už to není), přesto ale dokáže nakopat prdel (a nejen to) čorkařským zmrdům. Za málo peněz hodně muziky.

Co děláme v temnotách (2014)

Parodie se poslední dobou už bohužel netočí, natož pak ty dokonalé typu Hot Shots nebo Naked Gun. Možná i proto je tenhle posměvačný dokument jako rána z čistého nebe. Dokument o 4 upírech, kteří popisují svůj všední život (večerní vstávání, soužití s ostatními a služby na uklízení, pravdivost lidových pověr o upírech, pomrkávání po upřích filmech - Nosferatu, Dracula, Interview s upírem - nebo rovnou jejich parodování - Twilight), noční život, citový život, vlkodlaky, zombíky a spoustu dalšího. Sem tam se najde nějaké hluché místo, ale jinak je tento dokufilm plný různých hlodů a vtipů, z nich některé jsou naprosto geniální (aport a vůbec celé první setkání s vlkodlaky, věkový rozdíl ve vztahu a spousta dalších). Doporučuji.

Králíček Jojo (2019)

Originální mix válečného dramatu a parodie na vše okolo nácků a jejich vypíčených ideálů. Někdy jsou ty skoky z dramatu do komedie trochu těžce naroubované, jindy je to zase příliš vážné, v celku ale výborně pobaví (především vše s Dolfiem) a člověk z kina odchází s úsměvem na rtech. Johansson a Rockwell jsou výborní, stejně jako ústřední dvojice dětských herců. Film roku to rozhodně není, ale komedie roku určitě.

Rambo: Poslední krev (2019)

Jednoznačně nejhorší díl série a naprosto nedůstojné pokračování. Nejdřív se 20 minut nudně kecá na ranči. Když pak Rambo vyrazí do Mexika, člověk se těší, jak opráší svoje umění osamělýho vlka zabijáka, ale místo toho se schová za roh, a pak jde přímočaře s kladivem ode dveří ke dveřím (žádná stealth akce typu z I, II nebo III). Finále je pak přepálené a nenápadité. Pasti jak z poznámkového bloku Jigsawa a Rambo s teleportem, protože je vždycky tam, kde sklapne past, aby mrtvoly naprosto nesmyslně ještě provrtal luparou nebo automatickou puškou. Tohle není příběh o JR, kolem kterýho umírají všichni, na kterých mu nějak záleželo a kterýho si válka vždycky najde. Mimochodem, samotní tvůrci včetně Slye se měli pořádně podívat na předešlý 4 filmy. Třeba by pak pochopili, o čem Rambič má být a nezapomněli by na detaily typu jizvy od Jušina... Jdu brečet.

Mizerové navždy (2020)

Bez Míši Záliva to sice není ono (akce je docela málo a kulervoucí taky rozhodně není), navíc zamrzí násilné naroubování mladých zobáků (penízky musí cinkat i za 10 let, že), ale tak nějak mě bavila spousta nekorektních vtipů a situací a dva slušný páry koz. Smith a Lawrence navíc i po letech představují výrazné duo, za tu návštěvu kina to stojí. Za další zkouknutí už ne, to si radši pustím dvojku.

Cesta do fantazie (2001)

Můj první film od Miyazakiho a musím konstatovat, že legendy nelhaly. Unikátní fantazijní svět, kupy různých stvoření a postav a bůhví čeho dalšího. Film opravdu vytrhne že skutečného světa. Výtku mám v tomto případě k příběhu samotnému. Je takový na "Hm" a pokrčení ramen. Z pohledu dospělého na 3 hvězdy, z pohledu dítěte na 5 (krom zmíněného světa i nějaké to poučení), takže celkem za 4.

Eso es (1982)

Dělat si srandu z válečných událostí, a hlavně z těch WWII, není lehké. Tady se to povedlo. S velkým nadhledem, množstvím vtipných situací i jednohubek (u mě vedou kukačky s orlicí). Sem tam opadá tempo, ale to nezkazí celkový dojem.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Těšil jsem se na boje s monstry, kouzla a boj o vládu nad většinou kontinentu. Toho všeho je tu zatraceně málo. Pohled na události z perspektivy Dr. Manhattana nevadí, udržuje to pozornost, kterou ruší naprosto nulový úvod do světa a jeho zákonitostí a obyvatel. Nečetl jsem knihy, nehrál hry, takže vůbec netuším, proč postavy činí, co činí, proč ty žvásty o osudu, a hlavně v tom nevidím absolutně žádný příběh. Další sérii už nejspíš vynechám.