Vondráčkovo pozdní odpoledne (1978) (TV film)

V divadle bych se pobavila, ale od TV čekám víc, protože to bylo padesátiminutové čekání na zjevnou pointu.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Nedávno jsem to viděla znova a nevím, co mě to napadlo dokoukat se do konce. Co to soudruzi ty naše děti učí? Proletáři zase vyrazili do ulic svrhávat krále, poroučí se tu větru dešti (ohni) o sto šest... Škoda komentáře. Snad si už Zelenka uvědomil, že bez důstojných zlořádů žádná pořádná pohádka nevznikne. Na žvatlání tu máme Trošku a pořady pro předškoláky.

Pěnička a Paraplíčko (1970)

Tohle není žádná kriminálka, kde tajíme až do konce dech, aby nám neušel vrah. Vacátko, Bouše a spol. jsou naprosto zbytečné figurky, protože vše se točí kolem dvou neproduktivních členů společnosti. Vyžilá prostitutka v podání Bohdalky mě za srdce nechytla a ani jednoho z ústřední dvojice mi nebylo líto. Což o to, herci ze sebe cedí to nejlepší, ale co je jim to platné, když jsou oba napsaní jako studení čumáci.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Oceňuji hlavně nula nesympatických postav. Abrams jde na jistotu, aby se zalíbil fanouškům staré trilogie, nalákal omladinu na novou kost a vymáčkl pár nostalgických slz. Je to sterilní profesionalismus, fungující splácanina nového děje a starých nápadů. Mašina na peníze, nic víc. Nehledala jsem umění, chtěla jsem zábavu, dobrý příběh a to jsem dostala.

Korunní princ (2015) (TV film)

Pohádka mohla být temnější. Tvůrci se poslední dobou zaměřují pouze na děti, které se alespoň zasmějí vtípkům, pokud už nerozumí ději. Ale na štědrovečerní pohádku je to pokrok. Po hrůzách z minulých let přišlo něco svěžího a rozumně inteligentního a vtipného i pro dospělého diváka.

S tváří anděla (2014)

Jsem ten přízemní divák, který si pod filmem o vraždě představuje vyšetřování a dobrý konec ve formě zločince za katrem, ne hledání lásky s otevřeným koncem. Proto považuji tento film jako nudný, rozvleklý a zbytečný s nesympatickou hlavní postavou (drogový závislák, co se zalyká svou láskou k dceři bez toho, aniž pro pro ten vztah hnul prstem).

Ragnarok (2013)

Zjevně nejsem sama, kdo si při sledování vybavil Jurský park. Co na takové dobrodružství s dětmi říká Barnevernet? V USA nesmíte dítěti ukázat cecík, v Norsku si nesmíte dát před fakanem pivo, takže osud dětí je zpečetěn.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Nuda, nuda, nuda. Tvůrci se rozhodli změnit zápletku knížky (která byla poněkud ujetá), ale že by to bylo k lepšímu? Na jedné straně tu máme nepříčetné zombíky, na druhé straně wicked W.I.C.K.E.D usilující o cíl světící prostředky. Mezi těmi hrozbami prchají hrdinové a většinu filmu nezáživně plkají.

Dobré manželství (2014)

King je v tomto opravdu nevinně; na chybě je producent, který se rozhodl z malého námětu udělat celovečerní film a nic nepředělávat. Navíc větší část povídky spočívá na duševních pochodech hlavní protagonistky, které nebyly na plátno dostatečně přeneseny. Jinak považuji námět za velmi originální. Bohužel však většina filmu obsahuje nějaké oslavy a více méně se tam nic neděje.

V temnotě (2011)

I když je to film o holocaustu na 1285. způsob, nepřijde mi zbytečný. S odstupem času bylo možno zařadit i antihrdiny, protože Poldek je prospěchář a kriminálník (který se nakonec zamiluje do "svých" židů), židé se občas chovají jako rozmazlení fracci, Poláci pro záchranné operace nemají pochopení a Ukrajinci si pochvalují Německou nadvládu. Pro dobře zpracované téma odpouštím i chyby v logice (například ten žid by musel mít tunel do banky, aby při té inflaci zaplatil potraviny na 14 měsíců. Navíc asi nebylo jednoduché kupovat pořád pytle potravin a nepadnout v podezření). Při té stopáží bych uvítala více informací, jak to logisticky i psychicky zvládali.