Barva kouzel (2008) (TV film)

Tak jsem se po dlouhé době nechal zlákat některým filmem na motivy knih Terryho Pratchetta a obávám se, že u shlédnutí tohoto filmu moje experimentování s jeho dílem skončí. Film byl tak nějak, jak to říct slušně, infantilní až do morku kosti. Drtivá většina postav mi neskutečně lezla na nervy, a to teda hlavně Mrakoplaš - ten herec se podle mě na tu roli vůbec nehodil. Dvě hvězdičky dám pouze za postavy Smrti a Twoflowera, protože jenom ty měly aspoň trochu nějakou úroveň.

Bláznivá holka (2008)

Před několika dny jsem viděl korejský originál tohoto filmu a musím říct, že tahle americká verze si, co do kvality s původní verzí příliš nezadá. Musím ale říct, že E. Cuthbert se mi tak nějak do role trochu švihlé holky moc nehodila (možná mě moc ovlivnila představitelka korejské verze, které ta role sedla mnohem lépe). Každopádně musím ale konstatovat, že originál je opět lepší než kopie, ačkoli v tomto případě ten rozdíl není až tak závratný. Mé původní verze originálu byly 4*, ale po shlédnutí americké verze musím ještě o jednu * přitlačit.

Fotr je lotr (2000)

Obyčejná průměrná americká komedie. Moc jsem od toho nečekal, ale slušně jsem se pobavil. Jako jednorázová zábava se to určitě dá doporučit.

Černá labuť (2010)

Tomuhle filmu se toho opravdu nedá moc vytknout. O hereckém výkonu Natalie Portman se rozhodně nedá říct křivé slovo a nadčasová hudba Petra Iljiče tomu dodala tu správnou atmosféru. Jediné, co mě mrzí je trochu slabší příběh, ale tak je to podle mého názoru u většiny Aronovského filmů (př. Pí, Requiem for a Dream). V tomto případě jsem ale i to ochoten pominout a dávám 4*. Pětihvězdičkové hodnocení si ale schovávám pro filmy, které jsou mému vkusu bližší než takováto psychologická dramata.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Skvělé filmy, jenom mě mrzí závěrečná budovatelská scéna a za tu dám jednu hvězdu dolů. Přesto je to ale na český/československý film silný nadstandard.

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Neskutečně trapná parodie na zdařilou jedničku a dvojku. Nemělo to vůbec nic, herci byli poměrně nesympatičtí, děj předvídatelný a celkově to nestálo vůbec za nic. Odpad jako vyšitý.

Zombieland (2009)

Dávám za 4. Byl bych dal i 5, ale ten konec byl tak nějak useknutý a narozdíl od filmů, kterým nějaká ta půlhodinka vyloženě přebývá, tak tady na druhou stranu zase chybí.

Carnivale (2003) (seriál)

Trochu budu parafrázovat Golfistu: Dostatečně tajemné, skvěle natočené, obsazené, zahrané, ale pro mě hlavně trochu zdlouhavé a nudné.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Přestože mě pilotní film bůhví jak nenadchl, stáhl jsem si 1. sezónu. Musím říct, že jsem dobře udělal. Postavy jsou vynikající a přestože je seriál jasné sci-fi, tak mi to tak skoro vůbec nepřijde. Až tak je to dokonalé. Navíc seriál obsahuje všechno od politikaření po pořádnou akci. Jedním slovem skvělé.

Dostaň ho tam (2010)

No čekal jsem, že to bude mít trošku blíž k Forgetting Sarah Marshall, ale opak byl bohužel pravdou. Jedinou hvězdičku ode mě dostanou ty songy, jinak nic.