• Krátkometrážní

Expedice: Džungle (2021)

Nebylo to tak hrozné, ALE za tu trapnou romantickou linku mezi Emily Blunt a The Rockem opravdu musím na hodnocení ubrat. Taky filmu nepřidávalo to, že jsem měl po celou dobu pocit, že celá džungle je jedno velké CGI i s lodí po které se plavili. A v neposlední řadě byl dost velký problém délka, příběh tohoto filmu by se dal sfouknout za dobrých 95 minut

Mistrovský plán (2011)

Wannabe Dannyho parťáci, ale mě tyhle zlodějské koncepty ve filmu baví, takže nemám co vytknout a solidní 4 hvězdy.

Old Boy (2003)

Za konec jsem tomu o hvězdu přilepšil, ale prostředek filmu byl dost utahaný.

Cena svobody (2014)

Nenápadný film, který jsem sice už viděl před téměř 7 lety, ale dodnes na něho vzpomínám jako na dost silný filmový zážitek. Narazil jsem na něho naprostým omylem, protože se mi zdá, že ve stejné době s Reese vycházela i Divočina, na kterou jsem netrpělivě vyčkával. Film velmi dobře přibližuje utrpení lidí v Africe během občanských válek a člověk si potom dokáže dost dobře představit, co o. války pro tyto "obyčejné" lidi znamenají. Kdyby se celý film odehrával v Africe a příběhová linka s Reese byla trochu jiná bylo by to u mě i na 5 hvězd.

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Tyhle nenáročné americké komedie mám snad zhlédnuté už všechny, ale tuto jsem déle opomíjel. Konečně jsem se k ní dostal, a kdo od toho moc nečeká dostane dost dobrý feel-good film na nedělení odpoledne s Douglasem a v té době začínajícím Reynoldsem, 4 hvězdy hlavně za pohodovost.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Extrémně pomalé, a zároveň zbytečné od toho hledat další Sedmilhářky. Chování matky, kterou hrála Patricia Clarkson mě iritovalo po celou dobu sledování, ale upřímně, konec stál opravdu za to. Poslední díl se konalo precizní rozuzlení, které už jsem dlouho nikde neviděl v tak silné a nečekané podobě. Nechci spoilerovat, ale jako minisérie fajn a už jen skrz poslední díl stojí za zhlédnutí:)

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Spoiler! První tři díly mě moc nechytily, poslední tři byly naopak perfektní. Už je to opravdu dlouhá doba, co u vyšetřovatelských thrillerů je viník nakonec ten, na kterého se po celou dobu ukazovalo nejvíce. A musím říct, že to bylo i překvapení. Až do poslední minuty jsem stále věřil, že to nebyl on, i když tomu vše nasvědčovalo. Skvěle si seriál hrál s diváckým očekáváním. Bylo by to i na 5*, ale něco mi tam chybělo. Taky mi dost vadil Hugh Grant v této roli, ty jeho úškleby jsou opravdu dobré pouze do komedií, vůbec jsem to jeho dramatické herectví nepochopil.

Nejsme žádní andělé (1989)

Tak takhle obyčejný film, který nevybočuje naprosto ničím jsem už dlouho neviděl. Nejspíš je to, i proto, že už dávno tyhle typy filmů nevyhledávám. Jediné, co je na tomto filmu zajímavé je obsazení, jinak by tenhle film v životě nikdo nezaznamenal…

Nezvratný osud (2000)

Na to, že je film relativně novější (rok 2000) je z dnešního pohledu naprosto k smíchu snad úplně vším...

Monster Hunter (2020)

Taková menší fantasty kravinka, ale 48% si to určitě nezaslouží. První hodina filmu byla dost fajn, svižná, ale zároveň se nikam až moc nespěchalo. To stejné se nedá říct o zbylých 30 minutách, které už byly extrémně urychlené a tím pádem i extrémně nezáživné, protože film opravdu skákal od jednoho k jinému a typuju, že se asi dost stříhalo. Viděl jsem tam velký potencionál v příběhu celého toho světa, ale bohužel zůstal nevysvětlený a velmi jednoduchý. Postavy byly sympatické, hlavně co se týče ústřední dvojice asiata a Milli. Opravdu bolest pro oči byl CGI mužský kocour, při kterém jsem si tak trochu vzpomněl na Cats. Celkově slabší 4 hvězdy, ale toto je přesně ten druh fantasy, u kterého bych rád kdyby se z toho stala série (pokud by se to drželo v určitých kvalitních mezích).