• Krátkometrážní

Oscar 2019 (2019) (pořad)

Takže toto teda má být to "nejdůležitější" filmové ocenění? Děláte si srandu? Větší blbost jsem už dlouho neviděl. To radši pozorovat celý díl Výměny manželek než tento výmysl. Ostatní ročníky jsem viděl jen z krátkých úseků a videí a vypadaly o dost zábavněji. Mohlo to teda být pouze tímto ročníkem, ale i tak. To se ti Oscaři vážně natolik propadli, že už nemají ani moderátora? Zelená kniha to má určitě zaslouženě i když jsem ji ještě neviděl. U hlavních hereček jsem to přál Melisse, ale nejspíš to nebylo reálné, protože se tam objevili lepší herecké výkony a i příběhy jejich postav. Hodnotím na 2 hvězdy a to jsem možná ještě přehnal.

Soukromé neřesti (1997)

Začátek bezva, průběh vcelku nuda, konec super. Jak mám hodnotit? Nejspíš dám 3 hvězdy, protože to zase na červenou barvu nemá. Jinak taková oddechovka, pokud máte rádi hlavního představitele budete se bavit, ale mě byl už od začátku protivný. Ostatní herce jsem nijak nezaznamenal, neměli prostor a ani něčím zajímavou roli. Čekal jsem víc, možná proto jsem byl zklamaný. Lepší bude jít do filmu úplně naslepo a třeba vás překvapí.

Dej mi své jméno (2017)

Největší pecka poslední doby. Ze začátku mě ke shlédnutí odrazovaka délka filmu, která v realitě uteče velmi rychle což jsem byl u romantického dramatu překvapený. Poté mě chvíli odrazoval Timothee. Ten mě naprosto a nefalšovaně překvapil a role sedmnáctiletého italského pubeťáka mu sedla jak nikomu jinému. Armieho znám jenom z filmu Krycí jméno U.N.C.L.E. a i tam byl bezva sympaťák. Zde také perlil a byl přesně ta správná dvojka s Timoheem. Za adaptovaý scénář to byl zasloužený Oskar. Na to, že režisér byl dost underground tak vznikl bezvadný film. :)

Krásný kluk (2018)

Hezký příběh, ale nehorázně tomu ubírá na síle to utahané tempo. Asi to mělo být hlavně o vztahu mezi otcem a synem, jenže do těch drog ho musel někdo i natáhnout nebo to musel ze začátku s někým brát a to tam vůbec nebylo ukázané. Film se tvářil jak kdyby Nic neměl nikdy žádné přátele. To je na tom nehorázně nepřirozené a celé to dotváří divný dojem. Moje pocity z filmu jsou takové, že rozumím jak to muselo být těžké, ale všechno není černé a bílé. Je zde i šedá, kterou jsem moc neviděl. Buď byl na umření a v depresích nebo si užíval života(minimálně). Zvláštní snímek. Nenudil jsem se, 4 hvězdičky to dostane, ale na těch oskarech ať se to neukazuje.

Finty Dicka a Jane (2005)

Moc příjemná a vtipná záležitost. Před těmi lety kdy jsem to viděl se mi nelíbil, ale momentálně mi utkvělo i pár vtipů v paměti což u komedie oceňuji. Líbila se mi i vcelku originální zápletka. Jima mám rád jako vždycky. :))

Úkryt (2002)

Sakra....originální, estetické, napínavé, perfektně zrežírované. Prostě můj oblíbenec Fincher se zase strefil do černé a natočil něco úžasného. Thriller jak si ho já představuji. Foster bezvadně sedí do své role ustarané matky a musím vypíchnout i Whitakera. Nechápu jediné, jak to může mít tak málo procent?

Terminál (2004)

Nevím asi jsem poslední dobou nadhodnocoval. Tentokrát je to tak něco mezi 5 a 4*, ale já tu jsem abych si film užíval a to je hlavní hledisko vlastně všeho mého hodnocení. Tom Hanks svoji postavu zahrál výborně už jen tím, že hloupěji u toho vypadat nemohl. Zeta byla neskutečná sympaťačka, bezvadně přehlížela tu jeho naivitu a vlastně jako jedna z mála byla na něj hodná už od začátku což potěšilo. :)

Café society (2016)

Nějak jsem úmyslně nehledal nejslabší Allenů film, ale stalo se. Pořád je tady jeho skvělá atmosféra, ale to pomyslné kouslo tady chybí. Moc se mi tady líbil Eisenberg. Nehorázně se do tohohle filmu hodil, jak stylem hraní, tak vzhledem. Slabší čtyři hvězdy.

Bohemian Rhapsody (2018)

Asi takhle, všichni co hráli v tomhle filmu měli a mají neskutečné štěstí.