• Fantasy

Životní trefa (2022)

Sandler super, příběh celkem dobrej, herecký obsazení taky fajn. Netlflixová na sílu tlačená woke propaganda - hrůza, která to sráží o -20%. Proč to nemůžou dělat trochu přirozeněji a méně na sílu jako třeba konkurenční HBO, to nechápu. Hrozně mi to připomíná naši budovatelskou tvorbu z doby před 50 lety. V čem bylo dostatečně socialistického ducha to bylo tauglich. Kde ho bylo málo, tak to do vysílání neprošlo. Tady je to to samé, jen místo soudruhů cenzorů tam sedí podobně pomýlená komise pro rozmanitost od Netlixu, která musí zřejmě diverzifikovat úplně všechno.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Asi nejelpší, co se v roce 2022 Netflixu zatím objevilo, je nová série Volejte Saulovi. Tenhle seriál je do detailu propracovaný, skvělá atmosféra, skvělá kamera, skvělé herecké výkony., skvělé všechno. Netlix by se měl se svojí produkcí od AMC učit. Jejich poradci pro diverzitu by se měli dívat, jak se nenásilně zapojují menšiny do seriálu, aby to dopadlo dobře, ne jako ta jejich do očí bijíci, otravná propaganda. Plné hodnocení a jsem rád, že je vidět, že i americká produkce po dlouhé době předvedla něco vážně kvalitního.

Harry a Meghan: Královská romance (2018) (TV film)

Film vystihuje Meghan, za což ta jedna hvězda. Její sympatyčnost je zbylý počet hvězdiček, tedy nula. Ta žena je pro britskou královskou rodinu vážně katastrofa. Ona by tedy byla pro jakoukoliv rodinu katastrofa, kdyby potomek domů dotáhl takovýto egoistický protějšek. Nejhorší na tom je, že ona to nevidí a ještě si myslí, že ta správná je ona. To si člověk klepe na čelo.

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Námět je zajímavý, knižní předloha asi nebude špatná (pro seriál, kterým chcete udělat manželce radost, že se na něj díváte s ní). Ale to provedení.. Bohužel klasický Netflix poslední doby. Brzo se tam asi půjde dívat jen na dokumenty a neamerickou produkci.

Coco (2017)

Tenhle animák je mistrovské dílo. Podobně mě nadchnul naposledy Frozen a to je z pohádek asi tak všechno. Perfektní ve všech ohledech, kdyby děti vyrůstaly na pohádkách tohodle typu místo těch klasických přežitých, kde je neustále zdůrazňována hodnota pomíjivé krásy princezen, důležitost půl království jako odměna za cokoliv, přece nebudu dělat zadarmo, bohatství a jiných věcí, co našim chudým předkům chyběly, asi by byly formovány o něco lépe než my, protože teď už se vážně můžeme soustředit na úplně jiný a hlubší věci, jak to ukazuje třeba tady Coco.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Dokument může být sebelepší, ale bez nearchivní J. K. Rowlingové nemůže být moje hodnocení kladné. Cancel culture je v jejím případě kultura nenávisti, kterou neprojevila ona, ale její pomýlení kritici.

Deníček moderního fotra (2021)

Za mě dobrý, dokonce mi to přišlo lepší než knižní předloha. Až na pár drobných okamžiků při kterých herci četli ty zdánlivě lepší vtípky, ale jevilo se to tak nuceně, že je to spíš zabilo, jsem tam nenašel nic, co by mně přišlo vysloveně zbytečný. Mnohokrát jsem se vážně zasmál, mnohokrát jsem viděl podobnost s naší zkušeností s nemluvnětem, fakt jsem se pobavil. Za velké plusy v porovnání s ostatní dobovou českou komediální tvorbou bych vyzdvihl, že tady je většina vtipů skutečně vtipná a ne trapná, není to od začátku do konce průhledná citová vydíračka a hlavně není to jedna dlouhá reklama na řetězce lékaren, diskontů potravin, lékaren, radiových stanic etc. Celkově další milé překvapení z české prodkuce, která poslední roky vypadala jak dojná kráva pro pár stále stejných filmařů a herců, co za dotované prachy točili mimořádně podřadné, stále stejné a vážně trapné filmy a udělali si z fondu kinematografie solidní dojnou krávu, kterou dojili asi díky známostem, znalostem jak o ty prachy správně požádat nebo těžko říct čím, ale kvalitou tvorby to rozhodně nebylo.

Případ Roubal (2021) (seriál)

Musím říct, že jsem byl více než mile překvapen tím, že Nova dokázala vytvořit opravdu povedou minisérii. Kdyby mi někdo řekl, že je to produkce HBO, klidně bych tomu věřil, až tak se jim to zadařilo. Vzpomněl jsem si na hořící keř a ač to tu mnoho lidí haní a témata si až na prostředí soudní síně a svědomí mladé právničky, jsou opravdu hodně vzdálena, za sebe musím říct, že kvalitou si dle mého názoru tyto minimálně sousedí. Z tématu možná šlo vyždímat i trochu víc, ale ten obraz toho, jak to funguje, jak tihle psychopati a soudní peripetie fungují, jak se jich všichni bojí a tím znemožňují justici se svázanými rukama poslat vraha tam, kam patří, to bylo skvělé. Úplně dokonale to sedělo, boří to takové ty naivní mýty o tom, jak se těmhle "obětem policie" upírají jejich lidská práva, čemuž mnoho lidí stále naivně a slepě věří. Chce to hodně silný žaludek nalhávat sám sobě, že dělám pro klienta a přitom vědět, že nechám běhat vraha na svobodě. Člověk musí lhát sám sobě, aby si pořád dokola mohl pro sebe opakovat, že on je přece bojovník za práva obviněných, protože každý si zaslouží obhjaobu. To je sice pravda, ale to řemeslo se vážně pokřivilo. Ze strážců toho, aby se nepoužívaly násilné a nezákonné praktiky se stali pochybovači ve stylu farizejů, co pro svou slávu a majetek prodají svou lidksost. A tenhle obraz, tahle trilogie dává. Stejně jako obraz psychopatů, co se navenek tváří jak milí svatouškové, co by je chtěl člověk pomalu za souseda. Oni pak vážně bojují za tu svou vymyšlenou pravdu a práva, že jim všichni ubližují a když se jim sáhne na jejich ego a dokáže se pravda, tak to neunesou. Koukal jsem chvíli na reakci Kájínka na tuto trilogii a ten člověk, je v tomhle přesně takový, jako byl Roubal a doufám, že tahle trilogie dá nahlédnout tomuhle faktu širšímu publiku, aby pochopili, jak mistrně je tihle extrémně nebezpeční lidé tahají za nos.. Zahraniční produkci bych dal sice asi jen 4 hvězdy, ale za nevídaně kvalitní dílo Voyo produkce, jsem dal jednu navíc. V tomhle pokračujte a česká kinematografie půjde rozhodně vzhůru.

Tři generace (2015)

Pro fanoušky problematiky LGBT určitě zajímavý film. Porucha sexuální identity je nepochybně velice náročná jak pro jedince, který jí trpí, tak i pro rodinu takového jedince., což tenhle film ukazuje. Nikdo z hrdinů nežije lehký život a je rozhodně mnohem jednoduší z hlediska nalezení spokojenosti žít klasický, konvenční život. Film by mohl zavánět takovou tou hyperkorektní propagandou, ale tady mi to tak nepřišlo, protože to byl prostě ústřední motiv. Film asi bude o něco zajímavější pro ženy, co se do toho víc vcítí, osobně jsem měl malinko problém to i doukoukat, což asi bylo i tím, že mi tam nikdo z postav moc sympatický nebyl. Dokážu si ale představit, že pro někoho, kdo v okolí někoho takového má nebo obdobné problémy řeší to naopak bude velice zajímavé a ty sympatie si tam najde.  Celkově to ale rozhodně není film pro masy, ale spíš jen  pro tu úzkou skupinu osob, pro kterou je to téma aktuální.

Red Notice (2021)

Za mě super, konečně po dlouhé době film od Netflixu, co není od začátku do konce woke propaganda. Bylo to svižné, zajímavé, mělo to styl, dobré herecké výkony, nechápu tu spoustu kritiky co tu pročítám. Za mě rozhodně to lepší co Netflix za poslední dobu nabídl.