Barbar (2009)

Nejsem fanoušek artových filmů, čímž je řečeno téměř vše. Po slibném úvodu se film rozpliznul do nekonečných uspávajících záběrů přírody s prakticky nulovým dějem. Jistě, atmosféra byla skvělá, ale takou najdu i v lecjakém meditačním snímku snímajícím les statickou kamerou. Závěr už mě vyloženě zklamal. Tohle prostě není pro mě, i když chápu, že jinak založení diváci slintají blahem.

Zoo (2015) (seriál)

První sérii jsem ke konci sledoval už jen se sebezapřením, protože zápory byly čím dál tím viditelnější a stále víc převažovaly nad klady. Jasný klad jsou zvířata, na kterých se nešetřilo. Zjevně reálná cvičená zvířata, žádné CGI - za to dvě hvězdy. Zbytek už jen zápory: Herci druhořadí - nemají charisma, nestrhnou, nemáte důvod jim fandit. Zaujal mne jen Billy Burke, ale to byla spíš postava než herecké umění. Tím se dostávám ke scénáři a režii, kteří zásadně nezvládli gradaci napětí a tajemna. I s knižní předlohou příběh nedrží pohromadě a připomíná sérii nesouvisejících epizod. V souhrnu - zvířata skvělá, zbytek nuda. Nevyužitý potenciál.

Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Slušný zástupce young adult urban fantasy podle známé knižní série Mortal instruments od Cassandry Clare (vyšlo i v češtině). Po vyloženě nepovedeném filmu je seriál trošku zábavnější zajímavými postavemi a udivuje solidní výpravou, kde se zjevně nešetřilo. Hlavní hrdinka Clary (Katherine McNamara) je sice poněkud toporná po herecké stránce a scénář jí předepisuje povahu na zabití, ale vyvažuje to svou pohledností. Její herecký partner Dominic Sherwood na tom ostatně není jinak. Naštěstí jsou v pozadí zábavnější postavy hrané lepšími herci (Matthew Daddario, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr.). Škoda hlavního záporáka Alana Van Spranga, který je všechno ostatní jen ne charismatický vůdce opozice, jak by měl podle scénáře působit. V příběhu je vidět knižní předloha, takže dává smysl a rozehrává množství zápletek, které by měly vydržet na několik sérií. Teenagery může nadchnout, dospělí se možná budou nudit, ale přežijí bez následků, což se o jiných young adult seriálech říct nedá.

Ze záhrobí (1986)

Jeffrey Combs v dalším příběhu inspirovaném Lovecraftem. Lovecraft ovšem exceloval v budování temné atmosféry a hrůzy, zatím co Stuart Gordon točí čistý zábavný gore. Najdou se sice chybky a natahované scény, ale jinak jde o veskrze zábavný horor s úmyslně přehrávajícími herci a hektolitry krve a vnitřností. Příběh je vystavěný logicky a děj má spád. I po 30. letech od natočení stojí za shlédnutí.

Zombie přichází (2005) odpad!

S oblibou sleduji zombie subžánr a tento film je jedním z nejhorších zatím shlédnutých. Postavy se chovají nelogicky a hrají je mizerní herci, levná výprava, ubohé masky a nula humoru. Doporučuji vyhnout se obloukem.

Snow Shark: Ancient Snow Beast (2011) odpad!

Těšil jsem se na další z mnoha "shark" nechtěných (a často i chtěných) komedií a dostal jsem nudnou a po technické stránce naprosto zoufalou podívanou. Obzvlášť vyniká špatná režie a příšerné digitální triky, což je oproti mizérii zbytku filmu co říct.

Zakázaný experiment (2006) odpad!

Amatér natočil se sousedy ve sklepě "příběh" o démonech. Nenacházím ani jediný kladný moment, snad pouze námět by nebyl špatný, kdyby se ho chopil někdo jiný. Špatně napsané, špatně natočené špatným režisérem se špatnými herci.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Je to už trošku nastavovaná kaše, ale bavil jsem se pořád. Nepočítejte s nějakou logikou - je to jen zábava. Nastartujte motorovou pilu a hurá na létající žraloky! Citát: "Jak můžou žraloci přežít ve vesmíru?" "A jak můžou přežít v tornádu?"

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Po delší době komiksová adaptace, která se bere smrtelně vážně. Snyder se snaží usilovně řešit a sdělovat názory na aktuální problémy. Řeší se xenofobie Batmana proti cizáckému Supermanovi, odpovědnost superhrdinů za vedlejší škody svých akcí i za použití svých sil, terorismus, politika a v neposlední řadě vliv médií na názory lidí. Přes to všechno filozofování nějak nezbývá čas na slušný příběh. Postavy se chovají nelogicky a děj působí vyloženě odfláknutě, jakoby stál na druhé koleji a nikdo si nedal práci mu dát ani základní logiku nebo spád. Závěrečná bitva je šílená změť výbuchů a poletujících trosek s digitálním monstrem, které jako by z oka vypadlo skalnímu obrovi z Morie. Zajímavá postava Wonder Women dostala spíš štěk než roli a představení dalších členů Justice League je dílem dvou minut. Přitom herci se snaží jak mohou: Affleckův stárnoucí Batman je temný a pochmurný, Superman osciluje mezi lidskostí a kryptonskými supersilami a Wonder Women se při boji ohromně baví. A jako perlička je několik vteřin s Jeremy Ironsem. Bohužel jako celek film vůbec nefunguje, protože veškerý děj je pojat jako kulisa pro filozofování. Škoda, ve Watchmen se to Snyderovi povedlo, ale tohle je krok vedle. Doplněk: Tříhodinová Ultimate Edition je úplně jiný film - děj je sice pomalý, ale logický, propracovaný a má atmosféru. Minimálně o jednu hvězdu nahoru.

Kung Fu Panda 3 (2016)

Pohodová oddechovka nepřináší nic nového. Určeno mladším divákům.