Země naděje (2012)

Škoda toho závěru, jinak by to možná bylo o hvězdu výše. Příjemný oddechový film.

Jednej správně (1989)

Před poslední částí filmu bych dal 3* za kvalitní záznam z džungle. Při závěrečné části filmu jsem to sledoval s otevřenou pusou, co to vlastně Spike Lee vytvořil za prachsprostý škvár. Jak je možné, že z agresivních, zlodějských, vlastnictví nerespektujících negrů udělá chudáčky a utlačovanou rasu? Člověk ve svém vlastním podniku dostane přes držku, rozmlátí mu obchod, vypálí mu ho a oni jsou ti hodní? Jak se může někomu( kromě negrů) tento film líbit?

Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše (2013)

Vynikající dokument o slaboduché fanatické zrůdě jménem Karel Vaš a jeho krutých činech. Dokument také ukazuje velké problémy s naší justicí v socialismu, která ani v dnešní době není ve stavu, v kterém by měla být. Určitě má na tom podíl i desetiletí politických kauz a mentalita justice v bývalém socialistickém československu. Jelikož byl s Vašem natočen někalikahodinový materiál, tak mám pocit, že se ho do dokumentu mohlo dát více a objevuje se tam docela v malém měřítku.

Čtyřicítka na krku (2012)

Apatow je prostě Apatow a komu se nelíbily jeho předchozí filmy tak nemá cenu se na to ani koukat, není to pro každého.

Vládneme, nerušit (2007) (TV film)

Toto by měli pouštět pravidelně na ČT a hlavně před volbama do parlamentu či prezidenta.

Nespoutaný Django (2012)

Skvěle natočené, dialogy vyšperkované, jak je u Tarantina zvykem. Přesto tomu příběhu něco chybí - možná něco neočekávaného. Již dopředu víte, jak to asi dopadne a co se bude dít, ale to je asi dané typem filmu. Přesto je to nadprůměrný film, který si zaslouží (i když slabých) 5 hvězd.

Naboř a ujeď (2012)

Hodně pohodová oddechovka se sympatickým obsazením. Zábava na nudný večer. Slabší 4.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Příjemná podívaná, dávka nostalgie, méně zajímavý hlavní děj a občas hodně infantilní a předvídatelné akční scény. U Hobita se žádná senzace nekoná, ale film rozhodně neurazí.

Atlas mraků (2012)

Obrovská nevyváženost mezi první a druhou polovinou filmu. Začátek se zdlouhavě vleče, ale jakmile se začnou nitky propojovat, jste vtáhnuti do děje a ztrácíte pocit, že sedíte v kině. Nepochybně je ale Atlas mraků originální filmařský kousek a je určen především pro náročného diváka.