Odpískáno (1996)

Sorry, ale odborářské agitace do Albert Hall nepatří. Na to tu máme třeba Hyde park. Mark Herman mi určitě rád vysvětlí, jak si Británie vystačí zcela bez uhlí, když zavřeli všechny perspektivní doly, a jak jsou schopní mít tisíce míst pro imigranty, ale neuživí propuštěné horníky. Nicméně podobné sociální písničky jsou slyšet všude na světě a svět se přesto točí dál. Nebudeme se přece věšet, když nám pěkně hraje dechovka. Nebudeme kazit hodnocení filmu jenom proto, že pan Herman potřeboval lidem sdělit svůj jednostranný pohled na důlní byznys. Zápletka se povedla a ač dechovku nesnáším, ráda jsem si poslechla, co taková žesťová hudební skupina dovede.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Nedočkavě čekám na film Hitler: Untold o tom, jak Adi miloval zvířata (vegetarián), děti ukládal do postýlek a ze všeho nejvíc chtěl zachránit národ před ekonomickým krachem všemi dostupnými prostředky. Nebýt sympatického Luka Evanse, skončí film někde v odpadu. Podle tvůrců totiž byl středověk voňavé místo, kde princové "Nabodávači" opečovávají svého jediného neduživého synáčka a kde armády pochodují se zavázanýma očima divočinou, aby následně zažily horor Netopýři.

Supergirl (2015) (seriál)

Pilot 30%: Sledovat nebudu, páč nejsem cílovka. Tohle je okopčený Superman - novinařina, zázračné maskovací brýle, "roztomilá" nešikovnost. 24letá postava se chová jako sedmnáctiletá puboška, která je zamilovaná do svého "malého" bratrance. Co dělala předchozích šest let, že musí roznášet v kanceláři kafe? Ale efekty to mělo pěkné.

Terminator Genisys (2015)

Příjemné překvapení! Podotýkám, že z předchozí série jsem viděla dva filmy a už si nepamatuji, o co šlo a tudíž nevzdychám nad "genialitou" tvorby osmdesátých let. Děj mě bavil, Emilia Clarke příjemně překvapila a ani Arnold si nevystřihl ostudu. Akorát je třeba nepřemýšlet nad akčními scénami a nad cestováním časem, jinak by mohla rozbolet hlava.

Poslední království (2015) (seriál)

Po pár dílech: Američané hrají u Vikingů více na sledovanost, Britové se zase vyžívají v patriotismu a jejich produkce bývá často nudná. Tím pádem jsou Vikingové líbivější, hlavně hudební doprovod vyčnívá. Last Kingdom je zase podle knížek, což je občas na překážku. Bohužel s castingem se moc nesnažili, ale zato vše vypadá dobově. Postavy tam nejsou od toho, aby vypadaly roztomile se šmouhou na tváři.

Studujeme za školou (1939)

Částečně komedie, částečně kritika školství, částečně přehlídka hereckých elit... Film nedosahuje humoru svých slavnějších předchůdců, víc kritizuje praktické školství než baví. Nicméně je hloupost chtít od školy přípravu na praktický život, když každý zaměstnanec požaduje něco jiného. Důkazem je konec filmu, kdy studenti vlastně jenom požadovali, ať je profesor neunudí k smrti.

Pixely (2015)

Můj první počítač byl PC, arkády nesnáším a přesto jsem se dobře bavila. Největší švanda je, že jsme opravdu poslali do kosmu spoustu nesmyslů a být tam inteligentní bytosti, co si z toho vezmou? Budeme rozumět jejich logice? Jenže téma, že nás ufouni napadli s pomocí her osmdesátých let, se prostě nedá pojmout jako katastrofický film. Tady nastupuje Sandler a jeho "třeskutý" humor. Nejtrapnější je však postava Joshe Gada, jehož pojetí nerdovství jsem nepochopila a považuji ho za nejméně humorný článek. Peter Dinklage zase vypadal, že odpočívá od své vážné role v Trůnech. Nebýt pixelů, není ani 3D, takže takovou poctu starým hrám kvituji s povděkem.

Jurský svět (2015)

Kupodivu mi na filmu nic nevadilo, a to jsem hnidopich na logiku. Ani to, že svým schématem kopíruje vše, co už desítky let v blockbusterech funguje. Dokonce ani děti nejsou tolik otravné, protože netvoří hlavní dějovou složku. Pro jurská monstra mám slabost a můžu je vidět na plátně v jakékoliv podobě.

Blood & Oil (2015) (seriál)

Pilot 50% Tady mě na sledování nenalákali. Ropná horečka ve 21. století, kdy se masy stěhují za příležitostí naslepo v době internetu, vypadá divně. Sice to samé dělají migranti z Blízkého východu a Afriky, jenže ti se spoléhají na sociální systém, který v USA funguje jinak. Takže jsem nad ústřední dvojicí kroutila hlavou a zbytek je obvyklý mišmaš magnátů, nepovedených synků a jejich afér.

Quantico (2015) (seriál)

Pilot 90% Takhle má vypadat pilotní upoutávka na seriál. Máme tam 50 rovnocenně podezřelých + 1 teroristický útok, takže čekám pořádně zamotaný děj se třemi zvraty v každém díle.