Ptáci (1963)

Opravdu nerozumím zdejšímu hodnocení, tenhle film na to rozhodně nemá. Postavy jsou naprosto nezajímavé a minimálně první hodinu se neděje vůbec nic zajímavého. Bohužel ani potom se situace o moc nezlepšuje. Jediná lepší scéna nastává asi 3 minuty před koncem (průchod Mitche do garáže a zpátky) a to je doslova tragické. Navíc mi ve filmu úplně chyběla nějaká pointa, proč vlastně ptáci útočí. Až do poslední chvíle jsem na ní čekal a ejhle, konec filmu. Byl to první film, který jsem od Hitchcocka viděl a obávám se, že na delší dobu poslední. Pokud jste obyčejný divák, tak nedejte na zdejší vysoké hodnocení a zeširoka se filmu vyhněte. Jste-li hitchcockový fajnšmekr nebo jiný nadšenec, tak se dobře bavte (ačkoli já jsem zde k "pobavení" moc nenašel).

Proroctví (2009)

Naprosto souhlasím s komentářem Galadriel a vpodstatě k němu nemám co dodat. První hodinka měla šťávu a odsejpala ve svižném tempu, ale potom se objevila zbytečná překombinovanost, která tak poslala celý film do vod průměru.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Opravdu mě to vůbec nezaujalo a prakticky jsem si nevšiml žádného děje. Možná je to tím, že jsem na to koukal v letadle na maličké obrazovce několik řad přede mnou, ale i kdybych na to čuměl bůhvíkde, tak si nemyslím, že bych se dostal na 3*.

District 9 (2009)

Na jednu stranu si dokážu představit, že zhruba takhle by mohlo probíhat setkání lidstva s mimozemšťany, ale na druhou stranu se to dalo určitě natočit trochu líp. Ze začátku se mi to líbilo, vystěhování Districtu 9 a Wikus byl taky bezva, ale zhruba v polovině se něco zlomilo a v mých očích celý film spadl do průměru. Rozhodně je to ale zajímavý počin.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Zatím dám 4*, přece jenom mi tam ještě něco chybí, předpokládám ale, že až se to trochu rozjede, tak přidám i tu pátou. edit: po pátém dílu zvedám na 5* edit2: Nakonec jdu zpátky na 4*. To, co se ze začátku zdálo být temnou atmosférou už později tak dobře nefunguje. edit3: Nakonec pokles na 3*, a to jenom ze soucitu k původní sérii.

Uvaříme, uvidíme… (2009)

No na to, jak se mi líbil Waiting..., tohle byla teda pořádná slabota. Na to, že to tady má jenom o pár procent míň, to u mě propadlo na celé čáře. Hlavně mi chyběly postavy z jedničky a ani ta úchylná hra už tu nebyla. Jedna hvězdička je tak maximum, co to ode mě dostane.

Andělé a démoni (2009)

Vpodstatě se dá říct, že jsem spokojen. Sice to mohlo být místy věrnější knižní předloze, ale jinak vpodstatě nemám co vytknout.

Mlha (2007)

Kdybych předtím nečetl předlohu, dal bych 5. Kvůli tomu konci, který sice nebyl špatný, ale výrazně se odchyloval od povídky, jsem se tedy rozhodl pro 4*. Kromě již zmíněného odbočení od předlohy, ale nemůžu tomuhle filmu vpodstatě nic vytknout. Paní Carmodyová a její biblické žvásty, postupná změna lidí na zvířata, všechno mi to přišlo dost realisticky podané. Jednoznačně jeden z lepších hororů/sci-fi.

Skrytá identita (2006)

Po první půlce filmu jsem si říkal, že tomu nebudu moct dát víc, než 3*, ale druhá půlka mě přesvědčila, že si to 4 zaslouží, a kdyby ta první půlka nebyla tak zbytečně roztahaná, možná bych dal i 5.

Spalovač mrtvol (1968)

Tak jsem zase jednou naletěl na velice vysoké hodnocení. Musím říct, že jsem se na tenhle film docela těšil, ale přišlo celkem trpké zklamání. Opravdu nerozumím tomu, že je tento film mezi první dvacítkou csfd. Jedinou dobrou věcí je zde výkon pana Hrušínského a za ten dávám dvě hvězdičky. Jinak je to ale taková nuda, že jsem se poslední půl hodiny v jednom kuse díval na hodiny, kdy už to proboha skončí. To už se ani nezmiňuju o tom, že na posledních deset minut jsem dokonce odpadl. Rozhodně nechápu, jak může tolik lidí dát nejvyšší hodnocení, asi jsem spolu s několika málo dalšími lidmi nějaký exot nebo co.