Velká červená jednička (1980)

Film jsem viděl asi ve dvanácti a uchvátil mě.D nes už to tak silné není, ale stále je to něco jako hračka z dětsví, kterou i když to popíráte, máte stále rádi 7/10

Lovec jelenů (1978)

Film který komplexně zachycuje celou cestu budoucího vojáka, úmorný čas ve válce, a návrat po kterém už nic nebude jako dříve. Když jsem film zapínal, čekal jsem mnoho bojových scén z džungle, nakonec mi ale vůbec nevadilo že jsem se jich nedočkal, film jde mnohem dál. Nezabírá pouze to jak se voják cítí přímo ve válce, ale i nadšení před a ... no prostě pocit po ní. Scéna s ruskou ruletou je pro mě hrozně silná( vlastně tedy obě ) a navždy se mi vryla do paměti.10/10

Klub rváčů (1999)

Na ikea katalogy se hned koukám jinak(=

Nejistá sezóna (1987)

Obdivuju jak se Cimrmani mohli dodnes udržet.

Mise (1986)

Velmi silný zážitek, velmi uvěřitelný de niro, opět dokonalá muzika která se vryje do paměti (ennio je prostě blázen). Nemám co dodat-6*

Čelisti (1975)

Výborný film, který měl zůstat bez pokračování.

Ajťáci (2006) (seriál)

Seriál je to výborný, ale black books to nepředčí( alespoň u mě). Bohužel humor je zde stavěný hlavně na trapasech hlavních postav a poměrně často se opakuje typově stejný humor. Jinak je to ale geniální seriál a doufám že jeho kvalita nebude upadat. Nejvíc mě zde dostal Denholm, při každém jeho nástupu na scénu jsem se popadal za břicho od začátku do konce (stres...), dále Richmond a samozřejmě Moss. Na ostatní postavy si nemohu stěžovat a jsou také výborné. 85 %do Denholmovy smrti poté 75 %

Monty Python a Svatý Grál (1975)

K mothy pythnoům si prostě člověk musí najít cestu a když tak udělá může se dlouhé hodiny vyžívat v absurditách a bavit se u toho. "Jaká vlaštovka? Africká nebo evropská?"

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Ve srovnání s bratrstvem neohrožených, prohrává na celé čáře. Válečné filmy miluju, ale chtěl bych vidět vojáka který by všemi deseti nebral možnost odejít z války... Technické provedení bylo na druhou stranu skvělé a zvláště pak první půlhodina zachycující vylodění byla skvělá. Dále sniperský souboj atd. Bohužel obsažená propaganda a myšlenka filmu mi prostě přišla mimo. Musím se ztotožnit s jedním komentáře: "Mnohem radši si dám Tenkou červenou linii."