• Krátkometrážní

Romeo a Julie (1996)

Nevím, co si o filmu mám myslet. Mám z toho hodně rozporuplné myšlenky. Co vím s jistotou je, že kamera a kostýmy jsou rozhodně 10 z 10 a zasloužily by Oscara. Jen film jako takový mě moc nechytnul, adaptovat Romea a Julii do nové podoby se za mě až tak nepovedlo, protože (až na kameru a kostýmy) je to hrozně nezajímavé. Scénář mě opravdu nijak nenadchnul, spíše naopak. Hodně scén a dialogů jsou prostá nuda, kde ať se to snaží scénarista napsat sebevíc „cool“, stejně to vyzní trapně. Kdo mě s herectvím překvapil, tak byl Paul Sorvino (r.i.p.), scéna, kde křičí na svou dceru byla z jeho strany vážně dobře zahraná. Od Leonarda to byla klasika, všichni už v této době věděli, že má talent tudíž zde není moc řešit a nechci se opakovat po 500 komentářích níže. Tento film i řadím mezi skupinu filmů, kde mě spíše baví jejich popkulturní odkaz a status než samotný film. Něco podobného jsem měl i u filmu Třínáctka, ale vybavil bych si jich více. Sečteno podtrženo dávám 3 hvězdy.

Pár správných chlapů (1992)

Právoplatně jedna z dalších velkých devadesátkových klasik, ke které jsem se dostal až po letech. Věděl jsem, co od filmu čekat a to se naplnilo. Bavila mě Demi Moore, protože sama o sobě moc kvalitních rolí nemá a rád ji uvidím v něčem, kde jí role bude takhle lichotit. Jinak musím pochválit senzační režii už klasika Roba Reinera. I přesto dávám 4 hvězdy, protože mi film nějakým zvláštním způsobem na těch 5 ještě nepřijde, zda třeba názor po druhém zhlédnutí změním, to ukáže čas.

Bodyguard (2018) (seriál)

První díl a poslední jsou na plných pět hvězd, všechny zbývající prostřední díly jsou na hvězdy 4, proto raději dávám 4 celkově. Přece jenom byly části, kde bych chtěl, aby to tempo bylo rychlejší, ale stále top minisérie.

Ples příšer (2001)

K tomuto filmu jsem se dostal po dlouhých 7 letech, co ho chci vidět. Nevím, zda to bylo jen v mé hlavě, ale měl jsem Ples příšer zafixovaný jako velkolepé drama silné kvality. Typuji, že k tomu hodně přispěl i Oscar, kterého vyhrála Halle Berry (při předávání mě její proslov dostal, ale po zhlédnutí filmu naprosto nechápu za co ho vlastně dostala, vždyť v tom filmu zase tolik nepředvedla). No, měl jsem naprosto jiná očekávání. Vlastně film byl až příšerně moc komorný a byl to krátký příběh, který mě ničím extra nechytl. Na pomezí 3 a 4 hvězd, ale jelikož jsem se nijak nenudil + film rychle uběhnul, dávám 4 hvězdy.

Milionář z chatrče (2008)

Jeden z těch filmů, u kterých jsem byl po prvním zhlédnutí naprosto uchvácen a navalil 5 hvězdičkové hodnocení. Potom jsem na něj trochu zapomněl, po dlouhých 7 letech ho zhlédnul znovu a na druhé zhlédnutí bych mu už dal pouze 3 hvězdy především kvůli té nudě, která mě filmem provázela. Doporučoval bych teda jít do tohoto filmu naslepo a moc o něm nevědět, o toho víc si ho užijete.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

První dva díly této série je asi to nejhorší ze Stranger Things, naprostá nuda, která vás má jen připravit na následnou jízdu, která započíná od třetího dílu. SPOILER, Jen škoda, že nepřežilo víc čísel a doufám, že v budoucnosti je buď po zabití jedničky oživí a nebo aspoň v páté sérii spojí jedenáctka síly s osmičkou.

Stranger Things (2016) (seriál)

1. Série 90%, 2. Série 100%, 3. Série 80% (komentář pod sérií 3), 4 Série 90% (komentář pod sérií 4)

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Tak něco málo k třetí sérii. Je zde o dost více ječení, brečení, vřeštění, což mě po chvíli dost přestalo bavit, taky začíná seriál více a více stavět na nerealističnosti a tuto sérii doprovázelo opravdu hodně dialogů, které bych klidně ubral a ze začátku už udělal sérii více akční. Těch nerealistických situací, které tentokrát byly pro obyvatelstvo na 100% nepřehlédnutelné, by si už dávno všimlo tolik lidí, že i celý svět by věděl o tom co se ve městečku Hawkins děje, ale zde jak kdyby ostatní lidé mimo naši hlavní skupinu neexistovali, též moc nepřidává na realističnosti fakt, že šerif zde už zabíjí jednoho po druhém nebo to, že umírají lidé jak na běžícím pásu a nad tím se taky ani jedna z postav nezastaví a nebo i samotné děti/teens se ani na sekundu nezamyslí a klidně vezmou na svou obranu opravdu cokoliv od zbraně až po sekyru a nebojí se ji dvakrát využít. Toto už tomu seriálu moc nežeru, jinak stále nemůžu jinak než 5 hvězd, ale už dost s odřenýma ušima. Pokud ve 4. sérii něco nevymyslí už půjdu s hodnocením níže (chce to nového záporáka!! už s touhle sérií udělali chybu, že záporáka nevymysleli nového, Mindflyer měl prostě začít a skončit v druhé sérii).

Vzbuďte se, vojáci! (1994)

Není to špatné, ale příliš dlouhé. Slabší 4 hvězdy, být to kratší, jsou to určitě plnohodnotné 4 hvězdy.

Expres foto (2002)

Super překvapení, téměř 5 hvězd, v budoucnu si to budu muset zopakovat...