Sněží, sněží... (2019)

Milujem romantické komédie a zvyčajne takmer každej uverím a rozcítim sa pri tom a srdce sa mi rýchlejšie rozbúcha pri niektorých scénach, preto som si myslela, že to bude aj v tomto prípade. Opak je pravdou...prišlo mi to nesmierne plytké, povrchné. Že to bolo predvídateľné, to je jasné, ale tu mi to doslova vadilo. Nepáčila sa mi hra na akože drámu v niektorých prípadoch, proste mi to tam nesedelo a keď to malo byť akože aj vážnejšie, mal tam byť menší počet postáv a mohlo to ísť do hĺbky. Niekto to opisuje ako teenage Love actually...no tu chýbal humor a cit. Od Netflixu som rozhodne očakávala viac, nielen príbehom, ale aj soundtrackom. No nič, pozrela som, ohodnotila som a odtiaľto si na tento film už asi ani nespomeniem, lebo vo mne nič nezanechal. Za mňa 2*.

Unplanned (2019)

Pozor SPOILER- za mňa to bolo natočené hrozne. Hodnotím teraz celkovo výber hercov, pre mňa to bolo hrozne amatérske, veľa vecí mi tam liezlo na nervy, napríklad úplne odveci bolo, že pohľad na "vysávanie "plodu ju dojal k slzám a predtým sa úplne v pohode "hrala" s plodom na stole a nebolo jej na tom nič smutné..alebo aj to priateľstvo s ľuďmi na druhej strane plota, s tými Pro-life aktivistami- to bolo dosť zlé, to naozaj mi chce niekto nahovoriť, že takto to tam fungovalo? Sme kamaráti, vôbec nám nevadí, že denne tu zabijete deti, poďme sa povyprávať? Takže z tohto hľadiska mi film liezol na nervy + ešte neznášam, keď sa do filmov ťahá kresťanstvo, tie reči o odpustení a Bohu ma naozaj otravovali, ale to je aj tým, že ja nie som veriaca, takže asi preto. Samozrejme, chápem pointu filmu aj beriem to, že nejde o to, ako je film natočený, ale o čom hovorí. Mne to však prišlo veľmi prolife, aj keď hrdinka na začiatku bola zástankyňou svojho pracoviska. Ja neodsudzujem potraty ako také, ale vytáča ma nezodpovednosť ľudí. Keď nechcem mať dieťa, tak sakra nesexujem!!! Ale chápem, že do veľkej miery môže za to aj lobing týchto potratových firiem, ktoré dávajú ľahké a "skvelé"riešenia. Celkovo mám dojmy z filmu zmiešané. Splnilo to však jednu zásadnú vec a to, že nad tým musím neustále premýšľať. Nie som za potraty, ale ani ich neodsudzujem, dá sa povedať, že ich tolerujem, ale je mi nesmierne ľúto, že vo veľkej miere je to zas len biznis na ľuďoch...☹ ešte by ma zaujímalo, že či tak skutočne prebiehajú potraty, ako to tam bolo ukázané..ak áno, je mi to nesmierne ľúto, nikto si nezaslúži trpieť a určite nie tí najzraniteľnejší, ktorí sa nedokážu brániť.

Joker (2019)

Nie som nejaká extrémna fanúšička komiksoviek, ale Jokera som , samozrejme, poznala. Vždy som si myslela, že je to extra veľký zloduch a rozhodne som mu nefandila. Po zhliadnutí tohto filmu som začala chápať... Skvele vykreslená postava, jej duševný stav, ako sa jedno cez druhé nabaľuje a s ľudským charakterom to ide dole kopcom. Neskutočne sa mi páčilo vykreslenie dnešného sveta , akí sú ľudia voči sebe ľahostajní a zlí a ani neviem, ako by som to presne opísala, ale mala som pocit, že to celé presne vystihlo dnešnú dobu. No a ako bonus bola hudba. Ja neviem, či niekedy dokázala hudba tak umocniť vo filme celkový stav situácie a hlavného hrdinu, ako to bolo v tomto filme. Rozhodne odporúčam. 5*

Láska na druhý pohled (2019)

Tak toto ma naozaj chytilo za srdce. Príbeh mal slušnú zápletku, tiež by som si rada vyskúšala paralelný život, ako by bolo, keby bolo..4*

Ženy v běhu (2019)

Na to, že som od toho naozaj nič neočakávala, tak celkom dobré, ba až vtipné a dokonca aj milé. Konečne po sto rokoch český film, kde neboli žiadne prsia a podobné záležitosti. Oceňujem aj slušnú namotávku na beh, zase som dostala chuť chodiť behať. Po dlhej dobe konečne film, ktorý bol pozitívny a vtipný. Za mňa 4*.

Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Zo začiatku ma to aj celkom bavilo, ale čím dlhšie to trvalo, tým viac som mala pocit, že je to totálna blbosť. Príbeh o ženskej, ktorá sa hanbí za to, že plače pri pesničke od Imagine Dragon? Naozaj??? A dalo by sa povedať, že takýchto "wtf"vecí tam bolo omnoho viac. Po čase som už doslova čakala, kedy film skončí...A to som nemala od toho ani veľké očakávania, takže hoci je herečka na pohľad pekná, po nejakej dobe ma doslova začali otravovať tie jej výrazy. Odporúčam ako ozaj nenáročnú oddychovku pri vééééľmi nudnej nedeli, keď už neviete, do čoho by ste pichli :-)

Příběh služebnice - Mayday (2019) (epizoda)

Tato tretia seria je pre mna rozporuplna. Najskor sa prvych sedem casti nic poriadne nedialo,neskutocne sa to vlieklo a potom zrazu posledna cast bola takou emocialnou zalezitostou,ze som nchapala. Polednych 10 minut som stravila slzami v ociach...Toto bolo po tych mnohych nudnejsich epizodach akesi zadostucinenie a prislub toho,ze stvrtu seriu budem urcite dalej sledovat. Odporucam,poslednych pat dielov by som dala 5*

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Je to hovadina, ale ja som sa fakt bavila. A že to bol miestami hurónsky rehot. Ako taká oddychovka na sobotný večer stačí.

Příběh služebnice - Nevhodná (2019) (epizoda)

Už to začína byť príliš uťahané. V podstate, predchádzajúce diely, vrátane tohto, boli veľmi podobné. Celé sa to vlieklo, na konci menšie vzrušenie a nič viac. Som rada, že sme konečne videli aj príbeh tety Lýdie ( sexuálne neukojenej a určite nie psychicky v pohode). Tiež vidím určitú paralelu medzi premenou June, ako začína byť tiež mierne cvaknutá ( veď kto by tam z toho nebol , že? )- tiež máte pocit, že sa June mení postupne na tetu Lýdiu? ..ale celkovo sa tam ozaj nič nedeje. Celkom sa obávam toho, ako vlastne táto séria skončí, keďže sa jedná už o ôsmy diel, čakajú nás len dva diely a neviem, ako to chcú zakončiť. Popravde, ak bude ďalšia séria, tak to už nebudem pozerať, lebo to ide akosi dole z kopca.

Heavy Trip (2018)

Strašne sme sa smiali. Už len pri tej hudbe nám trhalo kútikmi úst, keďže rozhodne nie sme fanúšikmi takejto hudby. Ale bolo to super. Top bola tá truhla na koncerte, ako putovala medzi ľuďmi. Celkovo to bolo super, naozaj sme sa bavili,odporúčam 4* :-)