Strážci Galaxie (2014)

Dokonalá zábava. A největší bůh je meewall!!!!

Jupiter vychází (2015)

Koukám, že většina z místních diskutérů opět viděla úplně jinej film než já. Jak vůbec mohlo nějakého troglodyta napadnout u téhle svěží akční sci-fi pohádky srovnání s pekelnou nekonečnou sračkou Twilight Saga krůty Meyerové mi opravdu hlava nebere - a dalších 50 pablbů to tu po něm papouškuje. To je jako tvrdit, že traktor Zetor a poslední model bavoráka jsou totéž, protože obojí má 4 kola. Wachowských Jupiter má svojí poetikou mnohem blíž ke Hvězdným válkám nebo ještě víc k nepřekonatelnému Pátému elementu. Není to žádné filozofické veledílo, ale solidní, místy dokonce i vtipná a sebeironická zábava s lehkým odérem romantiky a veselou přistěhovaleckou rodinkou, která jakoby vypadla z deníčku naší obludné hospodyňky Haliny GigaMaliny Pawlowské. Děj celkem svižně odsejpá bez zbytečných pětiminutových pohledů z oka do oka a dlouhých sebezpytných dialogů o hovně a vizuál je opravdu hodně vymazlený. Kuní Mílu z Černovic na Ukrajině sice nemusím, ale jinak spokojenost.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Armádní vyšetřovatelé, chovající se jako partička truhlíků ze střední (...a tak pořád lepší, než kdyby to bylo naopak...), kterým i po jedenácti sériích údajně neustále roste sledovanost. Komediální kriminálky epizodního charakteru, propojené i nějakou tou hlavní dějovou liníí, jsou v seriálovém světě jedním z nejvděčnějších byznysů (Castle, Bones atd. atd.) - a NCIS je taškařice, natočená celkem proserfionálně, i když z pravdivosti by jí podezíral leda opravdu veeeelký naiva. Ostatně co víc očekávat od podobného díla, než jen celkem bohapustou zábavu (ale POZOR, občas dokonce i obohatí - například dokonalou definicí lobbisty jako "slizouna, co má svý páky" :-) ). Vlastně jsem moc rád, že podobné nenáročné leč místy i vtipné TV série vznikají, protože je to alespoň nějaká alternativa k naprostým debilitám, které bohužel tupá masa požírá s ještě větší vehemencí, než "emerické kriminálky". Vezmu-li v úvahu například to, že naší nejpopulárnější a nejlépe vydělávající televizní figurou je momentálně obalovač rohlíků Láďa Hruška, mám chuť vyrazit do ulic a začít sápat to, co po nich chodí.

Atlas Shrugged: Part III (2014)

Zlí militantní levičáci uchvátili Ameriku a donutili hodné, tvořivé a pracovité kapitalisty zmizet na skryté místo, kam na ně komunistická vláda nemůže. Něco podobného jsme tu zažili během 40ti let reálsocialismu, kdy všechno, co mělo mozek, IQ a k tomu dostatek odvahy, zdrhalo za železnou oponu směrem na západ. Z knihy Ayn Rand by se dal udělat skvělý seriál, tahle směs sci-fi, dramatu a telenovely si o to přímo říká. S tématem údolí Atlantis jako útočiště pro lidi, kteří odmítají dát své schopnosti napospas tupému davu, by se dalo pracovat nejmíň pět sezón a mohl vzniknout jakýsi výrazně pravicový ekvivalent městečka Heuréka. To by se ovšem při realizaci nesmělo posrat všechno, co se dalo. Od nadějné jedničky přes ještě poměrně solidní dvojku až po naprosto nezvládnutou trojku je filmový "Atlas" jeden velký kvalitativní sešup, o pravidelných výměnách hereckého ansámblu nemluvě, ty pocit roztříštěnosti z celé trilogie jen posilují. Obrovská škoda, že to takhle dopadlo a z objektivistické bible se postupně stala obyčejná filmová sračka třetí kategorie.

Sinbad: The Fifth Voyage (2014)

Opravdu nechápu, proč bych si měl sednout na zadek z toho, že si někdo vzal do hlavy v roce 2014 natočit šaškárnu s animáky jako z doby "Cesty do pravěku", kdy se hlinění pajduláci ve studiu posouvali obrázek po obrázku ručně. Tolik toporných neherců neuvidíte ani v OVRZu ( http://www.csfd.cz/film/215294-ordinace-v-ruzove-zahrade/ ) a pachuť opravdu velmi laciného amatérismu nenapraví ani blízkovýchodní kukuč celého veledíla. Možná si z toho cvrkne nějaký milovník tamější kultury nebo nenapravitelný loutkofil - jinak palec dolů. Jediným kladem tohohle filmu je to, že předchozí Solimonova hrůza http://www.csfd.cz/film/254121-djinn/ byla ještě o něco horší.

iZombie (2015) (seriál)

Nemá smysl hodnotit něco hned po pilotu (pokud to není fakt příšernej provar :-) ), ale tahle taškařice vypadá nadějně a (stydím se to napsat) dokonce i celkem originálně. Nevím, jaká revoluce proběhna v CW, ale jde nessskutečně nahoru - začalo to druhou sérií "Stovky" ( http://www.csfd.cz/film/338956-100-the/ ) a teď to vypadá, že i iZombie má solidně našlápnuto v tomhle trendu náhlýho zkvalitnění produkce pokračovat. Taxnad......

Prvních 100 (2014) (seriál)

Po 1. sérii:The 100 není zase až taková hrůza jako Reign nebo StarCrossed, ale bohužel i přesto je to další zahozená šance na relativně solidní sci-fi seriál - především kvůli kšeftu, tedy bezhlavému cílení stanice CW na puberťáky. Neexistuje žádný jiný rozumný důvod pro fakt, že pod příběhem, odehrávajícím se v daleké budoucnosti, místo scénické hudby vesele vyhrávají sezónní popové sračky typu Radio-active. Koho proboha v té době budou ještě zajímat. Dnešní puboši už budou dávno mrtví a ti z budoucnosti určitě budou mít svoje trendy na hony vzdálené konzervám ze současnosti... Přitom hned první série obsahuje celkem dost silných momentů - asi už z hlavy nevymažu poetické hromadné zabití stovek obyvatel orbitální stanice, připomínající meteorický déšť. A přitom existují i vyjímky z pravidla, že CW vypouští do světa jen uhrovatý shit: Arrow je přinejmenším snesitelný a desetiletá vlajková loď stanice Supernatural je "kůůůl" nejenom pro třináctky. Po 2. sérii pokorně přihazuju hvězdu, protože z tohohle seriálu se stal pravděpodobně nejlepší "survival" sezóny. Porovnám-li čajíčky, na kterých vyrůstali adolescenti před třiceti lety s tímhle nářezem, opravdu upřímně se děsím, co z dnešní teenagerské generace vyroste. Tohle už není žádná záhada hlavolamu s Velkým Vontem, ale bestiální masakr plný krve, znetvořených těl, mučení, masového vraždění a neskutečného amorálního svinstva. Asi nejnapínavější thrillerová série, jakou jsem letos zatím viděl - včetně těch "dospěláckých".

Hlasy (2014)

Celkem návodná veselá studie milého psychopatického vraha o tom, že se zase až tak moc neděje, i když zrovna rozřezává svojí potenciální milenku pilkou na železo. Ryan Reynolds perfektní jako vždy, tady dokonce několikanásobně - kočku, psa i další mluvící havěť si vystřihl k hlavní roli jen tak bokem levou zadní.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

A zase ta oblíbená pohádka o tom, jak plaváček Mojše za intenzivní dopomoci nadzemské entity spasil její oblíbené Džibríly a vyvedl je z otroctví do země zaslíbené. Hodně drahé dvě a půl hodiny s desetiminutovou výplatní páskou na konci. Kdepak "Království nebeské", to bylo jenom jedno. Tohle je slabý odvárek mocně dohoněný počítačovou grafikou.

Domácí vězení (2014)

Konečně zase jedna zábavná horror-komedie! Novozélanďáci na ně snad mají patent. Náladou hodně připomíná raná dílka profesionálního hobita Petera Jacksona. Sice to není až takový nátěr jako http://www.csfd.cz/film/223260-cerne-ovce/, ale především za originalitu zvedám všechny čtyři palce plus jeden. Už začátek se zpackanou loupeží bankomatu dává jasně tušit, že tahle story o "strašidelném domě" fuckt nebude tuctová - na rozdíl od většiny ostatních. Obzvlášť tleskám inovativnímu využití různého kuchyňského náčiní! Teď už vím, že od struhadla až po vývrtku jsou to všechno zatroleně nebezpečné zbraně. Bacha na Gerarda Johnstonea, možná nám vykvete v dalšího novozélandského režisérského Gandalfa.