Noc oživlých protinožců (2014)

Na mě tam bylo moc akce a málo příběhu či emocí, ale na to, že film spadá do stokrát vymletého zombie žánru, je dostatečně inovativní, aby totálně neznudil.

Vojna a mír (2016) (seriál)

Pilot 90%: Knihu jsem nečetla ani neviděla jiné adaptace a tak se těším, jak se hrdinům povede dále. I když jsem se mírně ztrácela v postavách. Výborné obsazení, prostředí, kostýmy... no má to samozřejmě britského ducha, ale pořád lepší než kdyby to točili v USA a polovina postav byli černoši. Zbytek minisérie: Hlavní náplní je samozřejmě romantika. Akorát jsem si připadala jako v Merlose place či Beverly Hills, kde si to každý vyzkouší s každým a rychle se přemiluje do postavy, kterou mu tvůrce nadiktuje. Roky totiž plynou chaoticky a do toho bojůvky či velké bitvy s Napoleonem. Postavy se vyvíjejí, ale právě kvůli rychlým posunům tu máme v jednom díle nezodpovědného hejska a v následujícím díle někoho schopného hlubokých citů. Takový Bezuchov stíhá za tu malou stopáž i několik přerodů. Ruská smetánka je tu podána tak roztomile, až mi jich bylo líto. :-) Takhle si představují adaptaci historického opusu.

Noční směna (2014)

Horory jsou od toho, aby postrašily a tomuto se to dařilo. V některých sekvencích filmaři moc tlačí na pilu, některé věci bych přehodila (třeba informace o tom, proč se vlastně stanice ruší, mohla být hned na začátku). Ale hlavní plus má závěr, protože v hororu nemá co dělat vřeštící hrdinka, která se na konci oklepe a vrátí se ke svému nudnému životu.

Sixteen Candles (1984)

Asi jsem čekala něco vkusnějšího, protože jsem se za protagonisty většinu filmu styděla. Nakonec pobavila akorát "veselá" nevěsta. Každopádně nebýt alkoholu či drog, není odkud brát zdroj vtípků, protože hrdinové jsou spíše únavní než zábavní. Nejsympatičtější je nakonec hezoun Jake: krásný, bohatý a nerozmazlený. Beru to jako další pohádku na téma Princ a Popelka.

Maggie (2015)

Film by měl určitě lepší hodnocení, kdyby ho neprezentovali jako horor z Arniem. Protože ve skutečnosti je to melancholické až depresivní drama o holce, která by klidně mohla umírat na rakovinu. Je to sice hrozně unylé a roztahané, ale masky se povedly, Abigail ukázala, že má talent i pro dospělejší role a Arnie hraje svým nerušivým úsporným způsobem.

Pod zemí (2014)

Původně to měl být dobrodružný film o hledání kamene mudrců. Jenže pak se hrdinové nadýchali nevyvětraného katakombového vzduchu... Obě části, civilní i hororová, mají výbornou atmosféru, takže odpouštím i roztřesenou kameru a nevadí ani návrat ke kořenům, tj. k Blair Witch. Tvůrci naštěstí omezili hysteráky, protože protagonisté nejsou banda ztracených děcek, ale profíci, kteří už nějaké nebezpečí zažili. Konec ve mě zanechává rozporuplné pocity, protože nic není dovysvětleno a vlastně ani nevíme, jak to doopravdy dopadlo.

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Pilot 50%: Jako fanda fantasy dávám vyšší hodnocení, než by si pilotní dvojdíl zasloužil. Příběh podle knižní předlohy (kterou jsem nečetla) už nemohl být méně nápaditý. To jest banda "The Chosen Ones" zachraňuje svět před démonskou hrozbou. Něco takového se řeší v každé druhé fantasy videohře. Do toho zamíchejme casting pár modelek a šampónů, u kterých není jisté, jestli umí hrát, protože není co hrát. Této béčkové podívané prorokuji maximálně jednu sezonu. Nicméně efekty se povedly a krajina je super, tak bylo alespoň na co koukat. První série stále 50%: Nějak jsem těch pár dílů přetrpěla, ale názor nezměnila. Celý seriál se postavy někde plácají a pak v posledním dílu fuk fuk všechno vyřešeno. Hlavně že byl čas na tlachání, zatímco kámoši jim umírají v epické bitvě (která se však odehrává mimo kameru).

Miliardy (2016) (seriál)

Pilot nebyl vůbec špatný. Damian Lewis tu má podobnou roli, jako v Homelandu a další výborní herci slibují kvalitní podívanou. Je tu však velké ALE. Finančnictví a zákonům USA nerozumím, a tak jsem se místy ztrácela v kulometných dialozích. Zbyl jenom vágní dojem, že tu máme naboba a jeho nejspíš špinavé peníze, ambiciózní vládní představitelé a střet zájmů. Kdybych neměla co sledovat, určitě dám seriálu šanci. Pilot 90%

Marťan (2015)

Bohužel se filmařům podařilo z knížky adaptovat Markův smysl pro humor pouze částečně. Stejně jako Gravitace je Marťan pohádka o tom, že Země (tedy USA a Čína) utrácí dost prostředků na vesmírné programy. Kéž by tomu tak bylo i v realitě, protože by mě fakt zajímalo, jestli by NASA obětovala miliardy pro nejistou záchranu jediného kosmonauta. Nejspíš ano. Vždyť i samotný hrdina si nepřipouští, že by se měl obětovat pro blaho Ares 6. Každopádně se adaptace povedla. Snímek je dost napínavý a Damon se šklebí seč to jde, aby zahrál všechny ty emoce.

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

"Ty kurevníku... ale ty peníze by se hodily." Autorem námětu je sám Menšík, a tak je o třeskutou zábavu postaráno. Povedla se i závěrečná pointa. Ale jinak jsou postavy anekdotické, není u nich žádný vývoj ani posun. Takový Troškův Kameňák s inteligentnějším humorem.