V (2009) (seriál)

Na "V" jsem čekal poměrně dlouho, od doby kdy měl premiéru první díl jsem zbystřil, a řekl jsem si, že bych to mohl zkouknout. Nebyl zrovna čas, a tak jsem se rozhodl mou premiéru lehce odsunout. No a to jsem pak zjistil, že kdybych shlédnul čtyři díly, musel bych čekat tři měsíce. No a tak jsem se k tomu konečně dostal, dnes, a shlédnul všech pět dílů. Zatím teda je to velice zajímavé. Herci hrajou skvěle, a většina z nich jsou mi i sympatičtí. Co mě však opravdu hodně překvapilo jsou efekty, jelikož takové vizuály jsem v seriálů asi opravdu neviděl. Pochopitelně jsem tedy nadšený co bude dál, a prozatím své hodnocení nechávám na čtyřech hvězdičkách...Jo, a Morena si měla nechat dlouhé vlasy, slušely ji, narozdíl od krátkých :/ TRAPNÉ KOMENTÁŘE: anderson ... EDIT: Po pár dílech se ubírá na kvalitě a je to těsně na hranici 3 a 4 hvězdiček. Že tenhle seriál dostal přednost před Flashforwardem opravdu nechápu.--EDIT2--Po posledních dílech ubírám na tři hvězdičky, a po pauze budu sledovat asi jen z principu...

Horší už to nebude (2006)

A dám tomu těch pět hvězdiček. A víte proč? Protože jsem v životě neviděl drama spojeno s komedii, fantasy a romanci které by bylo tak skvělé. Film je prostě super, rozjíždí se, a je to jako kdybyste řídili Subaru Impreza WRX STi - čím větší rychlost, tím lepší požitek z toho máte. A přesně tak to je i zde. Není to jako většina filmu, které mají dobrý začátek, a pak to již pokulháva. Tady se to stále zlepšuje. Will Ferrell to zahral opravdu šíleně a stejně tak zbytek osazestva. Maggie Gyllenhaal, jak zde již padlo, má opravdu roztomilý obličej, a je úplně jedno jakou věkovou kategorii hraje, protože může hrát jak náctiletou, tak plnoletou. Dustin Hoffman je rovněž skvělý, a i na svýcn 70 vypadá pořád dobře, a z hraní nic nezapoměl. Zakončuje to Emma Thompson, která jako její kolegové předvedla opravdu skvělý výkon a musí se jí jen zatleskat! Atmosféra je hodně pěkná, a po konci filmu mám chuť si tu knížku přečíst, škoda že je jen vymyšlená. Závěrem bych jen dodal, že se tahle pecka řadí k mým TOP filmům.

Lítám v tom (2009)

No..., mám rozporuplné pocity. Herci to zahráli opravdu úžasně, jak Farmiga tak Kendricková, ale George...divím se, že opravdu nedostal oskara. (no, ti co hlasovali byli asi lehce dementní, když TF2 ani 2012 oskara nedostali, ani do finále oskarů) Film ubíhá zatraceně rychle, a těch 109 minut je fakt málo. I když jde film v podstatě od ničeho k ničemu, pořád mám takový zvláštní pocit, že je to prostě dobré. Čistokrevná komedie to sice díky prvkům dramatu není, ale občas se taky zasmějete.

Ninja Assassin (2009)

Jako, neřekl bych propadák. Prostě jen film, který mi stačí vidět jen jednou. Natočeno to bylo velice dobře, krvavé efekty byly trochu moc, ale aspoň to vypadalo efektně. Atmosféra byla taková neslasná nemastná, hudba taky za moc nestála. Napsáno celkem dobře, ale to je tak vše.

Pearl Harbor (2001)

Neříkejte mi, že Michael Bay nedokáže natočit film, který má váhu. Není to pravda. Pearl Harbor je takový mix všeho, je to takové akční drama spojene s romancí. Hodně se říká, že film měl být o hodinu kratší, že úvod není dostatečně cool, a je nudný. No, s tímhle nesouhlasím. I ten začátek k Pearl Harboru rozhodně patří, a nevystřihnul bych ho. Film jako takový je skvělý, má perfektní myšlenku a promyšlený scénář. Hudba je na extrémni úrovní a ty vizuály...no řekněme, že i v dnešní době, skoro o 10 let později, málokdo natočí film aby vypadal tak věrohodně, co se efektu týče. Celkově jsem nepochopil jen dvě věcy - hodnocení pouze 66%, a to, že nedostal oskara za vizuály. Ano, Pán Prstenů byl skvělý, a patří mezi me TOP filmy, ale po stránce efektů na Pearl Harbor prostě nemá. //sledováno v 1080p

Skladiště 13 (2009) (seriál)

První série je u konce, a na druhou si nejspíše ještě počkáme. Díly byly takové všelijaké, někdy slabší, někdy lepší, ale celkově díl co díl se to zlepšovalo. Hudba byla taková ideální do atmosféry, která připomínala něco ve stylu Eureky. Co mě však na seriálu totálně zklamalo byly efekty. Ty byly i na seriál opravdu strašné. Všehovšudy vidíme v seriálu asi 5-6 vizuálu - jeden je přelet nad pouští, kde je skladiště, a druhý je přelet v samotném skladišti. Zbylé 4 jsou občas v nějakém díle. Takže si myslím, že když tady je tak málo efektů, tak aspoň mohly stát za to, to co předvedli je hrůza.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Mike se zase rozjel. Druhý díl je opět naprostá pecka! Ačkoliv přiznávám, že to není tak dobré jako první díl, stále je to opravdu monstrozita, které dávám bez zaváhání pět hvězd! Kluci od vizuálu si s tím nemálo pohráli, a je to natočeno opravdu mistrovsky! K tomu perfektní soundtrack, a vyjde nám prostě BOMBA! Je tu jediná chyba - že IMAX edice TF2 (pár scén natočeno bez ořezu a IMAX kamerou) se k nám nedostala. To by byl teprve nářez! Doporučuji sledovat v BluRay, s domácím kinem, a velkou televizí. ""I-AM OPTIMUS PRIME""

Na hraně temnoty (2010)

Čekal jsem od toho více. Film je pomalý, nezáživný. Herecké výkony za nic moc nestojí, jediný kdo to tam drží nad vodou je Mel Gibson, který má již sice o pár let více, ale hraje stále skvěle. (v rámci scénáře, který mu moc prostoru nedal, se i tak předvedl). Po hudební stránce to taky není nic extra, a atmosféra ... ta je jediná vyčnívá nad průměr. Za mě tedy tři s tím, že na tom má velkou zásluhu Mel.

Divočáci (2007)

Tahle pecka mě hodně připomíná Pařbu ve Vegas, respektive Hangoover mne připomína Divočáky. Ale pravda je taková, že DIVOČÁCI jsou i přes kvality Pařby ve Vegas, POŘÁD LEPŠÍ! Tohle je prostě snímek, který musíte vidět. Pecka od začátku až do konce. Skvělá hudba, tři hlavní aktéři, a vtip od začátku do konce. PROSTĚ DIVOČÁCI!

Prokletý ostrov (2010)

Hodně těžký, tak bych řekl psycho, film. Atmosféra je celý film pomůrá, a přitom hodně návyková. Hudba je rovněž taková pohřební, ale paradně se do této atmosféry hodí. Film je celkově opravdu geniálně napsán, a herecké výkony jsou skvělé, a zejména DiCaprio by si zasloužil za tuto roli oskara. A konec? Takový jsem nepředpokládal, respektive nepředpokládal jsem žádný, tak dobře to bylo napsáno. Geniálni film.