Národní třída (2019)

Čermák si zahrál Vandama skvěle, ale co je to platné, když ten příběh byl na celovečerák prostě málo. Rudiš se dobře čte, ale na zfilmování se nehodí. Přesto: milostná scénka byla přesná - vyspat se s někým jen z vděčnosti nemůže dopadnout nikdy asi fanfárově. A štamgasti u stolu byli taky povedení, až snad hrůzně povedení.

Dicte (2013) (seriál)

Je to takové telenovelovské, severské to není vůbec. K žehlení dobrý.

Hříšnice - Julian (2018) (série)

I příběh druhé řady se docela povedl, líbilo se mi to stejné co na jedničce - že vše rádoby mysteriózní se nakonec ukázalo jako zcela nemysteriózní. A mělo to hlavu i patu. I zajímavé postavy.

Slunovrat (2008)

Dívala/přetáčela jsem se na to omylem, neb jsem chtěla vidět úplně jiný Slunovrat. A bylo to stejně pitomé a na jedno brdo jako všechny tyhle horůrko/hovadiny s partou mladých lidí.

Žít se sebou (2019) (seriál)

Dobrý nápad, ale po hříchu nevyužitý.

Vysoká hra (2020) (TV film)

Velice znepokojující a rozhodně žádná selanka. Pro příznivce Ordinace či Slunečné snad dokonce toxické (v postavách nebylo jednoduché se vyznat ani při pozorném soustředění a alespoň základní znalost oboru byla nezbytná). Člověk by měl tendenci tomu samozřejmě sebezáchovně nevěřit - kdyby to ovšem napsal nějaký poeta od stolu, který by si to vycucal z prstu, ale je za tím Václav Láska (a v titulcích se mihl i Šlachta), který se roky pohybuje v nejvyšších patrech a zákulisí rozhodně zná, takže to bude mít k realitě asi bohužel nebezpečně blízko. Krajčo mi na hlavní roli sedl, vlastně mě ani nenapadá nikdo, kdo by to zahrál líp.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Na čtyři hvězdy to tedy asi celkově nebylo, ale svištělo jim to a pěkně odsýpalo, takže na tom nebudu hnidopišsky hledat chyby. Švehlíka můžu v jakékoliv podobě.

Ad Astra (2019)

Jako jsem teda zklamaná - pořád jsem čekala nějakou pecku na závěr - důvod, proč to vlastně natočili - ale nepřišlo nic. Jen dost trapný konec.

Muž, který plakal (2000)

Hodnotím srdcem, takže objektivní kvality filmu mě v tohle případě moc nezajímají. Navíc Christina s Johnnym tvořili krásný pár - pro oko i duši.

Marie Terezie - A Woman at War (2019) (série)

Viděla jsem všechny čtyři díly až teď, takže trochu šokující samozřejmě bylo, že v prvních dvou byla MT štíhlá rozverná dívenka, kterou jsme opustili, když konečně porodila tolik vytouženého synka Josefa a od třetího dílu, kdy byl následník stále ještě mimino (takže mohly uběhnout týdny, maximálně měsíce), se tvůrci docela násilně rozhodli a z představitelky Marie Terezie učinili regulérní velbloudici. A ještě k tomu hodně zapšklou a prudérní. To byl šílený obrat, ačkoliv člověk z různých dochovaných pramenů jaksi tuší, že druhé herečce se podobala víc. Naproti tomu Vojta Kotek v roli Františka Lotrinského opravdu zazářil. Navíc se Mirce Zlatníkové jeho role velice povedla, napsala ji prostě skvěle. Prvotní lehkost, která trochu koketovala s telenovelovským zjednodušováním až diblictvím, se nakonec ukázala dobrou cestou, protože série o Marii Terezii a její době, se tak stala přístupnou širokému publiku. A to přece jde nejvíc. Kožených a suchopárných opusů z historie jsme byli svědky už mnoha, ale i ty pojednávaly spíš o mužských historických postavách. Jako největší plus bych viděla, že byl scénář svěřen právě paní Mirce Zlatníkové, která umí nejen dobře a chytře psát, ale hlavně se nebála domýšlet situace a statečně je naroubovat na historické skutečnosti a události, které byly předem dané. A které bychom měli všichni znát. Proto také doufám, že se na pátý a šestý díl - které už na papíře existují - najdou potřebné finance a budou i natočeny. Výprava bude jistě drahá, ale když Česká televize upustí od svých obvyklých projektů - inscenací - které mají tak slabé scénáře, že jejich sledování si soudný člověk neobhájí ani sám před sebou při žehlení, tak se jistě najdou. Hlavně: na projekt tohoto typu by mělo bez debat přispět Ministerstvo kultury.