• Krátkometrážní

Stalo se (2008)

Jako ono v tom filmu pořád čekáte, že se něco stane, ale ono to stále nepřichází a nepřichází, až najednou dojede stopáž (na katastrofický film velmi malá 85 minutová) a zjistíte, že film byl naprosto o ničem. Snažíte se přijít, z čeho teda ti lidé umírají a napadají vás nejrůznější věci, až se nakonec film naprosto zabije svým vlastním stupidním vysvětlením. To ani nemluvím o spoustě scén, které postrádají špetku logiky (zastřelení na verandě nebo i závěrečné scény u babiny, které sice vytvořily perfektní napínavou atmosféru, ale nechápal jsem jejich pointu, ve filmu neměly vlastně žádnou funkci, nijak nás neposunuli dál v ději, akorát nás zmátly od hlavního pointu filmu). K tomu všemu herecké výkony, vztahy mezi hlavními postavami a i celý závěr jsou naprosto nefunkční. Toto je jeden z těch dost nezvládnutých filmů, který ani ten potencionál neměl. Na trhu je 20x víc lepších katastrofických filmů o pandemii než tento stupidní výtvor. Místní uživatele by asi s klidem napálili jednu, dvě hvězdy, ale stále i přes tyto hlavní výtky mě film až tolik nenudil a ani nijak víc neštval, takže dávám 3 hvězdy. P.S. Nechápu, proč to nemá v žánrech katastrofický a také nechápu, jak toto mohl natočit Shyamalan.

Temné síly (2018)

Líbilo se mi, jak z toho šel ten vibe roku 2018, jinak bych snad šel s hodnocením ještě níže.

Tenet (2020)

nejsložitější a nejméně zábavný Nolanův film

Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série)

"Celá tvá minulost": K tomuto dílu chci říct, že pokud bych ho viděl v roce 2011, tak ano, nejspíš by mě to odrovnalo, ale v roce 2022? Prostě obyčejné nahlédnutí a pohled na to, co kdyby všichni měli vlastní paměťovou kartu v hlavě. Nic víc, nic míň. Někoho tento námět odrovná, ale stále mi to nepřipadá, až tak odrovnávající, aby si seriál zasloužil takový hype. Chápu ty co to dokáže nadchnout a čím je to dokáže nadchnout, ale prozatím je pro mě Black Mirror velmi overhyped záležitost. 3hvězdy /// "Národní hymna": O něco lepší než Celá tvá minulost, 4 hvězdy /// "Patnáct milionů meritů": 3 hvězdy 1. Série - nic překvapivého, všechny náměty už jsem někde dříve viděl, v roce 2011 určitě bomba, ale v roce 2022 už slabota, dohromady 3 hvězdy

Moon Knight (2022) (seriál)

Celou dobu jsem přemýšlel nad udělením 4 hvězd, ale na poslední chvíli si to rozmyslel. Přece jenom, první epizoda byla tragédie, kde jsem si říkal, že hloupěji a otravněji už hlavní postava nemůže být napsána. Díl číslo 2 a 3 tuto situaci trochu zlepšil a na stupiditě Stephena se ubralo, 4. epizoda byla za mě ta nejlepší, 5. dobře osvětlila situaci ohledně rozpolcené identity, ale stejně se nemůžu zbavit pocitu, že tento prvek, který měl být (u Marvelu) něco neviděného a nového, ve výsledku seriálu uškodil. 6. epizoda byla napínavá a pro mě zajímavá, především z toho důvodu, že mě zajímají egyptští bohové a jak si s tím poradí u Marvelu, tím pádem mě spíš bavil ten prvek Egypta a bohů, než seriál samotný. Poslední epizoda ukázala pár akčních scén, které na chvíli pobavili, ale nic co byste už 100x neviděli. Overall jsou to 3 hvězdy s krůčkem ke čtyřem.

Propast (1989)

Na to jak mě film (ne)bavil možná trochu nadhodnocuji, protože pro mě filmu chyběl pořádný děj a spád, tím pádem často docházelo k dosti zdlouhavým chvílím a film se dost vleknul. Asi nejslabší Cameronův snímek, co jsem zatím viděl.

100% blond (2005) odpad!

Dvě hroudy tuku, sáhni mi na okouna, krvácení v supermarketu, ale jinak nazvat tento film americkou romantickou komedií je opravdu pro ten žánr urážka. Je to solidní odpad, a to Carmen Alectra si ještě svou úroveň držela, ale bohužel Jenny McCarthy ztratila veškerou důstojnost.

Porco Rosso (1992)

Předposlední Mijazakiho počin, který mi dlouhou dobu unikal. Jeden z důvodů, proč jsem se na něho nepodíval už v letech 2015/2016, kdy jsem Mijazakiho objevil, byl příběh a celkově téma filmu letce prasete a WW2. A jak jsem přesně předpovídal, film mě natolik nechytnul, protože mě celkově nebaví jakékoliv filmy tématicky laděné do WW2. Film měl všechny plusy Mijazakiho tvorby a Studia Ghibli, ale nedokázal mě tolik chytnou jako jeho jiné filmy. Pro mě asi nejslabší režijní film Mijazakiho.

Ava: Bez soucitu (2020)

Tak v tomhle filmu nefungovalo kromě herců opravdu nic. Tento film je naprostá ztráta času, snaží se o úspěch nastavený filmy jako Anna, Lucy, Red Sparrow, ale nedaří se mu to ani v nejmenším. Jediné v čem tento film uspěl byl cast Jessicy Chastain.

Ježek Sonic (2020)

Film celkem fajn, hlavně povinnost pro fanoušky Jima Carreyho, ale už jsem dlouho dlouho neviděl tak špatnou herečku jako je Tika Sumpter.