Spider-Man: Homecoming (2017)

Po druhe projekci musim pridat jednu hvezdu. Je to fakt zabava, kterou pohani skvele postavy a bozi charakterove momenty jako Peter vs. Tony po trajektu, nebo Peter vs. Vulture v aute. Jen tak dal Marvele!

Městečko Twin Peaks - Stopy nikam (1990) (epizoda)

Zamotava se to hned v druhem dile. Postavy se vybarvuji do temnejsich odstinu a pro Coopera to bude setsakra tezke.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

15 let jsem to odkladal a odolaval jsem, az me treti serie donutila plne se do Twin Peaks ponorit. Uz po prvnim dile musim konstatovat, ze to bude stat za to: pripad zamotanejsi nez Gordicky uzel, absurdni scenky zdanlive nesouvisejici s dejem a i slusna davka tajemna. Pilot naplnil presne me slusne vysoke ocekavani.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Jak me minuly dil ukrutne nudil, osmicku jsem si uzil od zacatku do konce. Nema cenu moc resit pribeh, kdyz dialogy temer vsude nahradily hlasky a obcasna expozice. Ano, deji se tam kraviny, ale zabavne kraviny, ktere si nehraji na neco vic nez na akcni slehu. The Rock a Statham jsou bozi a zbytek party je take fajn. Jako film to je debilni, ale zaroven zabavne a ma to koule. Tesim se na devitku a klide uz ve vesmiru.

Kobra (1986)

Hrubozrna kriminalka, ktere se uz dnes netoci. Jen kolik nevinnych lidi tu zarve? Objektive to asi na ctyri hvezdy neni, ale mam proste pro Slye a jeho rezniciny slabost.

Masomlejnek kodoku (2017)

Kviff: Prvni pulhodinka je nesmirna nuda. Diky tomu jsem na chvilku usnul (holt to byla pulnocka) a probudil se v prubehu brutalniho splatteru, ktery ale nebyl nicim zabavny, nebo zajimavy. Krve tu strika hodne, ale na dobry film to je zalostne malo.

Sad granátovníků (2016)

Kviff: Pomalu vypravene, ale o to silnejsi (i kdyz komorni) drama. Zaverecna pointa ve me zustala i po projekci celkem dlouho.

Obchod na korze (1965)

Kviff: Wow, i po vice jak padesati letech jde o nesmirne silny film, z ktereho jsem se nemohl odtrhnout.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Kviff: Limonadovy Joe se proste neokouka. Projekce na festivalu ve Varech v plnem salu byla celkem zazitek. Od zacatku do konce jsme se kralovsky bavili a az si to pustim nekdy znovu, budu se bavit stale.

Poslední z nás (2016)

Kviff: Tak toto podobenstvi me uplne minulo. Prvni pulka je jeste prijemne syrove zajimava, ale kdyz v druhe pulce dej prejde do metafyzickeho lesika, ztratil jsem se a uz jsem se do konce nenasel.