Co by kdyby (2014)

"Rejžo, není to dost vtipné." "Přidejte tam scénu, jak batole rozhazuje obsah nočníku." Jako vztahovka normálních lidí však funguje. Nedozvíme se sice, že můj tata není můj tata, jako v podobném snímku s Meryl Streep, což vůbec nevadí. Hlavní poselství taky není provařené "utíkej za svým srdcem, včera bylo pozdě", ale apel na dospění a zodpovědnost.

13 přikázání (2017) (seriál)

Ze začátku to má unylé tempo a postavy mi dvakrát sympatické nepřišly. Hlavně ten hlavní hrdina, který má v oku trám s názvem "milovaná dceruška". Jeho parťačka zase nechce opustit pohodlnou bublinu oběti. Pak se to ale rozjede, tresty jsou originální a k závěru se leccos vysvětlí, co dříve nedávalo smysl. Navíc jsem zjistila, jak zní vlámština.

Nejhledanější muž (2014)

Čekala jsem víc toho dramatu nebo thrilleru. Místo toho jsem dostala konverzační film ze života muslimských rozervaných mladých mužů a zneuznaných agentů s poslední šancí udělat si reputaci. Přitom stačilo počkat pár let a mohli ty islámisty brát kosou. Na každého by se dostalo. Ale bravo Němcům, že všechno umí dělat  pořádně. Ať už se bavíme o rozvracení starověké říše nebo o genocidě nebo o rozvědce na potírání terorismu. Žádný velký čin se dětičkám Mutti Merkelové nepodařil do dnešního dne.

Coherence (2013)

Scénář se točí kolem idey, že něco takového by se mohlo stát normální rodince. Žádný POTUS, žádný štáb, žádná area 51, jenom jeden barák a partička přátel. Akorát mě pobavilo, že někdo zaklepe na dveře a běžný Američan jde otevírat s basebalovou pálkou v ruce. Presumpce násilí na prvním místě.

Na život a na smrt (2013)

Řemeslně zvládnuto dobře, herci se taky snaží. Neměli to jednoduché, hlavně jejich kaskadéři. Nicméně zápletka je o partě vojáků, kteří jdou zabít nějakého Talibánce, protože ten zabíjí jejich kolegy. Kteří jsou v zemi bráni jako okupanti, jak už dneska víme. Akční řežba jako z Ramba. Marcus je příkladný voják a značka americké nezdolnosti, však taky dostal metál.

Zlodějka knih (2013)

Po 70 letech film o Němcích, kteří nebyli jenom dobří nebo špatní, jenom byli. Pro ty děti se Hitler prostě stal, stejně tak jako se pak staly osvobozování a nálety. Stejně se pak děti Liesel musely po celý život omlouvat celému internetu za Hitlera. Jsem zvědavá, jak to bude za pár desítek let s Rusama, kterým jsme ještě neodpustili.

K zemi hleď! (2021)

Tohle se musí líbit, protože svou pravdu si tu najde každý. Což je důkazem, že taková satira sedí na náš svět jako prdel na hrnec. Žijeme ve světě, kde vše je, včetně astrofyziky, zpochybňováno. Politici se zabývají 10% času vládnutím a 90% leštěním image. Boháči si hrají na filantropy a vládci jím ochotně přenechají otěže v obtížných časech. Aby člověk prosadil fakta, musí se stát mediální hvězdou a charismatickým miláčkem sociálních sítí. Jako třešnička na dortu zdobí "agitku" hvězdné obsazení oscarových herců. PS: Média jsou v tom nevinně, ta se ráda chytnou jakéhokoliv strašení lidi, včetně "Všichni brzo zemřeme!"

Riverdale - Season 2 (2017) (série)

Určeno pro nenáročné publikum, kterému nevadí nekonzistentní postavy, bezzubí záporáci a WTF zápletky. Hezký je akorát vygradovaný závěr ve stylu běžného maloměsta od S. Kinga.

Riverdale (2017) (seriál)

Teenageři řešící vraždu může být výborná zápletka na deset dílů . Akorát po druhé sérií netuším, jak z toho splácali sezón šest. Seriál je vyloženě šitý na puberťáky s romantickými představami o gangu ("My jsme mocný gang s rituály a tetováním, možná motorkáři, možná dealeři, ale spíš jenom flákači a pozéři"), mafiánech (Boss s ochrankou místní střední školy), sociálce apod. Místní slušňáci jsou víc nebezpeční než plyšové podsvětí. Navíc s penězi si taky hlavu nelámou, nikoho nezajímá, z čeho žije bezdomovec Jughead nebo pozůstalí po živiteli rodiny.

Dopis pro krále (2020) (seriál)

Už přístupnost 7+ hovoří jasně, že se nejedná o temné fantasy plné krve a sexu. Nicméně zpracování je vtipné, hlavní hrdinové nenudí, i když mají často vzhledem k věku pochopitelné sebezpytování smyslu cesty i vlastní existence. Nechybí ani vývoj postav a změna motivací dle aktuálních informací. Plusové body má za naše hrady a krajinu zkombinovanou s Novým Zélandem. Mínus bych dala za uspěchaný závěr s Deus ex machina. Šest dílů bylo málo, anebo měli zkrátit cestu za králem.