Podivní (2010)

V podstatě jde jenom o přesuny z místa A na místo B, přičemž v každém z těchto míst dojde k "nečekanému" přepadení bandou crazieků. Jelikož jsou filmů podobného ražení mraky, tak tenhle nijak zvlášť nevyčnívá a nebýt zajímavého konce, tak moje hodnocení bude o hvězdičku chudší, takhle ale 3*.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po prvním dílu musím dát za 5*. Vzhledem k tomu, že v současnosti čtu i knížku, tak musím ocenit relativní věrnost scénáře. Jestli nepůjde kvalita výrazně dolů (což od HBO neočekávám), tak u tohoto hodnocení i zůstanu. EDIT: Nerozumím tomu, když si někdo stěžuje na to, že je ve filmu nahota a brutalita (té tam mimochodem zas tak moc není). V knize je to úplně stejné a pro zachování autentičnosti je to téměř nemožné vyhodit.

Zlatý kompas (2007) odpad!

Prostě odpad! Vážně nerozumím tomu, jak tenhle rádoby film mohl vůbec dostat Oscara, když by mu mnohem více slušela jiná zlatá soška - poněkud ovocnější - podobne jak tomu bylo u Posledního Airbendera. Někdy si vážně říkám, kdo vlastně v té porotě rozhoduje. Vůbec neznám knižní předlohu, ale nabyl jsem dojmu, že se scénárista snažil do filmu nacpat mnohem víc, než se do něj bylo schopno vejít a ve finále z toho vznikl obtížně pochopitelný paskvil, který by snad v širších souvislostech dával větší smysl. Taky by mě vážně zajímalo, koho napadlo, aby na všech plakátech visela hlava Daniela Craiga, který si ve filmu zahraje tak asi ve třech scénách a na celý film nemá jeho postava (a není zdaleka sama) téměř žádný vliv. Zkoumání "prachu" a alternativní vesmíry jsou dalším nakousnutým tématem, které vůbec nikam nevedlo. Jediným ústředním motivem tak tedy byla pouze záchrana skupiny dětí ze severních krajin. Nezlobte se na mě, ale to je na téměř dvouhodinový film opravdu velice málo. Kdybych si navíc nezjistil, že je předloha pro film součástí knižní trilogie, musel bych být přesvědčen, že tvůrcům uprostřed filmu došel budget a museli film předčasně ukončit. Nedovedu si představit, že se film může líbit komukoli jinému, než skalním fanouškům knižní série. Pro ostatní je film jenom bohapustou ztrátou času.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Nemůžu se ubránit srovnání se Sasuke, které v tomto měření sil vyhrává na celé čáře.

Ti druzí (2001)

Kromě relativně překvapivých posledních 10-15 minut, za které bych byl ochoten dát 4*, mi tento film ve zbytku času nenabídl téměř nic zajímavého a musím říct, že jsem se tedy většinu času nudil. Celkově tedy musím dát pouhou 1*.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Film s jednoznačně neinteligentním humorem, ale s možná o to zábavnějším primitivním humorem. Vážně si nepamatuju, kdy jsem se takhle nasmál. Příběh vyloženě jednoduchý, ale jako oddechovka je to vynikající dílko. Když to srovnám s podobně huličským Dude, where's my car?, tak tohle je vyloženě o úroveň výš.

Prime (2005)

Opravdu skvělý film a rozhodně jedna z lepších romantických komedií. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že tak 20 minut před koncem jakoby chybělo několik minut filmu. Všechno se to až příliš jednoduše vyřešilo a byl konec.

Old Boy (2003)

Oproti prvnímu dílu trilogie měl tenhle aspoň o trochu zajímavější zápletku. V konečném důsledku ale neměl na víc, než na 2* a kompletně mě odradil od sledování posledního dílu trilogie. Chan-wook Park nikdy více!!

Má je pomsta (2002)

Celý film mi tak trochu svou rychlostí připomínal Tarkovského Stalkera. Nekonečné záběry, některé naprosto zbytečné scény atd. Navíc jsem si chvílemi připadal, že se dívám na němý film (a to nejen proto, že hlavní postava je němá). Musím říct, že po nadšených komentářích jsem čekal něco trochu zajímavějšího, než tohle rozpatlané bůhvíco. Nechápu navíc, co tady někteří píšou, že to má nějak složitý děj. Mně spíš přišel až trochu zbytečně jednoduchý. Prostě doufám, že další dva díly trilogie budou aspoň trochu koukatelnější, vážně bych jen velice nerad znovu dvě hodiny sledoval hodiny a čekal na konec filmu.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Bohužel jsem film zatím neviděl v takové kvalitě, jaké bych si přál, ale i tak je to pro mě za 4*. Film se nikde vyloženě nevleče a jako komedie to bylo fajn, tzn. vtipné. Opravdu ale nevím, jestli je na místě v popisu tohoto filmu napsat, že jde o komedii/horor, protože s tou hororovostí to není tak horké. To je skoro jako napsat k nějakému filmu historický/sci-fi.