Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Po vizuální stránce to bylo zajímavé, a za ten taky dávám ty 2*. Co se ale týče scénáře, tak za ten bych někoho nejradši nakopal do glutea maxima. Vážně nevím, pro jakou cílovou skupinu je tenhle film určen, ale je mi jasné, že pro mě rozhodně ne.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Weeds trochu jinak. Méně komediální a více dramatický. Místo trávy je tu metamfetamin. Místo hlavní hrdinky - svobodné matky - je tu hlavní hrdina - učitel chemie ve středním věku s diagnostikovanou rakovinou plic. Nepochybně velice zajímavý počin, který diváka vtáhne do děje především svou "realističností". Zatím jsem viděl jenom tři díly, ale i tak musím dát 5* a doufám, že v budoucnu nebudu muset ze svého hodnocení slevovat. EDIT: "Perníkový táta"? To si snad někdo dělá srandu.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Pane Bože, jak já se zase nudil. Už za znělku jsem musel jít s hvězdičkou dolů, něco takového se jen tak nevidí. Ani potom se situace příliš nezlepšila. Nevýrazné herecké výkony (například obsazení Cameron Diaz do role dvacetileté studentky je mi záhadou) a dost špatný scénář udělaly z tohoto filmu, alespoň v mých očích, naprostý propadák. Už od poloviny filmu jsem se znuděně díval na hodiny, kdy už to proboha skončí. Nakonec jsem to teda nějak vydržel, ale obávám se, že označit tento film za komedii je skoro stejně nesmyslné, jako by bylo ho označit například slovem "akční".

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Celkem se to dalo, ale čekal jsem trochu rychlejší odraz a některé postavy mi tam tak úplně nesedly (aspoň teda zatím). Uvidíme, jak se to vyvine v seriálu.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Panebože, zase jsem naletěl. Jenom málokdy jdu v poslední době do filmu, který má na csfd vysoké hodnocení, protože se mi až příliš často stává, že jde o nějakou vysoce umělecky nezajímavou slátaninu, u které nerozumím tak vysokému hodnocení. U komedií se navíc snažím držet v rozpětí 60 - 70%, protože tam mi přijdou komedie nejlepší (samozřejmě se najdou i kvalitní výjimky s vysokým hodnocením). Tentokrát jsem ale na tuto strategii doplatil. Film nebyl vůbec komedie, tzn. že jsem se u něho ani jednou nepousmál (o nějakém praskání smíchy nemůže být ani řeč) a k ostatním žánrům měl taky hodně daleko. Film s mizerným scénářem těžící jen z kvalitního obsazení u mě prostě nemá šanci.

Stalker (1979)

Nechápu, nerozumím. Jedna hvězda ze soucitu, tyhlety rádoby umělecké snímky bez vlastního děje jsou tak vhodné jako prášky na spaní, obyčejnému divákovi rozhodně nedoporučuju.

Superbad (2007)

Nevím čím to je, ale většinu filmu jsem se nemohl přestat řezat. Škoda, že tam bylo pár hlušších míst jinak bych klidně dal i plný počet.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Neskutečně zajímavý sportovně zábavný pořad, který je vážně typicky japonský. Asi nejvíc se mi na něm líbí ta chuť většiny soutěžících (většiny, protože někteří si tam jedou jenom vyloženě udělat reklamu) ukázat, co v nich je a při troše (velké troše) štěstí i celou trať překonat. Nejde o to vyhrát nějaké peníze, ale jenom se seberealizovat a navíc vyhrát může klidně i všech 100 účastníků, takže vládne pohodová atmosféra, kde jeden druhého podporuje. Nechápu komentáře některých uživatelů, kteří říkají, že se to po čase okouká - jsou miliardy lidí, kteří budou donekonečna zírat na zelený trávník a na něm pobíhajících 22 týpků, to se teprve okouká, v Sasuke aspoň mění překážky, ale u fotbalu (nebo jakéhokoli jiného sportu) je to pořád dokola to samé. Dávám 4* a dal bych asi i 5, ale ženské závody mi přijdou nudné. Edit: Nakonec po minulém dílu (2. pokus Nagana v prvním úseku dráhy) musím přidat i pátou hvězdičku.

Kniha přežití (2010)

Koukám, že tenhle film hodně lidí hodnotí dost záporně, ale nevidím k tomu vůbec důvod. Příběh s biblí (ač průhledný) je poměrně neotřelý a navíc mám pro postapokalyptické filmy slabost. Někteří tady navíc píšou, že je v tomhle filmu málo akce, ale já bych to tak strašně neviděl a navíc, co si budeme povídat, o tomhle ten film prostě není.

Počátek (2010)

Asi to byl nadprůměrný film, ale nějak vyloženě "kulervoucí" to podle mě nebylo. Je hodně mnohem lepších filmů, a tak teda dost dobře nechápu, že je to v současné době 11. nejlepší film (16. 8. 2010).