Když Burian prášil (1940)

Skvělá komedie, ale bohužel z ní číší exhibicionismus Vlasty Buriana, který si je vědom své ceny. Viz název filmu. Při scéně s loveckou hostinou jsem si představovala, že takhle podlézavě se chovají kolegové herci k samotnému Burianovi. Každopádně film ustál hned několik hereckých hvězd, což ukazuje na skvělou režii. Na těchto starých filmech je vidět, že kinematografie nikam nepokročila ani po technické ani po scenáristické stránce. Vše už bylo vymyšleno v první polovině dvacátého století.

Muži nestárnou (1942)

Co měli v protektorátu točit jiného než politicky nezávadné filmy na pobavení plebsu? Tenhle patří mezi ty nápaditější a co jiného by řešil, než osudovou lásku, kdy muž hledá stále stejnou ženu? Protagonisté byli skvěle vybráni, neumím si představit Oldřicha Nového, jak hraje naivního studentíka. A navíc to bylo osvěžení po filmech o lásce, kde hraje pořád dokola Nový, Ferbasová, Mandlová.

Přežijí jen milenci (2013)

Nemám ráda filmy bez děje. Tento má však Atmosféru, Hudbu a Herce, kteří tu nekonečnou melancholii utáhnou. Pomalé tempo dovoluje dumat nad existenciálními otázkami. Tento film je důkaz, že se dá ještě natočit důstojný a neotřelý film o upírech. Škoda jen, že to mělo dvě hodiny. Musela jsem rozdělit dívání na dva dny, abych udržela pozornost a užila si ho.

Městečko Pines (2015) (seriál)

Pilot 80%: Prozatím nehodnotím, protože se nedá odhadnout, jak dobré to bude. Mezi hlavní klady pilotu patří, že to vybalili natvrdo a nebudeme půl sezóny objevovat, o co tam jde. Samozřejmě pořád zbývá odpovědět na kvanta zvědavých otázek a předpokládám, jak už je u toho žánrů dobrým zvykem, že dostaneme s každým dílem víc nových otázek než řešení.

Ironclad 2: Battle for Blood (2014)

Jediné, co se mi na tom filmu líbilo, byly souboje s realistickými zraněními. Vynecháním lukostřelby jsme dostali jiný boj, než nám servírují v 90% historických reálií. Ale od filmu čekám i nějaký nosný příběh a postavy, kterým se dá fandit. Nehledě na technickou stránku, kde měl střihač parkinsona a nebyl schopen poskládat políčka filmu tak, aby na sebe následovaly. Poslední půlhodinu jsem proklikala k závěru.

Dračí srdce 3: Čarodějova kletba (2015)

Největší plus je rozhodně drak. Musel stát majlant, takže se šetřilo na hercích a ten příběh je taky nenápaditý, i když se snažili s hned dvěma záporáky. Hlavní hrdina mi lezl na nervy tím, že ze sebe dělal bůhví co a přitom to byl obyčejný lhář a zlodějíček, lehce ovladatelný propagandou.

1597: bitva u Myeongryang (2014)

Film mě víc nudil než bavil, protože první hodinu se řeší, proč to nejde, a druhou hodinu probíhá očekávaná bitva. Chyběl mi tam hlubší pohled na jednotlivé hrdiny, které poznáváme spíš z kritiky jejich společníků. Soundtrack jak z Pána prstenů tomu dodává víc rázu a akce než samotný děj. Vlastenecký Korejec si určitě přidá pár hvězdiček do plného počtu, protože cizáčtí ignoranti to nikdy nedocení. :-)

Americká odysea (2015) (seriál)

První série: Postavy jsou trošku předvídavé, protože ač klaďáci tápou, divák vždy ví, že všichni ostatní jsou nepřátelé. Líbilo se mi však, že američané bijou do svých řad. Nejde jim o záchranu světa, ale o ovládnutí skrz všemocné korporace. Zatímco americká linka je tak trošku ufňukaná, africká linka udržuje drama díky barvitým figurám. Také je znát zkušené herecké obsazení.

Hlasy (2014)

Tu mluvící kočku bych chtěla. :-) Stejně jako v životě má neplecha inteligentní argumenty a dobro je hodný blbeček, jehož se snadno ignoruje. První půle filmu se mi líbila víc, ale pak černý humor ustupuje vážnější notě. Hlavní hrdina měl těžké dětství, takže bychom ho měli litovat. Nepamatuji, že by někdo točil film o strastiplném dětství Hitlera, ale psychopatie se vždycky svede na rodiče. Každopádně jsem se nenudila a kdyby to bylo méně předvídatelné, mohlo to mít o hvězdičku více.

Babadook (2014)

Super horor hlavně proto, že největší strašidlo tam bylo to děcko a člověk nemusí být nadpřirozená bytost, aby ho měl chuť zavraždit. První plíživá polovina se mi líbila víc než druhá polovina, kde se digitální strašidlo povinně prohání po baráku. Dokonce dojde i na klasiku žánru - vymítání - a od té doby to jde s filmem z kopce. Hodně filmu pomohly herecké výkony matky a inteligentní scénář, který maskoval herecké slabiny u spratka.