• Western

Burácení (2015)

Krucipísek, takhle má vypadat motorkářskej film? Nechci brát Zikovi jeho multi nadání, ale pohyblivé obrázky přece jenom vyžadují život. Právě vzhledem k danému tématu, a díky následnému provedení, nepůsobí film moc přesvědčivě. Mdlý děj, všichni jak mírně omámeni, zbytečné scény. Oslavované Hájíčkovo neherectví mě nesedí ani k rockerovi ani k motorkářovi. Vica Kerekes jen jako sladký obrázek – a proboha, co to bylo za tu „divadelní scénu“? A ještě pochybnost, že by si takovéto děvče na Slovensku našlo zrovna starého rosomáka … Většina scén působí nepřirozeně. Opravdu jediný přirozený projev zde má jen Jana Kolesárová! Zvuk u filmu, na kterém se podíleli hudebníci, také špatný. Motory se ztrácejí v basech, konverzace mizí v hudbě, hovory v místnostech mají amatérskou ozvěnu. Škoda. To téma mě přitáhlo navzdory nízkému hodnocení. Doufal jsem a nakonec hodnotím ještě níž.

Slzy slunce (2003)

Rejža Fuqua v podstatě umí. Už v době aktuálnosti filmu jsem jej viděl na VHS. Dnes se vzhledem k době dívám trochu jinak na "účelnost" akce a zbytečné riziko. Ale to není o hodnotách filmu. Akorát se dá stejně pochybovat v reálu o "morálních hodnotách" postavených proti rozkazu nadřízených se současných hazardem se životem. Jinak je tento film, který spousta diváků - hodnotitelů nepochopilo, výborný a válečný závěr strhující.

Underworld: Probuzení (2012)

Stále ještě mě to nestačilo omrzet. Série tímto dílem trochu laškuje s Resident Evil a pořád více vybrušuje upíry a vlkodlaky. Plynulá béčková akce, která na konci graduje.

Manžel na hodinu (2016)

Byl jsem zvědav, jestli odsouzenou dvojku vydržím. Kupodivu ano. Opět nenáročná zábava určená pouze do televize. Neopakuje se téma hodinových manželů, s touto prací už chlapi skončili. Název Manžel na hodinu má svůj význam v minulosti postavy Bolka Polívky. A problémy, které tady Bolek řešil, nebyly až tak špatné.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Jedná se vlastně o začátek ságy, posunutý hluboko do historie. Celé v temném středověku a to já ve filmu celkem rád, takže i toto mělo vliv na hodnocení. Hlavní zápletka se krátce mihla ve vzpomínce lycana Luciana v předchozím filmu a zde je z toho udělaný celovečerní film se sympatickou kratší délkou. Téma vypadá jako z klasické pohádky, akorát to není z lidského světa. Oproti předešlým dílům žádné moderní zbraně, jen rytířská klasika a film se dá vidět i samostatně bez znalostí těch předešlých.

Ztracené město Z (2016)

Kdo očekává dobrodružný film, bude zklamán. Já jsem čekal také trochu víc dobrodružné podání, ale rychle jsem přijal to, o co opravdu jde: a to je životopisný film. Faktem zůstává, že vyprávění mohlo mít víc emocí a napětí. I tak je film dost zajímavý. Právě proto, že jde o skutečný příběh člověka, pro kterého se objevování neznámých civilizací stalo až chorobnou touhou. Ve filmu jsou popsány asi tři jeho cesty do Bolívie, ale ve skutečnosti tam byl 7 až 8 krát. Opět mám problém kolik hvězdiček dát, špatné to fakt nebylo, tak 71%.

Underworld: Evolution (2006)

Film navazuje přímo na první díl. Není stejný, protože změnil prostředí. Nenarazíme na lidi ve městě. Všechno se odehrává v přírodě a mlátí se zde příšery mezi sebou. Možná je to na film málo, ale je to o upírech a vlkodlacích, takže kdo chce toto téma, má se na co dívat. Čtvrtou hvězdou jsem trošku nadsadil, ale je to na vyrovnání tlaku v ostatních hodnoceních. Mimo jiné zde máme důkaz, že migrace do Evropy začala již mnohem dříve, protože tady se evidentně upíři přesunuli z Rumunska do Maďarska ...

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Pokud bylo záměrem varovat nastupující generace před totální ztrátou soukromí, tak dobrý. Ale to si z toho stejně nikdo nevezme. Naopak, jak je i vidno, většině se prostředí strašně moc líbilo, tak ať se dál uspokojují sdílením sebe a všeho na "sítích". I hlavní postava Mae si od naivního nadšení prošla až k tragické ztrátě přítele, na týden zaváhala nad smyslem Circle a co z toho vyvodila na závěr? Zůstala v rozjetém rychlíku s tím, že dál bude páchat veřejné dobro a právě ona bude tuhle pakárnu směrovat k dalším, lepším zítřkům. Když pominu trapný konec a nikoliv špatné herectví Emmy W., tak mohu jen konstatovat, že mě film dost nudil a dokoukat mě nutila jen myšlenka, že i špatné filmy potřebují hodnotit.

Život (2017)

Přirovnání ke Gravitaci nebo Vetřelci je buď jen tajné přání nebo urážka těchto filmů. Tento film je opravdu nudný a téměř zbytečný. Pár hororových scének nezakryje spoustu nelogičností. V první řadě by určitě byla posádka pověřena odebrané vzorky z Marsu prozkoumat ještě ve vesmíru, když na Zemi jsou k tomu jiné možnosti a spolehlivější zázemí. A potom chování posádky. Pokud zrovna někdo nepřicházel o život, probíhaly veškeré konverzace celkem v pokojném a nudném tónu. Konec dobrý, všechno dobré - v tomto případě neplatí.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Po mnoha letech se vrací původně zcela uzavřený projekt. Filmová společnost se nechala přemluvit a byla natočena nejkratší série o 6-ti dílech. Každý díl je v jiném duchu. Nová série nijak neohromí, ale zároveň svým fanouškům nabídne známé postavy a návrat k některým otázkám. Druhá epizoda je slušný hororek, ta třetí spíš parodie. Závěr série si hraje na apokalyptický film a zachránit lidstvo může jediná osoba, a ta to samozřejmě zvládně. Tady to asi s důvěrou diváka trochu přehnali. Jinak je to dobře natočené, důraz na detaily, skvělé masky, perfektní scéna s výbuchem v galerii po teroristickém útoku.