Ptákodemie: Děs a hrůza (2010)

Film pro hardcore milovníky béčkových a brakových filmů. Všem ostatním může způsobit nenávratné poškození mozku :-).

Pontypool (2008)

Rozhodně originální "horor" (dá-li se to tak nazvat), to se tomuhle filmu upřít nedá. Bohužel ale celá pointa filmu stála na hliněných nohou. Nevím proč (i když asi vím :-)), ale vůbec jsem tomu nebyl schopen uvěřit. Pro můj vkus by to asi chtělo zpracovat trochu jiným způsobem.

Warrior (2011)

Mám-li srovnat s loňským Fighterem, tak Warrior vítězí na celé čáře. Nesympatický Bale a nezajímavý Wahlberg byl nahrazen vynikající dvojicí Edgerton, Hardy. Prostě mám rád silné příběhy (ačkoli je pravda, že v tomto případě byl trochu průhledný), jako je Warrior a 5* po zásluze.

Invaze (2005) (seriál)

Zajímavé téma, ale musím konstatovat, že scénáristům uprostřed série došel trochu dech. Mít seriál menší množství dílů, dal bych i 4*.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Při sledování filmu mě opakovaně napadalo jedno slovo - adventura. Někam přijdu, s někým pokecám, někam přijdu, s někým pokecám. Ha, teď mě někam zavřeli, jak se dostanu ven? Jako podprůměrná adventura by to teda možná prošlo, ale jako film (naštěstí teda televizní) nic moc. Když pominu ostatní nedostatky filmu, tak hlavní věcí, která mi tu chyběla, byl nějaký (opodstatnitelný) důvod, proč ten borec vůbec po něčem takovém začal pátrat. Další věcí, která mě zaujala, je pak perfektní znalost latiny toho marketéra a nakonec způsob, jakým film z lidí dělá blbce, když se na konci donekonečna ptá: "Ty to nechápeš?" Jediná věc, která mi brání dát tomuhle "filmu" odpad, je ta, že jsem před dvěma dny viděl ještě něco o chlup horšího (Catch .44).

Catch .44 (2011) odpad!

Absolutní ztráta času a pro mě zřejmě nejhorší film s Brucem Willisem. Už zhruba od 10. minuty jsem častěji sledoval hodiny a čekal, jestli se ten příběh někam pohne. Bohužel nepohnul. Navíc bytostně nesnáším, když je film podán retrospektivním způsobem, když to navíc není vůbec nutné. Herecké obsazení naprosto nesympatické - hlavně ženské role. Chvíli jsem přemýšlel, že bych dal hvězdičku za výkon Foresta Whitakera, ale ten film na to prostě neměl. Někdy se vážně divím, jaké scénáře se můžou dočkat realizace. P.S. Označení western mi opravdu hlava nebere. P.P.S Tak už to změnili, ještě že tak.

Černobílý svět (2011)

Pro mě to bylo jednoznačně nejlepší drama od Gran Torina. Skvělé herecké výkony a výborný pohled na jih spojených států začátku 60. let. Tleskám všem tvůrcům filmu - 5*

Noc je ještě mladá (2011)

Výborný film na líné odpoledne, kdy chce člověk jenom vypnout a nenuceně se bavit jednoduchým filmem. Ke všemu musím vyzdvihnout výborný soundtrack - co song to hit.

Vražedná terapie (2001) odpad!

Nuda, nuda, nuda. Jiné slovo mě v podstatě nenapadá a na tenhle film se ani nehodí. Film má 100 minut, ale minimálně 85 z nich člověk jenom čeká na to, jaká je vlastně pointa filmu. To se sice nakonec dozví, ale zjistí, že je hodně mizerná. Podle hodnocení (9.10.2011 - 71%) jsem čekal něco trochu víc. Horor, který vlastně není horor. Nedá se nic dělat, ale po dlouhé době dávám nepopulární odpad.

Uvnitř (2007)

Opravdová šílenost na pomezí pěti hvězdiček a odpadu. Sám jsem byl hodně na vážkách, co vlastně dát, ale nakonec jsem zvolil kompromisní 4*. Film s těmi snad nejbrutálnějšími záběry, jaké jsem měl tu čest vidět, na to je celý Hollywood krátký. Otázkou pak je jenom, je-li to dobře nebo ne. Celý film ve mně vyvolal pocity znepokojení a znechucení, za což jsem chtěl místy dát i odpad. Na druhou stranu jsem ale musel zvážit tu odvahu, se kterou tvůrci bez příkras jednotlivé scény natočili. Každopádně je to zřejmě nejrozporuplnější film, jaký jsem měl v poslední době možnost vidět, a to je vidět i v hodnocení uživatelů.