Den před krizí (2011)

Tam kde je Big short vypovedi o velkych vecech je Margin call mile jednoduchy, ale o to ucinejsi.

Hra o trůny (2011) (seriál)

1. 2. rada, skvela. Duraz na postavy, na adaptaci a z toho vyplivajici dialogova dokonalost. 3. radu povazuju za nejhorsi, nelibila se mi moc ani napoprve, aneb "cely dil lezeme nahoru a nic ne nestalo", ale svetle chvilky to samozrejme mam. 4. rada je navrat ke standardu. 5. rada znamena vyditelny (na scenari a dialozich) odklon od knih a zde se to mohlo zacit lamat a jit do hajzlu. Jenze je tak skvela a... 6. rada je proste nejlepsi. Ano, jsou tam caste teleportace a nektere linky jdou od nikud nikam (ale maj blondateho terminatora), ale ten serial dospel. Dospel tam, kam dospivaj jen ti nejlepsi, do stadia, kdy maj tvurci hotove charaktery a muzou si s nima hrat jak chteji (i diky absenci predlohy). Pridejte k tomu, jeste kupu nezapomenutelnych momentu, odhaleni a brilantni rezie a mate to nejlepsi co jste v roce 2016 mohli videt. Ano vcetne kina.

Doktor Strange (2016)

V tuto chvíli nejlepší film po prvních dvou kapitánech. Jednoduchá kostra, katarze, vývoj hlavní postavy a skvelý vizuál. Záporák tam sice moc nenatropí, ale neurazí a všechno od půlky rychle odsýpá. Co víc si přát? Navíc se to líbilo i přítelkyni, která komixovky nesnáší.

Noční zvířata (2016)

Od pána Forda jsem nic nikdy nevidel. Jeho hlavni profesni zivot je mi ukradeny, ale filmy umi tocit dobre. Tak dobre, ze adaptace romanu Nocturnal Animals je fakt bozi. A celou dobu si rikate, jak je to kua spojene s tou hlavni dejovou linkou. Konec nekonec vam ukaze prostrednik a ted tu stojim ja a moje pritelkyne, ktere jeho hlavni profesni zivot ukradeny neni, a hadame se, kde byla ta paralela. Ucel splnen, bravo Tome. Kdyby to melo pro me lepsi konec jdu vys. BTW. Oscara bych tomu dal jen za masky, protoze ten aging a antiaging byl skvely.

Divočina (2014)

Na světě se dějou věci a protože nejsem schopná se vyrovnat se zakladní věcí koloběhu života a kvůli tomu se ve 45 letech začnu ku...vit a fetit tak musim šlapat. A šlapu a nadávám a v posledních pár kilometrech si to uvědomím... life is life... na ná ná na na. Film dobrý v jednotlivých scénách, ale celek je pseudo intelektuální paskvil. Nemůže za to ani tak režisér, jak ta nána, co napsala knížku a tak násilně ji vecpali do filmu :-)

Legion - Chapter 1 (2017) (epizoda)

Radoby jine, radoby originalni, radoby to bylo velke... a pritom je to lacine (jako ta zaverecna bitka byla orsi jak kdejake video amateru na youtube) a zaberove tezce vykradajici. Skoda casu.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Jedna velká nuda. Asi i pěkná, když to tady všichni říkají. Ale mě se nelíbila ani vizuální stránka. Usnul jsem u toho 3x a pokaždé to vrátil zpět a zjistil, že se tam nic nestalo. Tak jsem to ani nedodíval.

Správní chlapi (2016)

Bravo. Temer bezchybne. Tam kde mne Kiss Kiss Bang Bang iritovalo prekombinovanosti, kde je Posledni skaut vyvolavan do nebes spis z nostalgie a Iron Man je udusan Marvelovskym molochem jsou Spravni chlapi cisti a uprimni. Nejlepsi Blackuv film.

Legendy zločinu (2015)

Hardy husty, ale pribeh je vykastrovany jak Reggie po Ronove zasahu na koule. Skoda, skoda. Vse je tu skvele, herci, kamera, hudba i ty jednotlive dialogy ujdou. Dohromady je to ale spis slepenec scen, nez ze by se to dalo nazyvat dobre udelanym filmem