Greenland: Poslední úkryt (2020)

Místy opravdu výborné a napínavé. Nápad s prezidentskou loterií skvělý. Jde taky vidět, že ač za 35 mega nejde udělat CGI dokonale, tak kvalita triků je naprosto dostačující, aby to nevytrhávalo. Škoda, že si film pomáhá klasickými žánrovými klišé. Mohlo to být sevřenější, opravdovější a o 20 minut kratší.

Střihoruký Edward (1990)

Nemám z toho sice husinu na zadku jak při Batman Returns, ale vzhledem, k tomu, že to na nic nenavazuje a není to zaškatulkováno jako komix, tak to musí být nejlepší divácký Burtonův snímek, kde většinu zážitku dělá hudba Dannyho Elfamana, ale i ta režie, kamera a scénář jsou skvělé.

Vyproštění (2020)

A co toto bylo za chujovinu? Prislo me to jak ty cinske filmy s jednou tezce preplacenou Beckovou hollywood star, kde se pul filmu snazite zorientovat ve vsech tech divnych jmenech. Tady nastesti neni zadna premysliva zapletka, takze se staci oddat flow akce. Coz funguje tak... pul filmu? Uznavam snazeni te one-shot patnactiminutovky, nicmene omezeni rozpoctu, stabu a asi i casu je videt. Pripadal jsem si jak pri sledovani konce klipu Michaela Jacksona - Black and White. To byl Mighty morphing mezi zabery jak od Power Rangers. Myslim, ze pokud nejsou schopni udelat aspon pul minutové opravdové one-shot zabery, tak to radsi nemaj delat. Ke konci jsem si dal tak 15 minut slofika, takze netusim jak se urcite postavy dali dohromady, ale bylo mi to vlastne jedno. Nejlepsi vec na celem filmu byla totalni destrukce gangu 10-letych deti.

Chata na prodej (2018)

Nechápu, proč to má tak málo na CSFD. Že by většinový diváci, zlákáni trailerem před Špindlem 2, šli na další taškařici a poznali tam sami sebe? Něco jak Hillbilly elegy v Americe? Snad to po včerejší premiéře na ČT poroste do červených.

Americká elegie (2020)

U mě dobrý, ideální nedělní snímek. Pohádka o americkém snu, která dává rovnítko mezi migrací zvenku a zevnitř. Určitě příjemnější jak koukat na ty různé Devily a Manchestry, na který musí mít prostě člověk náladu a nebo úchylku.

Disturbia (2007)

Bylo to lepší, než jsem si pamatoval.

Psí odpoledne (1975)

Opravdu odpoledne na dve veci. Napred predvedete absurdni smysl pro nepripravenost, pak stihnete sehrat roli v kulturni, socialni a medialni kritice, az vas vase blbe rozhodnuti privede k nevyhnutelnemu konci.

Suspiria (2018)

Kdyby mě někdo řekl, že to natocil Zulawski před Possesion, tak bych mu i věřil. Skvělá atmosféra 70. let natočená postupy ze 70. let. U originálu jsem několikrát usnul, ale tady jsem byl v napětí od začátku do konce. Tilda Swinton jako obvykle dokonalá a ač nepovažuju Dakotu za kdoví jak krásnou herečku, zde je v pohybu nasnímána tak, že chápu, co na ní casting director viděl před Odstíny... akorát to nikdo nebyl schopný přenést na plátno. Z céčkového hororu režisér udělal artový remake s možná až příliš ambiciózní konstrukcí a bohužel jen pár opravdu hororovými (ale o to lepšími) scénami.

Brubaker (1980)

Nejvíc na snímku oceňuju, že se každou chvíli vyvíjí a nejde vůbec odhadnout kam se bude zápletka vyvíjet. Úplně nejlepší by bylo, nevědět o tom vůbec nic, protože oficiální text distributora vykecává jedno překvapení a pracuje s ním jako, kdyby o tom byl celý film. Není, jen prvních 15 minut, při kterých jsem myslel, že budu celý film trpět. Nakonec to byl takový realističtější Shawshank cinknutý politickým thrillerem, relativně nadčasový. P.S. Oficiální české titulky od Magic Boxu naprosto tragické.

Mumie se vrací (2001)

Ty kráso, na to jak jsem po letech zkritizoval jednicku, tak tady nevím, jestli je to moje guilty pleasure, ci proste nedoceneny film. Vsechny postavy se nejak uklidnily a otravnost prenechaly malemu klukovi, ktery ani tak moc nestve. Misto zaporaka-nezaporaka Imhotepa, je tu zaporak nejvetsi... cas/tikajici hodiny. A kdyz si clovek povzdechne, ze vlastne z Imhotepa udelali vedlejsi postavu, tak vas na konci odmeni tragickym uzavrenim osudu. Asi bych mohl napsat 20 veci, co je na tom filmu spatne, ale z nejakeho duvodu je to zabavnejsi jak jednotka. I dvojka předběhla dobu, da se rict, ze je to jeden z prvnich digibordelu vubec?