Desetimetrová věž (2016)

Kdyz jsi dite, nic neresis. Cim jsi starsi, tim te zuzuje pocit zodpovednosti, ale vzajemne se s kamarady vyhecujes. Proste, jednoduche a o zivote.

Kód Enigmy (2014)

Jako zavileho Ajtaka me to nenechalo chladnym, mel jsem husi kuzi v momentech, kdy to asi nebylo tak uplne planovano. Silny pribeh. Skvely Benedict.

Marťan (2015)

Gravitace, Wall-E, Martan... Co maj tyhle filmy spolecneho? - Nejdebilnejsi vyreseni patove situace. Trochu me to misty nudilo, ale kazdy zaber na Hermes me ohromoval.

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda) odpad!

Oh, FUCK YOU!!! Člověk se celý týden těší, pak si přečte první reakce... a říká si "OK, tak to bude stejně blbý jak první díl čtvrté řady". Po 2 minutách naváže "Jo bude!" A když v xyté minutě asi počtvrté převrátí oči v sloup s nadějí, že vše brzy skončí, zjistí, že ho čeká ještě půl hodina. Rozmýšlel jsem se, zda toho zavčasu nenechat, jako jsem to udělal tři díly před koncem Dextera. Bohužel, opiven třemi půllitry (prý kvalitního) Ukrajinského vína jsem neuposlechl své filmové pudy a dodíval se. V momentě kdy se na obrazovce objevila Watsonová jsem zařval "Di do piče Moffate, ty zmrde!" Tenhle poslední díl bude pamatován, alespoň to se jim povedlo P.S. Stará panna Holmesová asi navštěvovala kurzy scénáristické impotence profesora Blofelda.

Světlo mezi oceány (2016)

Slušně zahrané, slušně natočené, slušně napsané. Ale na to aby to bylo přeslazené, to málo tlačí na pilu a na to aby to šlo na dřeň je to málo psychologické.

Potomci lidí (2006)

Nebýt dvou asi 20s expozičních scén na ránu, byl by to jeden z deseti nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Takhle to ale do dvacítky má stále. Přesní herci, nekompromisní režie a technické puntičkářství, které ústí do CGI, které pro neznalého i po 11 letech znamená realitu! Viděno v roce 2006 v kině pak několikrát a i v 2017 to nezestárlo a některá témata nabývají na aktuálnosti.

Sherlock - Šest Železných dam (2017) (epizoda)

Tak tohle bylo hodně špatné. Skoro vše je tu zle. Scénář bez krimi zápletky, oscilující mezi nedůležitými podzápletkami (pamatujete doby, kdy měli nějaký význam pro hlavní linku). Zápletka kolem nejotravnější postavy. Dramaturgie dovolující víc závěrů jak Návrat krále. Režie po režijně geniální třetí sérii sebeparoduje a je rádoby progresivní. Herci se netrefují do svých poloh (Cumberbatch ze začátku na ránu, pak se uklidnil, zato Freeman se teda předved u té "dojemné" scény, to jsem se začal smát). Nejlíp z toho nakonec vychází amanda a její intermezzo v letadle. To nám ten rok 2017 začíná...

Příchozí (2016)

Takovy Interstellar, ktery ma hlavu a patu, nedela z vas vola, nejsou v nem akcni sceny a odehrava se vicemene na jednom miste. Skvele a na konci vcelku rozkladacka. P.S. Po ctvrt roce doma podruhe na platne a jeste lepsi. Jde to do me topky.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Fantasticka zvirata rozhodne nejsou fantasticka, ale ve stinu velkych blockbusteru poslednich let, jejich bezpohlavnosti, destrukci mest a mlaceni bezejmennych panacu nam tento snimek prinasi jakoustakous originalitu, emoce a... destrukci mest. P.S. taky si nekdo vsimnul toho diletantskoho CGI? Stuckman v recenzi narazel na motion tracking (vlajka skakajici po obraze) a ja zas videl do oci bijici hovadsky rotoscoping. Napriklad, kdyz Eddie drzi vejce. Neco takoveho jsem delal pred 10 lety ve Vegasu.