• Western

Maléry pana účetního (1980) odpad!

Mám rád bláznivé italské komedie s jednoduchým humorem, např. Nástrahy velkoměsta, i filmy, kde je humor tak blbý,až je vtipný, ale tohle byla tak uboze nevtipná trapárna, že jsem měl chuť to DVD vyrvat z přehrávače a vyhodit do koše. Humor stupidní a tak násilně tlačící na pilu, že jsem se za tvůrce červenal až na prdeli. Zaměstnancům končí směna, tak skáčou z oken kanceláří. No, hahaha. Dcera Fantozziho vypadá jak opice. 2X hahaha. Co bylo na těch kokotských scénách vtipného, mi asi nikdo nevysvětlí. I Italové mají svého Zdeňka Trošku.

Dredd (2012)

Přímočará výborná akce od začátku do konce. Žádná snaha o nějaký přesah nebo hlubší myšlenku, jak to bohužel často vidíme u jiných omalovánkových adaptací, pouze akční krvavá podívaná,což se mi velmi zamlouvalo. Dredd v podání Karla Urbana za celou dobu neukáže tvář, čímž zůstává věrný původní komiksové verzi, a působí jako robotický vykonavatel práva s nulovou sociální inteligencí (nu dobrá, ty děti nezmasakroval). Leana Headay jako záporačka kouzelně odpudivá a už od začátku jsem doufal, že jí to Dredd řádně nandá. Olivia Thirlby v roli Cassandry působí jako správný protiklad k svému fašounskému kolegovi - je inteligentní, rázná, ale zároveň působí zranitelně. Některé přepálené scény a logiku jednání postav zde odpouštím, u tohoto filmu jde především o čistokrevnou akční zábavu a já se tedy bavil královsky.

Transformers: Pomsta poražených (2009) odpad!

Nekoukatelná přepálená triková sračka, která se může líbit tak maximálně úchylným dětem do 10 let. Napadá mě jen jediná otázka a to, komu je proboha tenhle film adresován? Pravděpodobně jen svému ye řetězu urvanému tvůrci a jeho zvrhlým infantilním fantaziím.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak se nám DiCaprio doplazil pro Oscara, kterého si zasloužil už o mnoho let dříve v lépe zahraných rolích. Tady v podstatě nemá moc co hrát. Pokud zrovna napodesáté neumírá, neplaví se po řece o 3 stupních, nebo nebojuje s indiány. A to je na 156 minut dlouhou stopáž poměrně málo.Po skončení filmu ve mně film nezanechal takřka žádné emoce ani úvahy k zamyšlení, což mě od režiséra takových kousků jako Amores perros nebo Babel zklamalo. A ten kalkul na získání co nejvíce zlatých sošek je zde od začátku patrný.Řemeslná stránka filmu je ale perfektní, úžasná kamera, pomalé dlouhé záběry na přírodu Severní Ameriky, nejlepší CGI medvěd, jakého jsme mohli kdy na plátně vidět. Rozhodně stojí zato dozvědět se něco o skutečném Hughu Glassovi, jehož příběh je téměř stejně neuvěřitelný jako ten filmový.

Oprávněné vraždy (2008)

Pacino a De Niro se opět potkávají a očekávejte další pecku ve stylu Heat. Tak to bohužel ani omylem.Tady jde pouze o béčkovou vyčpělou kriminálku s hvězdným obsazením. Scénář je plný děr a děj se nudně vleče jako smrad z ponožek. Oba herci jsou ve svých rolích křečovití, až to bolí. Všechno to zde působí tak nějak rádoby a já se mnohokrát nevyhnul pocitu trapnosti za to, co se na obrazovce odehrává. Závěrečná pointa není nijak působivá stejně jako celý tento kousek. Než tohle, tak už je raději pospolu ve filmu neuvidím.

Boj o ředitelnu (2016) (seriál)

Velmi dobrý komediální seriál a humor tak černý a místy uhozený, že se nejde neřehtat. Nejvýraznější a suverénně nejlepší postavou je Neal Gamby ztvárněný Dannym McBridem. Toho sebestředného věčně napruzelého a ironického zástupce pro kázeň si prostě musíte zamilovat. Trochu zklamal jindy výtečný Walton Goggins v roli Leeho Russella; je sice správně úlisný, psychopatický, zženštilý a odporný, ale oproti svému soupeři a zároveň parťákovi působí nevýrazně.Trochu mě na seriálu mrzí ta snaha o psychologizaci postav, přeci jen jsou to všechno karikatury, a snaha o nějaký duševní vývoj není dvakrát uvěřitelná ani zábavná. A tu funkci zástupce ředitele pro kázeň bych zřídil i na našich základních školách. Okamžitě bych se na takové místo přihlásil.

Jackie Brown (1997)

Můj nejsrdcovější Tarantino. Je to v podstatě taková červená knihovna zabalená v gangsterském hávu, která mě chytla za srdce. Dialogy vyšperkované, herci famózní (hlavně De Niro v roli totálního blba), soundtrack jako vždy přesný a originální dotvářející celkovou atmosféru filmu. Ústředním motivem je láska, jakkoli bizarní se vzhledem k charakteru postav může jevit; zažívají ji všichni včetně odporně komického šmelináře se zbraněmi Samuela L. Jacksona. Vše působí příjemně odlehčeně a pravdivě. Konec vyznívá velmi realisticky a zanechává v člověku jemně bolestný úsměv, protože často i vztahy v našich životech kvůli rozhodnutím, které děláme, a zažitým stereotypům takto končívají.

Mrazík (1964) odpad!

Zdejší hodnocení nechápu a na rozdíl od ostatních u této hovadské pohádky u mě nostalgie nefunguje. Těžko říct, co je na tomhle filmu debilnější, jestli otřesní přehrávající a už od pohledu nesympatičtí herci, dementní dialogy, hnusné písničky,nebo logika scénáře. Jeden příklad za všechny: Ivan s medvědí hlavou pobíhá po lese a křičí otázku, že jakýže to dobrý skutek má vykonat, asi v domění, že mu někdo poradí. Odporná exhibice ruského nevkusu, křupanství, pompéznosti a idiocie. Fuj.

Ali (2001)

Kromě scény konce zápasu s Listonem film absolutně emočně chladný a nudný. Řemeslně dobře zvládnutý, choreografie zápasů výborná, ale Will Smith je oproti skutečnému Alimu neuvěřitelně leklá ryba a tu vitalitu a energii mu prostě nebaštíte. Děj končí v momentě, kdy Muhhamad poráží George Foremana, což je škoda, protože jeho kariéra zde ještě rozhodně nekončila, a příběh pro něj vyznívá až příliš optimisticky, a neodpovídá skutečnosti. Lepší je se podívat na některý ze skvělých dokumentů, které byly o "The Greatest" natočeny. Slabých 60%. Zajímavost: Joe Fraziera hraje několikanásobný mistr světa v několika váhových kategoriích James "Lights Out" Toney. A je to pro Fraziera trochu podpásovka, až takhle ošklivý nebyl.

Hale and Pace (1988) (seriál)

Úžasný britský seriál. Suchý, vulgární, morbidní i ujetý humor. Skvělý český dabing v podání Jana Potměšila a Martina Veldy překonává jen překlad Petra Palouše (zejména u songů). I po několika shlédnutích jsou skeče vtipné, u některých mi smíchy téměř povolovali svěrače a kroutil jsem hlavou nad tím, jak tohle může někoho napadnout. Nejlepší fláky: Curly a Nige ve zverimexu, Dovolená s Quentinem rekreantem, Člověk, co nic nebere vážně, El Cojones, Skupina Oaday všechny scény s "opepříme".