REC 3: Počátek (2012)

Sice to pořád relativně dobře funguje, ale vzhledem k tomu, že je to film ze série, tak opravdu nechápu proč vlastně vznikl. Celkový děj nikam neposouvá a ani nic významného nevysvětlil. Jinak ale musím říct, že narozdíl od jiných filmů podobného ražení se mi celkem líbil racionální přístup postav k nakaženým lidem. Hlavní postavy jiných filmů často řeší nakažení přátel způsobem - potáhneme je sebou, dokud nás taky nenakazí, případně zombíci pokousali a odtáhli našeho kámoše, zkusíme ho osvobodit. Tady jak je někdo nakažený, tak se na něho skupinka vykašle a jde dál - to se mi líbí. Kdyby to teda byl samostatný film, rozhodoval bych se mezi 3 a 4*, takhle ale jenom 2 - přece jenom je to až moc velká recyklace.

Jmenuji se Khan (2010)

Indický Forrest Gump místy střihnutý Gran Torinem. V celku ale brilantní. 5* bez mrknutí oka.

Až na krev (2007) odpad!

Co to sakra mělo být a proč tomu všichni dali tak vysoké hodnocení? Toho Oskara za herce hlavní role bych ještě skousl - Day-Lewis je jediným pozitivem tohoto filmu. Oskar za kameru? V roce 2007 se snad netočily jiné filmy, jinak si to nedokážu vysvětlit. A teď trochu konkrétněji k filmu. Už od první minuty mě neskutečně štvala ta hudba, dá-li se to tak vůbec nazvat. Kvůli ní jsem měl chuť to stopnout po deseti minutách. Asi škoda, že jsem to neudělal, protože bych si ušetřil nějakých 140 minut svého života. To mě dostává k dalšímu problému (asi největšímu), stopáži. 158 minut, to se někdo musel zbláznit nebo mu bylo líto vystříhat některé zbytečné scény, kterých tam byly mraky. Bohatě by stačilo, kdyby to mělo nějakých 90 minut a trochu stravitelnější kabát a mohl z toho být slušný film. Takhle jenom film, u kterého jsem stihl usnout ve tři hodiny odpoledne. Takže jako náhražka prášků na spaní - geniální, jako filmový zážitek - odpad!

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Takový počet nelogických situací už jsem v jednom filmu vážně dlouho neviděl. Nebýt toho, možná bych dal hvězdičky i 2.

Experiment (2010)

Tak takhle si představuju kvalitní film. Žádné zbytečné kecy a vrhnem se do toho pěkně po hlavě a na silné vlně dojedem až do konce. Brody a Whitaker byli jako vždycky skvělí. Hlavně Whitaker je teda záporák jako vyšitý, ještě jsem snad neviděl žádný jeho film, ve kterém by nehrál naprostého šílence. 5* uteklo vážně jenom o chlup.

Battle Royale (2000)

Ať už Japonci (nebo Korejci) natočí cokoli, lidi nad tím budou slintat, jak kdyby to bylo něco převratného, dokonalého a nejlepšího. Když ale něco natočí Američani, hledají se chyby v kdejakých triviálních maličkostech. Tímhle narážím na srovnání Hunger Games a právě Battle Royale. Tam, kde jsou HG přehledné se zajímavým kulturně sociálním pozadím, tam o pozadí BR nevíme takřka nic, a to málo, co víme, nedává vůbec smysl. Kde HG má herce, tam BR má herce, kteří neumí hrát. Celý koncept BR je prostě divný, děcka se chovají naprosto nelogicky a závěr filmu tomu paskvilu nasadil korunu. Zdálo se jenom mně nebo i někomu jinému, že Japonci jsou takřka nesmrtelní a že zásobníky jsou místy naprosto nevyčerpatelné? Navíc je tu ještě totální absence jakéhokoli napětí, což je při takové spoustě akčních scén poměrně zarážející. Všechny dětské postavy jsou ke všemu jedna jako druhá a ani jednu jsem si za celou dobu neoblíbil a bylo mi tak i jedno, jestli ji v příštím záběru oddělají nebo ne. Jediné, v čem BR dokáže předčit HG je to, že tu byl prostě dřív. Za to ode mě dostane 1*. Lidi, co dávají výrazně víc, jsou neskutečně nekritičtí k japonské produkci.

Hunger Games (2012)

Z některých komentářů jasně vidím, že některým lidem se prostě člověk nikdy nezavděčí, protože si hrají na snoby, pro které je důležité, aby byl film nudné, nepřehledné a zdlouhavé drama (něco ve smyslu Requiem for a Dream nebo Fight Club - z mého pohledu extrémně nadhodnocené filmy). The Hunger Games je podle mě film pro normálního člověka. Film, který má kvalitní herce, silný příběh a vhodnou stopáž (přestože má film více než 2 hodiny, jsem si ani jednou nevšiml, že by byla výraznější hluchá místa). Osobně hlavně nikdy nepohrdnu dystopickým snímkem z blízké budoucnosti. Moje hodnocení je tedy někde mezi 4 a 5*. Proto, jak nízké hodnocení to tady zatím má (23.3. 2012 - 75%), dávám ale nakonec 5*.

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Nebýt toho, že většina postav byla krajně nezajímavá až nesympatická, a toho, že byl film po většinu času nevtipný, mohlo by jít o slušný film.

Muž ve stínu (2010) odpad!

Kdyby se jednalo o epizodu 20 minutového seriálu, řekl bych si, že je špatná a v duchu jí udělil 2*. Natáhnout ale námět na dvě hodiny, to už vyžaduje od autorů pořádnou porci masochismu. Z místních hodnocení pak musím usuzovat, že je něco špatně se mnou nebo většinou populace. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tak hloupoučký film, jako je tenhle, si prostě hodnocení nad 70% ani omylem nezaslouží. Proč? Jednoduše proto, že zhruba 100 minut se naprosto nic neděje a nakonec dojde k rádoby šokujícímu odhalení, u kterého jsem si jenom řekl: No a co?. A co proboha to označení thriller/mysteriózní? To si snad někdo dělal srandu, ne? Odpad jak vyšitý a už to nebudu rozmazávat.

Klub rváčů (1999)

1* za slušný Pittův herecký výkon. Všechno ostatní šlo naprosto kolem mě - tím myslím především scénář, který stál za starou bačkoru. Fincher stihl za svou kariéru natočit dost dobrých filmů, ale tenhle je z toho, co jsem viděl, jednoznačně nejhorší. Říct, že je nějaký film "hour too long" už dlouho nebylo tak pravdivé. Být to tak díl nějakého seriálu se stopáží 40-50 minut, tak to beru, ale natáhnout to na 2h10min, to už se musel někdo zbláznit. Jednoznačně film, na který už se rozhodně nikdy dobrovolně nepodívám. Mohl bych se rozepsat ještě víc, ale všechny mé myšlenky shrnuje docela pěkně ve svém komentáři Darth Sidious.