• Thriller

Liga nepotřebných (2013) (amatérský film)

Nemám slov a smekám před Lukášem Šimandlem. Měl jsem strach, že film po našláplym úvodu spadne do nudných amatérských vod, ale toto jsem opravdu nečekal. Ty nápady, střih, efekty, filtry, hudba a nevím co všechno ještě. Jak říkaj tvůrci. Buď ten film budete nenavidět, nebo milovat. A já se zamiloval. Fakt pecka a rejža tu vytřel zrak současný produkci. Pro mě zatím nejlepší český film roku!!!

Pot a krev (2013)

Značně jetej příběh o třech nabušenej hovadech co se chtí za každou dostat mezi horních deset tisíc. Despekt a obavy aby se neopakovaly Transformers v posilovně u mě po shlédnutí snímku vystřídalo čiré nadšení. Nebudu chodit kolem horký kaše. Tenhle film mě zkrátka sednul. Panoptikum šílenejch a ještě šílenějších postaviček, naprosto špičkovej vizuál a soundtrack,a i přes to, že se zde misto akce spíš plká film neustále žene vpřed a nenechá diváka nudit.Míša totiž natočil svůj nejlepší film minimálně od Mizerů 2 a já se mu přestávám smát.Nemám co bych vytknul.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Pro mě asi komedie roku.I kdyz musim přiznat, že jsem jich za tento rok moc neviděl. :-) Fekální vtipy mě nikdy moc nebraly, ale tady jsem si ty dialogy plný honění zkrátka užíval.Ono to totiž není tady tak blbý.Na inteligentně napsaný dialogy jsou kolikrat naroubovaný takový zvěrstva.No je to jetý až na půdu a James Franco byl zkrátka skvělej.Trochu mi to připomínalo Tropickou bouři a jak tak koukám, nebyl jsem sám.Pokud nejste uplnej suchar a máte alespoň trochu povědomí o hercích co tu hraji tak směle do toho.Rodičům však tento kousek nepouštějte...

Tísňová linka (2013)

Napínavý thriller, který určitě stojí za pozornost.Po rozpačitém úvodu a rozčarování z květáku co má paní Berry na hlavě se film změní v napínavé hledání unesené dívky.A to opravdu napínavé!Výborná kamera a střih z této části dělá jedinečnou podívanou.Bohužel snímek totálně schazuje nezvládnutý závěr.Co to jako bylo?Poměrně realistícký pohled na věc sklouzne k skoro až absurdní vyprávěnce.No nic.I tak to určitě stojí za zhlídnutí.

Kouzelníci (2013)

I když komedie moc nevyhledám, tak mě ke sledování tohoto filmu přimělo slovo satira.Ano je to satirické, ale přiznám se, čekal jsem větší řachandu. Na druhou stranu musím říct, že se jedná o hodně příjemnej film.Nebudete sice brečet a padat na zem smíchy,ale těch 100 minut vám uteče jako nic a několik vtipků je hodně povedených. Jim je jedinečnej Angel a celý je to zkrátka moc příjemný...

Likvidátoři (2013)

Tak toto je patrně US Guilty pleasure tohoto roku.Scénář kterej pochopíte i s třemi promilemi v krvi, spousta šplíchající krve a navrch sexy bábovka Christian Pitre.V komentech se tu sice moralizuje nad mírou brutality, ale to je právě to co tento kousek posílá do mé oblíbené kategorie.Velmi slušný 4 hvězdí.

Chuckyho kletba (2013)

Hororová komorní jednohubka odehrávající se prakticky v jednom interiéru a jen s několika málo herci.Ke sledování tohoto dílka mě dohnaly už značně vyčpělé vzpomínky z dětství a poměrně příznivé hodnocení zde.No sám nevím, zda toto doporučit či ne.Poměrně zdařilou atmosféru a s několika lekačkami znevažuje tak kostrbaty scénář, až me to zvedalo obočí. Po hodině zjevně dojdou řejžovi nápady a zbytku filmu tak vévodí podivná vysvětlovačka návazností na první díl, kterou si scénarista vycucal snad z palce u nohy. No budu mírnej, za mě slabé 3*.

V zajetí démonů (2013)

Teda ten James Wan to na nás sype.Koukám, že každej rok na nás vyjede jednou duchařinou.Sice tento žánr nemám až tak v lásce, ale co by člověk neudělal pro přítelkyni a zvlášť když má Džejms řemeslo v malíku a celý je to přelepeny based on true story. No nemám moc co vytknout.Parádně natočená duchařina se supr zvukem a lekačkama přesně takovýma jaký si přejete.Bohužel mě celý to schéma přijde hodně podobný předchozímu sniku pro to ty 4*.Pro fanoušky duchařin must see! A jestli se todle zkutečně stalo, tak mam husí kůži až na prdeli.