Podfukáři 2 (2016)

Jedna hvězda navic navíc jen za nápaditou scénu s kartou. Hodnocení: 55%.

Temný rytíř (2008)

Naprostý vrchol nejlepší trilogie všech dob! Hodnocení: 98%.

Okresní přebor - Na váhu (2010) (epizoda)

Tato epizoda představuje absolutní špici tohoto skvělého seriálu. Hodnocení: 92%.

Jigsaw (2017)

Saw jsem měl vždycky rád (nejlepší serie v rámci hororů nad tři díly). Občas se najdou lepší díly, občas zase horší, ale pořád se jedná o kvalitní díla, které mají zajímavou myšlenku a většinou i provedení. Nový Jigsaw se povedl a je vidět, že se snaží od začátku upoutat divákovu pozornost až do konce. Je to svižné, rychlé, zajímavé a ani chvíli nehrozí nuda. Hry jsou velmi dobře zpracované, ale občas vykradají předchozí filmy (ono toho moc co nového vymyslet už snad ani nejde). Postavy jsou slabší, ale není to nejhorší a scénář je docela zajímavý. Podle mého názoru se právě detektivní linka velmi povedla a ústí až ve vynikající závěrečný twist, který patří k tomu nejlepšímu co tato serie kdy nabídla. Bohužel se najdou i negativa jako: Proč není detektiv Hoffman podezřelý číslo jedna v době kdy se vraždy začnou znovu objevovat? Nikdo přeci neví, že ho Dr. Gordon v sedmém díle zavřel v koupelně, tím pádem si logicky mohli nové hry spojit s ním. Ale ve filmu není o Hoffmanovi žádná zmínka. Dále mám problém s prostředím kde se hry odehrávají. Stará zchátralá stodola (jak už tu někdo psal) není přeci něco z čeho by se postavy nedostali. Stačilo by použít vidle, lopaty a jiné nastroje, se kterými by dřevěnou stodolu dříve nebo později určitě překonali. Místo toho lezou nesmyslně z jedné pasti do druhé (past se ,,zrním,, - proč tam lezli to jsem teda nepochopil). Když nebudu přemýšlet nad těmito neduhy tohoto filmu tak musím uznat, že se budete skvěle bavit a pokud jste fanoušek této série, tak si to opravdu užijete a tento další ,,díl do skládačky,, nevynecháte. Já odcházím spokojen. Edit: Po nějaké době jsem o filmu přemýšlel a nakonec budu muset hodnocení snížit. Honocení: 67%. PS: Mé pořadí SAW: 1. Saw: Hra o přežití/ 2. Saw 6 a Saw 2 3. Jigsaw 4. Saw 4/ 5. Saw 7/ 6. Saw 3 a Saw 5

Zabiják & bodyguard (2017)

Největší překvapení roku! S přehledem zrežírovaný, skvěle zahraný, nahláškovaný akční nářez, který tu dlouho nebyl. Tento rok jsem ještě neviděl nic lepšího !!! Hodnocení:89%.

Život (2017)

Milé překvapení! Od filmu Život jsem takřka nic nečekal a dostal jsem velmi svižně odsýpající vesmírnou vyvražďovačku, která má málo hluchých míst a nabízí hodně zajímavé momenty ve stavu beztíže. S postavy prožíváme jejich problémy, které jsou dost často téměř bezvýchodné. Jediné co mi občas vadilo bylo hloupé chování postav a nevýrazný soundtrack. Bavil jsem více než při novém Vetřelec: Covenant. Hodnocení: 77%.

Dunkerk (2017)

Velké zklamání od mistra Nolana už podruhé za tři roky. Poslední dva snímky Christophera Nolana mi prostě přišli příliš ploché, bez emocí a bez potřebného drajvu, kterým například disponovala triologie o temném rytíři. Prostě mi přijde Nolana na válečný film celkem škoda. On to umí se snímky, které mají moment překvapení, chytré zvraty a vygradovaný závěrečný twist. Toto je takový dobře ozvučený dokument o záchraně a statečnosti vojáků za druhé světové války, ale proč to točí Nolan? Hodnocení:67%.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Bay se asi zbláznil ! Neříkám, že Transformers jsou filmy, od kterých čekám nějaké terno, ale do teď jsem je měl celkem rád a to i přes WFT dialogy ( Otimus Prime svolává svoji crew aby mohl na závěr říct nějaké to ,,cool'' poselství ), klišé, děravý scénář. Prostě přes to všechno meli vždycky Trasformers epické a zapamatovatelné akční scény a některé velmi sympatické postavy a i přesto, že jsem věděl, že to není kdoví jak chytré, tak jsem se prostě pořádně bavil a užíval si to. Ale to co předvedl Bay v tomto snímku to je těžko pochopitelné. Akce, kvůli které na Transformers chodíme je naprosto impotentní a příběh je tak moc debilní, že se vám předchozí díly budou zdát ještě docela chytré. WTF momenty by se ani nedaly napočítat a tentokrát je i herecké osazenstvo naprosto příšerné ( Wahlberg vypadá jak zálesák ). Bez sebemenšího zaváhání Bay pohřbívá sebe i celou sérii Transformers tímto nevkusným snímkem. Jediná pozitiva jsou hudba, občasné povedené vtípky ( ovšem je tu i fůra těch trapných ) a sekvence z doby krále Artuše. Hodnocení: 30%.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Na tomto filmu se prakticky nedalo příliš co pokazit, protože současného Spider-mana jsme už viděl v CW a skoro každý si ho i za ten relativně krátký čas oblíbil a všichni byli natěšeni na Homecoming. Já jako 17ti letý teenager na střední škole jsem se s novým Peterem Parkerem velmi stotožňoval ( první lásky, povinnosti, kamarádi atd. ) a film mi v mnoha částech připomínal život obyčejného mladého kluka. Občas jsem skoro zapomněl, že jsem na Spider-manovi a myslel si, že jsem na povedené komedii ze školního prostředí. Nicméně když se už dostalo na vystupování Petera v červeném kostýmu musím říct, že to bylo fajn, ale rozhodně ne takové jak bych si přál. Akce nebyla špatná, ale docela rychle odbytá a hlavně je jí malo, což by nebyl takový problém kdyby se film nejmenoval Spider-man: Homecoming. Nicméně Keaton jako Vulture byl skvělý a MARVEL má po dlouhé době kulervoucího záporáka. Zbytek obsazení taky potěšil. Nového Spideyho beru spíše jako velmi kvalitní a dobře natočenou komedii, než jako velký akční nářez léta. Hodnocení:79%.