Film o filmu: Terminátor 2 - 3D (1996) (TV film)

Jen je skoda ze toho 3d Terminatora zatim nemame moznost videt. Byl by to asi veliky zazitek sledovat Terminatora na velkem IMAX platnu kompletne ve 3d. Tento dokument obsahuje jeho pripravu, nataceni a spoustu informaci okolo neho plynoucich. Cameron je ohromny perfekcionista a tato show musi byt neco neskutecneho.

Terminátor 2: Víc než jste ve filmu viděli (1993)

Povedeny dokument pojednavajici o vzniku rozsirene verze, ktera pochazela z puvodni predstavy rezisera. Ten vsak musel spoustu scen vystrihnout nebot by pro film byly prilis dlouhe a kinoverze by se neumerne natahla. S prichodem DVD nastal vsak obrat a vsechny tyto sceny mohl Cameron opet implementovat do podoby rozsirene verze. Tudiz kazdy spravny fanousek ma doma jiste T2 v podobne S.E. vydani a vi o cem mluvim.

Film o filmu: Terminátor 2 - Den zúčtování (1991) (TV film)

Filmy o filmu mam velmi rad a obzvlaste mam rad tyhle povedene, ktere umocnuji a rozsiruji zazitek ze sledovani filmu. Spoustu veci, ktere se dovidam mohu primo ve filmu obdivovat anebo si uvedomit jak tezke bylo natocit to ci ono. James Cameron musel s natacenim T2 pockat nebot nebyl prostredek jak uskutecnit jeho neuveritelne sceny a pote kdyz se ujistil v Propasti ze CGI je uz na dobre urovni, mohli zacit prace na T2.

Divoká řeka (1994)

Docela povedene drama s vybornou Streepovou a krasne hajzlovskym Baconem. Rezie pusobi ucelene, ale filmu chybi vetsi emotivni napeti a razantnejsi tempo, diky kteremu muze chvilemi docela nudit.

Apollo 13 (1995)

Apollo 13 je nadhernym prikladem toho jak natocit typicky americky film pro siroke publikum avsak a to zduraznuji pomoci vynikajiciho citu pro budovani atmosfery a napeti diky cemuz tento film nezapada do skatulky "tupe" pop cornove zabavy, ale do uzasne natocenoho a technicky vynikajiciho dramatu na motivy skutecnych udalosti, ktere poskytly tento let. Mam pro filmy Howarda docela slabost nebot me jiz nekolikrat presvedcil o svych nespornych rezijnich kvalitach. Tom Hanks, Bill Paxton, Bacon, Sinise, Harris zkratka vsichni tihle herecti fachmani utvareji svym dokonalym herectim uceleny, chytry, propracovany a hlavne napinavy a zabavny pribeh.

RoboCop 2 (1990)

"Nahltan" prvnim dilem jsem ocekaval zrejme trochu vice, ale kdyz pripomenu silenost jmenem Robocop 3 jsem docela "spokojen". Je to zkratka tupa beckova vymejvarna pro jedno pouziti. Dnes bych se na to proste uz nepodival ledaze bych musel a to si spise pujcim prvni dil, ktery ma proste i po letech co do sebe. A mimochodem pokud se podivate na kolonku se jmenem rezisera asi vas jiz berou mdloby, ano je to Irvin Kershner, autor zrejme nejlepsiho dilu Star Wars! Kdyz Imperium vracelo uder, zrejme ten uder zasahl i Kershnera a to asi pomoci vsudypritomne Sily rovnou sutrem do hlavy!

RoboCop (1987)

Ja mam proste pro tenhle Verhoevenuv stych trochu slabost hlavne z let mych davno minulych kdy jsem jako klucik hltal vsechny tyhle superpostavy. Z dnesniho pohledu musim zvlaste ocenit dobrou technickou stranku filmu a povedeny scenar.

RoboCop 3 (1993)

Co to bylo??!! Proc tohle ma nekdo sanci porodit na svet? Neskutecna kravina, ktera uz definitivne pohrbila docela povedene prvni dva dily (no spise ten prvni Verhoevenuv). Dobra, dobra tu jednu hvezdu davam asi za 10 povedenych minut z celeho filmu, ale 5 minut jsou zaverecne titulky.

Kokosy na sněhu (1993)

Vyborna komedie pojednavajici o trnite ceste jamajskych totalnich outsideru v zavodu ctyrbobu. Nektere gagy me opravdu dostali a musel jsem se docela hodne smat. Vynikajici je hlavne John Candy, ktery jiz svym zjevem ma proste tendenci vas rozesmat a v roli boboveho trenera (uz tohle samo o sobe je nadherne absurdni) me proste nedal sanci se nesmat.

Spaceballs (1987)

Ale jo byla to docela sranda, zvlaste ty scenky narazejici na Star Wars, Vetrelce atd, ale ze bych z toho byl kdovijak odvazanej se rici urcite neda. Mel Brooks je dozajista skvelym komedialnim reziserem, ale zde jsem cekal mozna trochu vice nez detinske scenky a nekdy az trapne narazky, ale pokud mu na to pristoupite budete se myslim docela dost dobre bavit.