• Western

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Po mnoha letech se vrací původně zcela uzavřený projekt. Filmová společnost se nechala přemluvit a byla natočena nejkratší série o 6-ti dílech. Každý díl je v jiném duchu. Nová série nijak neohromí, ale zároveň svým fanouškům nabídne známé postavy a návrat k některým otázkám. Druhá epizoda je slušný hororek, ta třetí spíš parodie. Závěr série si hraje na apokalyptický film a zachránit lidstvo může jediná osoba, a ta to samozřejmě zvládně. Tady to asi s důvěrou diváka trochu přehnali. Jinak je to dobře natočené, důraz na detaily, skvělé masky, perfektní scéna s výbuchem v galerii po teroristickém útoku.

Rudé horko (1988)

Film určitě nepatří mezi Arnoldovy trháky, ale má své plusy. Vidíme ho zde v mladém provedení, humorná spolupráce dvou neslučitelných světů a stará akční klasika. 70% na pohodu.

Hora mezi námi (2017)

Komentáře k filmu se mě snažily trochu odradit od kino-návštěvy. Ale řekl jsem si, že si udělám vlastní názor. A taky jsem chtěl zase jednou vidět Kate. Komentáře mají v podstatě pravdu a Kate mě taky nezklamala. Toto drama je více romantické, než trpitelské. Aby byl film na výbornou, zvýraznil bych víc strádání v mrazu a sněhu, vypíchnul beznaděj a ubral sladkosti vztahu ve druhé půlce filmu. Velehory v plné kráse a je na co se dívat. A ještě je tu ten konec. Opravdu klišé jako prase, přímo předvídatelné a přitom – zapůsobí tak jak má. A ještě připomenu, že filmy se z vetší části točí pro kina. Takže dojem z filmu v kině z větší části přihodí jednu hvězdu navíc.

Hra o všechno (2017)

Opravdu béčkový film, dobrý do televize. Spousta věcí je zde nelogických a některým jsem se musel i zasmát. Je až neuvěřitelné, co všechno vydrží černoušek s propíchnutým břichem. Pořád pobíhá, každou chvíli se popere a neustále ho někdo může do toho břicha kopat. Ale akce je tu dost a za to třetí hvězda.***

Miluji tě modře (2017)

Za prvé: Dosud jsem netušil, že sračka má barvu modrou. Za druhé: Film měl být natočen a hlavně podán úplně jinak. Za třetí: Ženská (hlavní hrdinka), která dobrovolně žije s chlapem, který je primitivní debil, těžko získá moje sympatie. Za čtvrté: Závěrečná hudba, díky Markétě Irglové, je příjemná.

Dámská jízda (2017) odpad!

Kdyby existovala povinnost ke každému hodnocenému filmu napsat komentář, napsal bych: ODPAD.

24 Hodin: Nezastavitelný (2017) (seriál)

Původnímu seriálu dělá akorát ostudu. Tři roky starý restart "Dnes neumírej" dovedl konkurovat úplně původním dílům. Chápu, že Bauer stárne a nemůže podávat výkony ve službě do nekonečna. Třeba se v ruských lázních někdy zotaví. Udělat hlavního agenta z černouška nebyl dobrý nápad. Možná to naplnilo nějaké kvóty. V první řadě byl hrozně nevýrazný a mdlý. To jeho bratr už měl jiné charisma. Černoušků je tu požehnaně, včetně šéfa tajné služby. Takže nějaká akce tu je, ale hlavně to zůstává u snahy. A protože jsem seriál sledoval v televizi, tak stále četnější reklamy, ze kterých se jednou všichni poděláme, tomu při už tak krátké stopáži fakt dodávaly na zajímavosti.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Herecky silně obsazené a to se při celkovém dojmu musí brát na vědomí. Film je lehce vtipný, mohl být i více, ale ony ty důvody dědků, udělat zločin, byly spíše smutné. Téma není zdaleka originální, ale všechno je zde na pohodu a prostě to bylo nenáročně příjemné. 70%.

Thor: Ragnarok (2017)

Každý Thor, jiná režie a pokaždé je to cítit. Prý nejvtipnější Marvelovka. A právě toto vidím jako mínus. Nejvíce se mi líbil první Thor, ze kterého dýchaly osmdesátky. Někomu vadí, ale jsou nesmrtelné. Pokud se to hodí k tématu, tak mě asi nikdy neomrzí. Ty vtípky, hlavně v první části, shazovaly celé téma a vážnost. Protože jsem už plnoletý a chci to brát "vážně". Takže to ostatní, v "normálním" tónu, už patřilo k této sérii. Kromě malé návštěvy v Norsku, je Země tentokrát vyřazena ze hry a užíváme si všech vymožeností vesmíru.

Vetřelec: Covenant (2017)

Po zhlédnutí filmu Prometheus jsem doufal, že se natočí pokračování. Nový Vetřelec tak nějak z toho vybruslil. Krátce nám vysvětlí, jak dopadlo další putování Promethea, a pak si rozjede svůj nový vetřelčí příběh. Lituji jediné věci. Že jsem na to nešel do kina. A to jen díky místnímu velmi nízkému hodnocení. Takže ještě jednou díky všem znalcům. Vetřelec: Covenant má všechno, co má mít a je vcelku nekompromisní. Nijak nešetří „ vesmírnejma mrchama“ a krvičky je taky dost. Nápad se způsobem „osídlení“ této nové planety je originální a co se týče „hluchých míst“, neboli psychologických dialogů, tak podle mě tyto úvahy jen pozvedly úroveň filmu, coby filmu. Myšlenka stvoření umělého člověka na vysoké úrovni, který vlastním myšlením přehodnotí svou pozici sluhy a člověk mu začne překážet, je mírným „varováním“. A na závěr: Androidi David a Walter byli skvělí.