• Fantasy

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Většinu filmu jsem musel trochu "překonat", protože to jak moc mi Stuart nesedl, to se mi moc nestává. Nechápal jsem, proč chce někdo dělat hrdinu z někoho, kdo žije tak příšerným stylem života. Proč někdo oslavuje, když se psychicky narušený, sobecký sociopat dostane od soudu na svobodu bez jakéhokoliv trestu za pokus o vraždu o souseda, kterého chtěl zabít víceméně bezdůvodně. Když jsem slyšel ty fanfáry, jak šťastně ta dvojice, vyběhla od soudu, tak to jsem nechápal. Proč proboha někdo oslavuje, když se něco takového stane? Takového exota bych mu dal za souseda, aby pochopil, že přesně tihle lidi do kriminálu patří a že z přesně takových lidí jde největší strach, když se nastřelí pervitinem, nebo heroinem. Tu "oslavu" jsem si spojil s tím, že druhý hlavní hrdina je tak trochu levicovej aktivista, kterýmu se nechce dělat a tak si vybral celkem dobře placenou, fyzicky nenáročnou práci s bezdomovcema a jednoho si pak vzal domů. Vzít si domů takhle nestabilního jedince, to chce taky jisté osobnostní nastavení a možná to bylo hlavně kvůli literární inspiraci, ale jeho věc. Moc lidí by to asi neudělalo a vůbec bych to nebral jako špatné, protože spíš beru jako egoismus, když si někdo vezme někoho takové domů kvůli tomu, aby ostatním ukázal "jak je dobrý", nebo aby "získal inspiraci". Závěr, skoro až úplný závěr to víceméně zachránil, že jsem přehoupl hodnocení alespoň nad 50%, ale celkově pro dnešní dobu, kdy už lidi nejsou tak naivní, jako před 10-15 lety, mi přijde hodnocení tady na CSFD dost nadhodnocené, což bude nejspíš tím, že zase tak moc hodnocení film nemá.

Kluci z hor (2018)

První polovina vypadala nečekaně celkem slibně. Bez takových těch hloupých, jednoduchých zjednodušení do stylu jednoduchého černobílého vnímání světa. To je černé, to je špatné, to je bílé, to je dobré. Bohužel, v druhé polovině přesně tohle přišlo. Byla tam zlá a hloupá policie, která by určitě přesně takhle v případě lidí s těžkou poruchou intelektu fungovala a vůbec jí to zákon nezakazuje. Zlá a hrabivá sociální úřednice, protože v sociálních službách za těch pár nevděčných šupů vůbec nepracujou hlavně lidi, co to dělají právě pro ostatní lidi. A nesmím zapomenout na "morálně upadnutého" starostu. Ano, všichni starostové malých obcí samozřejmě jen hrabou a mají obrovská auta a vůbec to není tak nevděčná práce, že jí v některých obcích už nikdo ani nechce dělat a dělají to hlavně už jen lidi, co prostě chtějí aby ta obec trochu fungovala. Potom je tu ještě zlý lékař psychiatr v hrozně ošklivé léčebně, protože přesně takhle tohle funguje, jenom se ubližuje hodným chudáčkům a všichni tam chtějí jen ubližovat a zneužívat slabší. Tenhle film je urážkou všech těhle skupin a to mu nelze prominout! Vůbec nežijeme v době jaké žijeme a tahle kliše dělají z lidí akorát s prominutím blbce. Takže ne, ne a ještě jednou ne, je to zase silně podprůměrná tvorba. Jako by česká produkce, až na čestné výjimky a produkci HBO, neměla hloubku a spoléhala na hloupé citové vydíračky a přežitky, jako na to, čemu "jednoduchý divák" rozumí. 40% a to jsem ještě hodný.. i když za první polovinu bych dal klidně i 70%, druhá by byla tak na 10% a máte chuť to radši vypnout. Shame!

Rodinné prípady (2012) (seriál) odpad!

Nova se chce zřejmě přiblížit Tv Barrandov. Proboha proč, proč tohle někdo natáčí? Ne, tohle prostě nejde. Já ani nemám slov.

Venom (2018)

Nešel jsem na film skoro s žádným očekáváním, akorát mi bylo zvláštní, že lidi, co ho už viděli a sdělovali své dojmy, tak cedili přes zuby, že je to celkem fajn film. Celkem fajn tu chápu jako takové citlivé označení, že "ta holka se mi moc nelíbí, je trochu divná, chodit s ní nechci, ale pro někoho jinýho.. jim to přeju". A přesně takhle jsem si u Venoma přišel. Z části je to kvůli tomu, že Marvel má tak neskutečně vysoko nasazenou laťku, z části je to proto, že tohle je prostě úplně stranou a chybí mi tam ty Marvelovské vtípky a nečekané zvraty. Takže ještě o chlup horší než Black panther, ale pořád film, který určitě neurazí.

Black Panther (2018)

Musím potvrdit to, co mnoho komentářů přede mnou, že Black Panther je nejslabší marvelkovka z poslední doby. Hodně jsem se rozhodoval, mezi třema a čtyřma hvězdama a až v průběhu psaní tohoto komentáře jsem se bohužel musel přiklonit k těm třem. Jako to tu zaznělo už mnohokrát, postavy nejsou nějak zvlášť zajímavé, ústřední téma téma taky nic moc, není tam skoro nic vtipného. Co je ale nejhorší, tak na rozdíl od ostatních marvelovek,tam nebylo prakticky nic neočekávaného. Všechno bylo jasné už 15-30 minut předem, jak se bude film vyvíjet, co tam bude dál, i jak to skončí. Asi byla cílovou skupinou afroamerická menšina v USA a mělo to vyvolávat nějaké pocity hrdosti, nebo tak něco, těžko říct. Nemůžu říct, že by to bylo moc zklamání, o filmu jsem předem slyšel, že je slabší, ale bohužel i přes skvělé efekty a řemeslnou marvelovskou práci jsem nemohl hodnotit jinak, i když jsou to asi nejlepší tři hvězdy, jaké jsem kdy dal.

Dej mi své jméno (2017)

Nuda, nuda, nuda, děsná, zdlouhavá, nic neříkající nuda. Za což jsou minus dvě hvězdy. Další minus hvězda je za jistou pro mě nezvládnutelnou věc.. ač s homosexuály nemám žádný problém, pár jich znám, klidně bych je měl za sousedy, je mi úplně jedno, co doma dělají a nemám rád, když se na ně někdo dívá přes prsty, tak přece jen názorné scény homo erotiky jsou pro mě čímsi opravdu velice odpudivým a dívat se na ně ve filmu, jsem fakt nedával. Celkově nechápu tak vysoké hodnocení, já jsem nezvládl ani polovinu filmu a vracet se k němu už rozhodně nechci,

Odvlečen (2007)

Už když film začínal a viděl jsem tam tu spokojenou americkou rodinku a těhotnou manželku v pokročilém stádiu těhotenství, jsem se obával, aby to zase nebyla citová vydíračka jak z počátku 90-tek. Pak jsem shlédnul prvních 30 minut a musel se nutit, abych to nevypnul, protože film nic jiného než "wana be" na city působící ubulená limonáda opravdu nebyl. Říkal jsem si, jestli nejsem necita, ale ne, i přítelkyně říkala, že je to pěkný Bčko a bědovala nad výběrem filmu na náš filmový prázdninový večer. Je to ten typ filmu, kterej silně levicovýho naivku (anarchistu), nebo člověka bytostně přesvědčeného o tom, jak bysme se měli mnohem líp, kdyby žádnej zlej stát a žádná zlá policie a tajný služby nebyly, nebo že všechno zlo na světě zastává USA, utvrdí v jeho ne příliš prozíravém názoru a ještě víc ho uzavře do jeho sociální bubliny. Mně osobně se kvůli té lacinosti nepodařilo udělat silnější vztah k žádné z hlavních postav a film byl pro mě vzhledem k poměrně vysokému hodnocení tady na CSFD velikým zklamáním. Dovedu si to vysvětlit jedině poměrně nízkým počtem hodnocení k filmu a tím, že ho asi vyhledávala hlavně cílová skupina, do které já zjevně nezapadám. Nedoporučuji.

Modrý kód (2017) (seriál) odpad!

Tak tohle je teda síla. To, že naše televize chrlí občas velice podřadné seriály a celá TV Barrandov je jeden velký hybridní útok a morální odpad je jedna věc, ale Modrý kód, to je věc, kterou bych teda od Primy nečekal. No vlastně když si spojím Modrý kód a Štiky, možná chce Prima oslovit jistou specifickou část publika, tu s disocioální poruchou a lehkou mozkovou dysfunkcí a možná pak bude dostávat větší provize za Teleshoping, těžko říct.. ale zpět k tématu. Když jsem byl přizván, abych se podíval na jeden, dva díly, tohohle veledíla, tak jsem si říkal, proč ne. Neměl bych přece trpět předsudky. Po jejich shlédnutí a uvedením mé osoby do stavu strnulosti, téměř i stuporu, jsem si říkal, že jsem asi moc velkej morous, protože mně v hlavě lítaly velice opovržlivé myšlenky na adresu autorů a z charakterů jsem měl pocit, že se je někdo snažil navrhnout tak, aby jejich osobnost pochopilo i 5ti leté dítě s poruchou učení a předsudky ke "starostce", "vrchní sestře", "zlé mladé doktorce" naopak trpěl celý seriál.. Nejenom předsudky, ale i příšerným námětem, příšernými scénářem, příšerným vykreslením lidí. Ano, tenhle seriál uráží samotné lidstvo jako celek, protože ukazuje, jak moc omezení a tupí někteří lidé jsou. Nebo možná spíš, jak by mohli být, protože potkat někoho takhle zabedněnýho, to se vám stane jednou, maximálně dvakrát za život, pokud tedy nepracujete v jistých specifických ústavech, nebo nechodíte na koncerty Ortelu. V modrém kódu, jsou takoví "specifičtí" prakticky všichni pacienti a půlka lékařského personálu a to pak v člověku evokuje představu, že celé lidstvo míří k šipku, což není pravda, protože komentáře k tomuto seriálu ukazují, že drtivá většina lidí to vidí a tudíž nejsou tak stupidní jako duch tohoto seriálu. Díky bohu. Hodnocení "odpad!" bych doplnil slovy "největšího kalibru", tohle fakt ne!

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Chcete vidět film, který je jedna velká reklama na lékárenský řetězec? Zdůrazňuje se v něm, jak nízké ceny mají? Kdy "emoční chvilky" jsou vyplněny pohledy na různé produkty, služby a rádia, aby se to člověku zaznamenalo v podvědomí? Pak je to film pro Vás! Pokud ne, tak se na to nekoukejte, nestojí to za to, ani trochu. Jak se nám občas poslední dobou podaří natočit dobrý film, tak tohle ten případ určitě není. Je to ten nešťastný moderní český styl, kdy kromě otevřených a zcela neskrytých, ale fakt přímo do očí bijících reklam, takhle okatě se to snad nikde ve světě nedělá, je to přeplněné záběry na roztomilé děti, na známé tváře říkající velice trapné vtipy, prostě Bčková tvorba na jedno použití, snažící se žit z předchozích, mnohem lepších, kousků série. Je to ten film, který je až moc dlouhý a nechce se Vám ani dokoukat a určitě ho nechcete vidět znovu, nikdy. Možná jsem moc náročný a možná to byl víc film jen pro děti, což je trochu v rozporu s předchozími díly, ale ne ne, tohle je prostě slabota, jedna hvězda a dost jsem uvažoval o odpadu. Velké zklamání.

Řachanda (2016)

Tohle se nepovedlo. Tohle se vážně nepovedlo. Na druhou stranu, ve mě film vyvolal dosti neobvyklý filmový zážitek - bylo mi za ty herce trapně. Vážně, některé scény byly tak trapné, že jsem se styděl za ně. Ty "silné" okamžiky byly často právě tyto chvíle a byly "silné" asi jako kdyby je předváděl někdo, kdo má povinnost odříkat nějaký text, ale nemá k tomu žádnou motivaci, tomu textu nevěří, ví, že ten film bude fakt hodně špatnej, ale s těma prachama už počítá a tak to prostě dotočí. Že to vypadá uměle a je to úplně prázdný? No co, nemůže být všechno dobrý. Takovej trochu prvek amatérismu mi tam přišel, nebo nedostatku zkušeností, těžko říct. Jedna hvězda za kostýmy a to hezké prostředí, ale to je tak vše. Je to smutné, ale když ten kat ke konci měl sekat ruce, vůbec by mi nevadilo, kdyby jedné z hlavních postav, té co tak pištěla, usekl hlavu. Možná bych pak dokonce jednu hvězdu přidal, za nečekány zvrat, zbavení se té otravné postavy a GoT nádech, kterej by filmu dodal trochu šťávy.