Tropická bouře (2008)

Nechápu to. Opravdu nechápu, jaktože taková PECKA má modré hodnocení? Jasně, první půlhodinka sice byla pomalejší, ale potom film nabral neuvěřitelnou rychlost, a tak to bylo až do konce. Herci hráli famózně, ale kdo z nich opravdu byl The Best, tak to jendoznačně Robert Downey, a samozřejmě Tom Cruise! A nezapomeňte ... OK flaming dragon. Fuck face. First - take a big step back, and literally FUCK YOUR OWN FACE!

Noc patří nám (2007)

Slušně natočeno, perfektně zahráno. Scénář byl promyšlený, geniální, nicméně takovýto styl není pro mě, a tedy je tam více logiky a nezáživností, než v prvotřídním akčňáku. Za mě tedy pouze tři hvězdičky, ale jsem si jistý, že takhle natočený film má své oblíbence, já mezi ně však nepatřím.

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

Ačkoli jsem z "nové doby" tenhle seriál je pro mě i ak skvostem, a moc rád se k němu vrací! Pecka!

Kick-Ass (2010)

Šel jsem na film s tím, že jsem daný den opravdu potřeboval odreagovat, a to se zatraceně podařilo! Film je jedním slovem skvělý, a to jak kombinují komedii až parodii s akčnosti a dramatem, je neuvěřitelné!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Třetí díl se nese v zcela jiné atmosféře než předchozí dva.Vtip je zde ubrán na minimum, akčnost přidana jak jen to šlo, a celé se to vyvíjí v temné atmosféře. V jedné části vidíme válku a postupnout přeměnu Skywalkera, v druhé již jeho kompletní přeměnu a příchod Darth Vadera. Díl to byl opět perfektní, a rozhodně ničim nezklamal. P.S.: Yoda je machr.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Druhý díl se nese v lehce jiné atmosféře než první. Narozdíl od první zde ubrali na vtipu, ale naopak přidali na akci, a většinu filmu vidíme jen akci. Porovnal bych to s Pánem Prstenů 1 a 2 - ve Dvou věžích taky bylo razantně přidáno na akci, né však tolik jako v Návratu krále. A stejně je to i zde...Yoda je machr, a hlášky opět nezklamaly. "Ještě hodně naučit se musíš"

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Nový STAR WARS má jistě své kouzlo, efekty jsou na svou dobu povedené, děj ubíhá krásně rychle, herci taky hrajou věrohodně. A občasné začlenění vtipu výrazně pomohlo. Celkově se jedná o jeden z nejlepších dílů z celé série...."Říct, chceš víc?" 3D bylo zbytečné, až na pár scén. Spíše jen šlo o to, dostat to zpět na obrazovky a připomenout si tu nostalgii. Navíc s 3D rozšířením.

Romeo a Julie (1968)

Asi nejvěrohodnější filmová adaptace původního Romea a Julie. Já osobně jsem tento film shlédnul jen z toho důvodu, že se mi do čtenářského deníku nechtěla kniha Shakespeara číst, a toto se mi zdálo docela solidní, i podle komentářů. Knihu jsem však nekonec četl, a kdybych měl soudit, tak film byl velice věrohodný. Tento žánr moc nemusím, a tedy víc než dvě nedám.

Dva misionáři (1974)

Další z klasických Spen-Hillovek. Jak už to u nich bývá, film opět perfektní, a vždy se k němu rád vracím. Jistě, není to takový nářez, jako napřklad Dva poldové, či Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, ale přesto se jedná o velice perfektní vtipnou podívanou, a co je hlavní...jsou tam ti dva!

Svatyně (2008) (seriál)

Perfektní seriál. Nic víc, nic míň. Původně jsem viděl jen web-epizody, a ty byly strašné. A tak jsem si s Sanctuary dal pauzu. Dnes se čeká jen dlouhých 170 dní (+-) na třetí sérii, mezitím co já dychtivě sleduji druhou sérii. Opravdu - web-epizody škodily, protože seriál je skvělý. Jde vidět, že to pochází od tvůrců Stargate - vtípky jako v půdovdních SG prostě v sci-fi musí být, skvělá Amanda vypadá na minimálně deset let mínus oproti jejímu skutečnému věku. Ano, má to i negativita, jako například efekty - to že se rozhodli udělat celý seriál na zeleném plátně byl odvážný krok. A i když nemají rozpočet, a efekty tudíž nevypadají nějak extra, občas se nějaký ten dobrý efekt najde, a vzhledem k rozpočtu, který je žalostný, to na kvalitě seriálu nijak nesleví. Na celém seriálu jsou celkem TŘI CHYBY: 1,) První série má pouze třináct dílů. 2,) Druhá série má pouze třináct dílů. 3,) Třetí série bude za dlouhých 172 dní, 7 hodin, 9 minut......-*-*-*EDIT-*-* Dnešním dnem jsem dokoukal zbylé díly druhé série, a mohu říct, jen ... že je neskutečná škoda že to má tak málo dílu, a na další sérii musím čekat tak dlouho...damn!