• Krátkometrážní

Top Gun (1986)

Nezvěřitelně feel-good až mi z toho málem slza ukápla. Stále má cenu tento film vidět.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Velmi originální zápletka, ale i provedení mě moc bavilo. Alan Alda sice není můj favorit a nikdy nejspíš nebude, ale Ellen Burtyn jsem si v tomhle filmu zamiloval. Film je to moc hezký, veselý, samozřejmě bez smutných chvil se film o tajném milostném vztahu neobejde. Potěšilo i příjemné prostředí v jakém jsem si to představoval ještě předtím než celý film začal. Ten soundtrack, který doprovázel většinu scén byl naprosto výborný. P.S. Zestárlé Ellen to sluší ve filmech mnohem víc, než jejímu mladšímu já. :))

Volte mě! (2012)

Jedna z těch odbrých amerických komedií. Je to na dost podobné úrovni jako Machři. :))

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Seriál jsem objevil čistě náhodou při dívání se na videa na Youtube. Příběh služebnice mi tam totiž vkročil jako reklama na třetí sérii. Stalo se mi to už víckrát jenomže teď to byla nepřeskočitelná 3 minutová reklama. Tak jsem se díval a potom mi došlo, že by to mohl být i dobrý film s námětem, který mě vždycky někdě baví, když už se objeví. Nakonec jsem si Příběh služebnice vyhledal a dozvěděl jsem se, že je to seriál. Musel jsem to hned vidět. Přesně jak se mi potvrdilo. Bezvadná atmosféra a super námět i s příběhem. Moje nejoblíbenější postava je asi afroamerická kamarádka hlavní postavy (Morana se jmenovalac myslím?), zatímco hlavní hrdinka mi byla nesymptická od prvního do posledního dílu. Ze spousty úhlů vypadá jako čarodějnice, celou první sérii jsem si vduchu říkal, že by se hodila do Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic. Kdyby bylo sympatičtější hlavní hrdinky seriál už by byl úplně někde jinde. Bledel taky famózní a teta Lydie totéž. Jinak celkově nemohu jinak než za pět hvězdiček.

Captain Marvel (2019)

Úkázka čistého začátku, zároveň bezvadného zakončení...

Tři králové (1999)

Film vůbec neměl spád. Nebyl nijak zábavný ani jednou jsem se nezasmál a to si myslím, že by mě rozesmálo skoro cokoliv. Ice Cube je fakt příšernej herec, na něho se dívat je jak koukat na Ordinaci v růžové zahradě 2. Celkově nuda, ale naopak na 2 hvězdy to není.

Americká reportérka (2016)

Pro mě ze začátku vlastně nic neříkající film, postupně ještě víc neříkající film až jsem se dopracoval k tomu, že mě vlastně po celou dobu nenudil, ale ani ničím nebavil. Martin Freeman se mi vůbec, ale tím říkám naprosto vůbec nehodil do role, kterou hrál. U mě je neustále zaškatulkovaný jako malé vemeno z Hobita. Jako dvojka s Tinou Fey to nějakým způsobem nezafungovalo. Margot vůbec nechápu, že nějakou takovou roli vzala. Ani její podstatu ve filmu jsem nijak nepochopil, přitom si myslím, že podle knižní předlohy byla mnohem důležitější než podle filmu působila. Ale zase abych jen nekritizoval, tak Thornton konečně v novém filmu a ten mě překvapil. Působil dost sympaticky jen škoda, že měl malou roli. (Jo vím, všude mám že, ale co už.) :) Ještě bych na závěr dodal, filmy mohou být o mnohem mnohem důležitějších, vlivnějších, znaměnšjích nebo dojemnějších lidech, než je nějaká Kim Baker.

Leaving Neverland (2019) odpad!

Byl pod drobnohledem, pod dohledem vlastně všech pracovníků v Neverlandu, pod dohledem fanoušků, pod dohledem FBI, pod dohledem všech ostatních dětí v domě a prošel skrz několik soudních procesů...Nic se mu nedokázalo. Nejsou důkazy. Ti dva jsou naprosto nedůvěryhodní, v dětství lhali aby "chránili" MJ a teď zase lžou, aby měli znovu jeho peníze a slávu. Dále jsem viděl spousty rozhovorů s nimi a vypadá to, že jeden z nich se brzo přizná, protože je v každém rozhovoru až hrůzostrašně nervózní. Dodávám, že nejsem nějaký fanoušek číslo 1 u MJ, ale tohle jsou fakta, zatímco LEAVING NEVERLAND JSOU AKORÁT ŘEČI.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Nevím jak vám, ale mě případá jako nehorázně zajímavá postava v historii Hollywoodu. Byl v dobrý čas, na správném místě a osud mu pořídil parťáka a potom i film. :))

Navždy mladý (1992)

Šel z toho podobný "vibe" (bohužel, nevím jak to říct v češtině) jako například z filmu Fenomén, Frekvence a z jiných devadesátkových origo filmů. Pro každého, kdo jede v klasických USA filmech tak je to čistá povinnost. Byla to zábavná podíváná na nedělní odpoledne. Zajímavé bylo obsazení Jamie Lee, kterou jsem dlouho už v žádném filmu neviděl. Tady sice nebyla nějak výrazná, ale i tak to bylo k plusu. Celkově slabší 4 hvězdy.