Faktor strachu (2001) (pořad)

Shodnotil bych to asi stejně jako PEKELNOU KUCHYNI, když člověk nemá co dělat, tak to příjde vhod, neurazí, pobaví.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Když člověk nemá co dělat, tak je i toto pohodové odreágování, které rozhodně neurazí, a dokonce i pobaví.

Top Gear (1978) (pořad)

Absolutně nejlepší autopořad. A to zejména díky triu charismatických moderátorů. Můj oblíbenec, kromě Hammonda a Olivera, je samozřejmě Clarkson, i přes to, že očividně nesnáší bavorák.

Avatar (2009)

No ... úvodem bych řekl, že opravdu nerozumím tomu, jak tady všichni říkájí jaký to není pecka film, že po tomhle nechci vidět nic jiného. 7. místo z 200 nejlepších filmů je opravdu s šílenou nadsázkou. Každopádně teď k filmu jako takovému. Příbeh je něco úplně nového, to tady opravdu ještě nebylo. Sice převtělení bylo jako v Náhradnících, ale dnes už něco originálního je téměř nemožné natočit.Vypadá to hodně pohádkově. 3D efekt na který jsem se těšil, a zeména proto jsem šel až do Imaxu (Ostrava >> Praha Imax) mě bohužel zklamal. Sice do atmosféry hodně přispěl, ale film by se bez něj obešel. Zvuk byl v Imaxu opravdu špičkový, ale co mě naštvalo bylo to, že na každé straně plátna bylo cca metr prostoru volného, a na výšku dokonce 5m, a tedy to nevyužilo plný potenciál kina Imax.--EDIT-- potom co se mi to uleželo v hlavě jsem nucen hvzdičku ubrat. Tak dobré to opravdu nebylo. --EDIT 2-- lidi neblázněte s těmi komenty typu efeky jsou špičkové, profesionální. Co na nich vidíte? Pohádkově vytvořit umí každý druhý; fotorealitu ala Transformers či 2012 však ne.

Souboj Titánů (2010)

Těšil jsem se opravdu moc, a trailer byl napěchovaný akcí, perfektní hudbou a skvělým střihem. Avšak trailer předvedl to nejlepší z celého filmu, a tím to haslo (jak už to bývá). Film byl vcelku nudný, efekty, některé byly nadpůměrné, některé lehce podprůměrné. Herci nebyli nějaká extra třída, a výkony taky za moc nestály. Podle knižní předlohy se tvůrci drželi asi jen okem. (např. Škorpioni vznikli z krve hlavy medúsy, nebo Kraken není výtvor Háda, ale Poseidona, o kterém nepadla ani zmínka, černý Pegas wtf...a je toho ještě mnohem víc). Hudba byla vcelku dobrá, ne tak jak v traileru, ale dalo se to. Nakonec se rozhoduji mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, a je to spíše těch 3,5, ale 4 tomu nedám...Jo, a Worthington mohl aspoň trochu zaposilovat, vypada tady jako prvotřídní suška.

Komando (1985)

Klasika s nabouchaným Arniem v hlavní roli. Takto má vypadat sprváný akčňák! Korba Arnold, perfektní hudba, a co se naše dabingu týče - tak ten je opravdu excelentní! A ty vtípky, ty prostě tady zapadají opravdu skvěle! Na tomhle jsem vyrůstal, a stále tady hledám zálibu! "Už jsem si myslel že mě minete....Neboj se, nemineme!"

Nepřítel před branami (2001)

Bez nadsázky nejlepší válečné drama, které kdy vzniklo. Perfektní herecké osbazení, spolu se skvelýmy výkony, skvělé masky, geniální scénář, a zatraceně dobrá atmosférická hudba, se skutečnou armosférou. Nic víc, nic míň. Prostě nářez!

Muži, co zírají na kozy (2009)

Zklamání. Těšil jsem se na pořádnou řezbu aka Pařba ve Vegas (samozřejmě ne dějově, ale smíchem), a místo toho dostanu béčkovou (ale se zatraceně dobrým obsazením) záležitost, s jen špetkou humoru. Bohužel, ne každý má talent na to točit filmy, ještě k tomu komedie, které mají zaručeně pobavit, zvláště pak herec, který se rozhodl být režisérem. Jak už jsem ale naťuknul, obsazen bylo hodně dobré, a Clooney s Spaceyem hráli skvěle, stejně tak jejich kolegové. Nicméně herecké výkony toto nespasí, šel jsem na komedii, šel jsem se zasmát. A to se opravdu moc nepovedlo.

Láska na inzerát (2005)

Jop, nečekal jsem nic extrta, a taky jsem nic extra nedostal. Je to prostě jen průměrná romantická komedie, která je však bych řekl více dramatem než tou komedii. Občas nějaké ty vtipné momentky, ale to je tak vše. Herecké obsazení nějak extra nezářilo, ale Lane a John Cusack zahráli své. Popravdě jsem se na to díval jen kvůli Cusackovi, kterého jsem si jako herce hodně oblíbil zejména po 2012.

Vzhůru do oblak (2009)

Hodně jsem se na UP těšil, ale je to pro mě zklamání. Pixar dělají hodně všeobecně zaměřené animáky, které najdou fanoušky jak z dospělého, tak dětského publika. Co se ale týče vzhůru do oblak, je to spíše skutečně pro dospělé publikum. Nečekejte nějakou velkou komedii, dokonce ani odreagovačku. Tenhle film má totiž něco do sebe, a i když zde bylo pár vtipných momentů, je to spíše zaměřeno pro někoho kdo už má něco zasebou. Bohužel však, já chtěl odreagovací komedii, a té jsem se nedočkal. Proto tedy nemohu dát více. Tři hvězdy dávám asi jen kvůli konci, který však byl hodně předvídatelný, a taky kvůli čtyřnohým lidem :)