Dead Set (2008) (seriál)

Když jsem se připravoval na shlédnutí této minisérie, říkal jsem si: "Může mě ještě film na takhle provařené téma vůbec zaujmout?" Odpověď zní, může. Nápad zasadit útok oživlých mrtvol do prostředí reality show je podle mě naprosto geniální a Britové zase jednou ukázali, že umí točit vysoce kvalitní filmy. Pro mě jednoznačně 5*

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Vynikající. Ze všech čtyř dílů téhle série mi prostě tenhle přišel jednoznačně nejlepší. Musím ale říct, že i ostatní byly více než povedené, o tom není pochyb. Přesto se mi zdálo, že první tři díly byly tak nějak pomalé a neubíhaly v takovém tempu jako tenhle. Navíc se mi tu hodně líbily vedlejší role - Long, Kevin Smith (toho bych v tom ani nečekal) a Timothy Olyphant byl podle mě nejlepší záporňák celé série. Za celkový dojem musím dát 5*

Pokušení (2003)

Musím říct, že to je typická komedie, která by v mých očích měla 2*, ale protože mám rád Goodinga, tak ještě jednu přidám. Na odpolední odreagování je to celkem příjemná záležitost.

Griffinovi - Griffinovi ve Star Wars (2007) (epizoda) odpad!

Obávám se, že tohle je zatím úplně to nejhorší, co jsem z Family Guye viděl. Samé nezábavné frky a pro mě naprosto nezajímavé téma Star Wars.

Apocalypto (2006)

Tak nějak musím říct, že to postrádalo jakýkoli spád a vůbec nic by se nestalo, kdyby to bylo o půl hodinu nebo tři čtvrtě hodiny kratší. Příběh byl absurdně jednoduchý a pár světlých míst nemůže tenhle film pozvednout na vyšší úroveň. Musím konstatovat, že v tomto případě jednoznačně převládla forma nad obsahem a za to prostě nemůžu dát víc, než 2*.

Králova řeč (2010)

Rozhodně zajímavý film s velice (a tím myslím opravdu velice) netradičním tématem. Bohužel ale musím říct, že jsem se místy i trošku nudil. Celkově ale pořád hezké 4*.

Pozemšťan (2007)

Jedinečný film, který zas a znovu ukazuje, že není třeba bombastický efektů, aby bylo možno vytvořit neskutečný počin. Příběh založený na konverzaci skupiny lidí v jediné místnosti (a pár scén na verandě) se tak často nevidí, a proto musím vzdát hold zesnulému spisovateli Jerome Bixbymu, na jehož scénáři film jednoznačně stojí a padá - v tomto případě jenom tedy nepadá. Ve filmu jsem taky nenašel žádná hluchá místa a celková stopáž je tak naprosto optimální. Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů a nemůžu jinak než dát plný počet - 5*.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Z mého pohledu vyloženě přeceněný film. Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že se režisér a scénárista pokoušeli pozdvihnout ne příliš zajímavý příběh (filmů na téma osudová láska jsou opravdu mraky) pomocí jakési podivné retrospektivy, která mi ani nepřišla moc zajímavá. Film byl pro mě vyloženě nudný a dost často jsem se díval na hodiny, kdy už to bude končit. Pro mě je to tedy celkově zklamání, čekal jsem od toho podstatně víc.

Most do země Terabithia (2007)

Tenhle film už jsem viděl několikrát, řekl bych tak třikrát nebo čtyřikrát, ale pokaždé je to velice emocionální zážitek. Přiznám se, že nejsem příliš emotivní osoba, ale tenhle film ze mě je schopen vymáčknout nějakou tu slzu. Filmů, u kterých bych byl tak naměkko moc neznám, jestli teda vůbec nějaký (samozřejmě, kromě tohoto).

Proboha! (2008)

Skoro se divím, že toho chlapa (Bill Maher) ještě nedostali nějací radikální věřící (ať už jakéhokoli vyznání). Jeho názory jsou tak radikálně pobuřující (teda pro některé věřící určitě být musí) až to bere dech. V každém případě 5*, protože ten chlápek mi prostě mluví z duše. A závěrem? Snad jen zvolání - "náboženství je opium lidstva".