Zhubni! (1996)

Vysoké hodnocení je spíše v rámci Kingových adaptací než obecné filmové tvorby. Thinner je příjemný filmeček, ve kterém se vyřádili na maskách. Nejde o horor s lekačkami, ale čistokrevný thriller, kde nechybí střelba a závod s časem, ani Kingovo cameo.

Upírky (2012)

Komedie k popukání to zrovna není. Párkrát jsem se zasmála, ale to bylo všechno. Horor to také není, protože upíři jsou (až na výjimku) rožtomiloučcí vegetariáni srkající slámkou potkany. S lepším scénářem by se z námětu dalo vytřískat hodně vtipného materiálu.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Čtyřka není horší než trojka. Drží se zavedeného schématu (tajný android, záporák, co chce živého vetřelce, tým na útěku postupně vražděn xenomorfy) a příliš neexperimentuje. V rámci moderních filmařských trendů ubylo logiky (například tu máme 7 naklonovaných zrůd, ale osmička je z ničeho nic dokonalá), přibylo akce. Mohli víc využít premisy, že Ripleyová je napůl vetřelec.

Total Recall (2012)

Dá se usnout u nadupaných akčních scén? Dá, protože tenhle film mě spolehlivě uspal a po probuzení už mě ani nezajímalo, která strana vyhrála. Tento film je naprostá zbytečnost, ale není ani tak špatný, aby byl zajímavý k hodnocení. 50%

Řím (2005) (seriál)

První sezóna: Není to tak zábavné jako třeba Borgias, protože se v Římě méně vraždí a víc kecá. Jinak mi hlavní protagonisté připadají podobní: zosobněné povrchní svatouškovství, hlavně si neušpinit ruce. Vadilo mi, že důležité událostí se dějí jen tak mimochodem a motivace k nim zapadnou na úkor osudů vedlejších postav. Hodně se mi líbily kulisy a hrátky s detaily. Druhá sezóna: Přitvrdilo se v zabíjení. Některé otravné postavy vypadly a přibyl známý příběh Antonia a Kleopatry. Škoda, že v Rome nebylo víc sympatických postav, protože koukatelný je pouze Titus Pullo. Ostatní jsou po většinu času ufňukané trosky.

Babylon 5 (1993) (seriál)

Seriál vznikl v době Star Treku, proto se s ním srovnává, hlavně s Deep Space 9, který se také odehrává na stanici. V ST máme utopickou společnost, v B5 realitu. Nebojuje zde dobro proti zlu, ale chaos proti pořádku. Kdo má právo vyhrát? První tři sezóny jsou špičkové, zbylé dvě pak nastavovaná kaše.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Původní stejnojmennou sérií z 1978 jsem brala jako průměrnou oddychovku, která běžela sem tam na satelitu. Z nové série jsem zhltala všechny díly. Máme tam scifi, vojáky, špiony, politiku, filosofii a všechno dohromady funguje. Vysokou laťku drží hlavě dobře napsané postavy, kde kladné postavy dělají špatné věci a naopak. Čím víc se blížíme ke konci, tím víc se stírají rozdíly mezi dobrem a zlem, lidmi a cylony.

Hrdinové (2006) (seriál)

První sezóna tvoří geniálně uzavřený příběh, ve kterém se postupně dozvídáme, o co tam vlastně jde. 5/5 Další sezóny jsou nastavovaná kaše s nesympatickými hrdiny. 3/5

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Není to žádná seriálová bomba a určitě by mu prospělo víc se držet předlohy, jako to udělali v Game of Thrones. Nesnažit se dělat uzavřené epizody, ale víc roztáhnout děj. Máme tu však sympatickou trojicí herců a doufám, že Bridget Regan ještě někde uvidím.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Věřím, že takoví lidé, geniální a zároveň zakopaní ve světě superhrdinů, existují. TBBT je nejvtipnější sitcom, co znám, i když v páté sérií trochu ztrácí dech. Jeho humor je inteligentní, bez berliček typů zvratky, exkrementy a jiné trapnosti.