• Fantasy

Iron Man 3 (2013)

Bývaly časy, kdy filmy měly koule, humor a Stena Lee. A tyhle filmy jsou časem dokonce ještě lepší. Ironman 3 naprosto válcuje cokoliv co Marvel vydal od Endgame. I když oproti nim vypadá jako chudý příbuzný, má něco, co ta nová prudkce nemá a mít nebude. Dělali ho lidi, co do toho vložili kus něčeho skutečného a kvalitního a ne levičácký skrytý jed, co ze všeho dělá stejnou otravnou a nudnou podívanou.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Pamatuju si, jak jsem měl rád Natalii Portman, jak mi přišla skvělá v SW E1, 2 a 3. Pak byla taková trochu slabší v Thorovi 1 a 2, ale pořád dobrý no a pak přišlo tohle. Teď už mě žádný film s Natalií Portman neláka, protože jsem se podíval na její videa k tomuhle filmu a je pro mě zrhuba tak sympatická, jako Brie Larsen,. No a jaký je film? Je tak skvělý, že jeho hlavní hrdina po něm diplomaticky a mezi řádky řekl, že už se k Thorovi nejspíš nevrátí. Jsem velký fanda parodií, ale tohle je parodie v tom negativním slova smyslu, tohle je parodie na parodii, prostě ten film nebaví. Spousta hereckých hvězd, využívá to dozvuky dobrého jména Marvelu, který teď (2023), už dobré jméno nemá a kdyby film přišel letos, určitě by dal o 200 mega míň. To, že se v předloze zobrazuje jméno Stan Lee je urážka, protože nevěřím, že by se pod tuhle přízemnost podepsal.

Merkelová (2022)

Zajímavý dokument o ženě, která teď musí prožívat nejkrušnější chvíle života, protože její politika úzkých obchodních vztahů s Ruskem nás přivedla tam, kde teď jsme. Autorky pojetí dokumentu v první chvíli odrazuje, neumí si zachovat odstup a zbytečně ukazuje dva póly, které se snaží fanatičtí lidé prezentovat jako dobro a zlo. Moje hodnocení je tedy spíš oceněním příběhu ženy, které se teď asi otevírají oči a musí to být velice těžké..

Kingsman: První mise (2021)

Nejslabší z Kingsmanu, ale se skvělými historickými kulisami. Bohužel většina hlavních hrdinů není nijak zvlášť zajímavá. Mary Sue, nucené kvóty, slabošští vůdci evropských zemí, nesmyslně mnoho nízkých emocí na úkor skutečné hloubky, jako to bylo u předchozích dílů. Jako by do dobře napsaného příběhu někdo vnutil hromadu nesmyslů a tím film ztratil na své duši, kterou série měla. Aspoň že záporné postavy stály za to, plus ta úplně hlavní byla docela dobrá. S odřenýma ušima 60%.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Nechoďte na to, nemá to cenu. Je to sračka, na kterou se nedá koukat. Paul Rudd je fajn herec a to je asi tak všechno. Pamatuju si, jak jsme na každou novou marvelovku ve fázi tři chodili do kina celá parta včetně přítelkyň. Teď? Nikdo na to chodit nechce a vzít na tohle rodinu bych se styděl. Ano, to je asi ta správná emoce pro tenhle film, stud. Je mi stydno, co udělal Kevin Feige Marvelu, doufám, že tenhle film prodělá těžký prachy a přispěje jako další hřebíček do rakve soudobého Disney.

Willow - Velký Aldwin (2022) (epizoda) odpad!

Představte si svět, kdy by se zcela nemístně pomlouvala jablka. Spousta lidí by říkala, jak jsou hrozná, nenáviděla by je, ale vy byste přitom měli jablka rádi.. Řekli byste si, s těma lidma nesouhlasím a šli byste si koupit jablko k prodejci jablek. Koupili byste si jablko a prodejce by Vám řekl, děláte dobře, jste lepši než ty nenávistní podivní a pomlouvači jablek. Pak by Vám prodejce řekl, kupte si další jablko.. no a i když ho moc nechcete, tak si ho koupíte, abyste podpořili to pro jablkové klima. No a pak Vám prodejce řekne, že má pro Vás další super jablkové pokrmy, jako jablkový guláš, jablkovou tlačenku, jablkovou kuřecí polévku, jablkovou koprovku a jablkové špagety... a dalších 10 věci, kde jablka vůbec nejsou potřeba. A vy byste řekl, no ale já tohle nepotřebuju, jablka mám rád, ale nemusím je mít všude, nenuťte mě jablka. BOOM a prodejce by Vás označil za bigota co šíří nenávist proti jablkům, protože nechete jablka úplně všude, včetně míst, kde nedávají smysl a cancel kultura by Vás vyloučila z jejich povýšenckého světa, kde se opájí vlastní nadřazeností nad ostatními.. A tak je to se soudobou WOKE propagandou. Nejste rasista, nemáte problém se sexuálními ani jinými menšinami, chápete, že každý se narodil nějak, ale když to do Vás cpou horem dolem, přestane Vám to chutnat.. a pak jste bigot. Ano, tak tohle přesně dělá Disney..

Willow - Vichry (2022) (epizoda)

Máte rádi místy (jenom místy) dobré herecké výkony, ale špatně napsaný příběh s nevhodně zvolenými postavami? Máte radi indoktrinaci ve stylu Disney po roce 2016? Máte rádi, když se tancuje na hrobu kdysi dobrých filmů a dělá se z jejich moderního pojetí nekoukatelná sračka? Tak koukněte na Willow, pořad u kterého máte pochyby, proč si vlastně to předpladné D+ ještě platíte!

Poslední závod (2022)

Tohle se vážně povedlo. Uvěřitelné je tam všechno, příběh, prostředí, herecké výkony, držení se historické předlohy, prostě super. Dobová atmosféra oblasti Jilemnicka byla zachycena opravdu znamenitě, jsem hrozně rád, že naše kinematografie není zatížena různými kvótami a je opravdu možné tvořit a využívat k tomu historické příběhy, které není třeba různě ohýbat. Tenhle film se mi líbil víc než poslední tři Marvelovky, co jsem sledoval, což bych nikdy nevěřil, že by bylo u českého filmu možné, takže rozhodně zasloužených 80%. Jsem vážně nadšen z toho, co naši filmaři poslední dobou vytváří, je to o tolik lepší než ty ubulené, předvídatelné srágory, co se natáčely pár let dozadu.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

První asijská Marvelovka, která ale ani nezískala povolení být promítána v Číně. A i kdyby ho získala, predikce jsou takové, že by film neměli činani rádi. Ano, to je soudobé DIsney, dělají tak skvělé diversifikované projekty, že ani publikum, které má reprezentovat, je nechce. Kdyby měla tenhle rozpočet a předlohu Korejská produkce, která trochu lépe chápe místní poměry a nemá potřebu vnucovat do filmu různé poselství, vsadím se, že by to dopadlo 100x lépe. Zajímalo by mě, jaké jsou ztráty publika pro Marvel mezi fázemi, tipoval bych to na něco kolem 40% a pokud bude příští fáze zase v tomhle duchu, budou si moct odepsat dalších hezkých 30%. GJ Disney!

Loki (2021) (seriál)

Tohle je prázdné, zdlouhavé, předvídatelné, na peníze zaměřené, nudné, left wing otrávené zabití Lokiho. Je pravda, že pro někoho, kdo si hlavně po večer pouští seriály, to asi bude dobrá volba, pokud mu nebude vadit, že bude nenápadně indoktrinován něčím, co asi vzešlo z choré hlavy nějaké feministciké aktivistky, která má pocit, že všichni muži potřebují být neustále ponižováni. Dobře, řeknu to napřímo, zkurvila to Bisha K. Ali a stačí si jí vygooglit a  člověk pochopí, proč je to taková slátanina, když tato nešťastna žena je jednou ze scénáristek. Díky bohu, že u nás máme tak skvělé ženy a ne tyhle podivínky. Z Lokiho se stal tupý bisexualní slaboch, kterému jeho silný ženský protějšek ukazuje, jak se to má dělat správně. Ano, protože Loki byl přesně takový slaboch v severské mythologii a taky ho tam často mlátila dosatečně diverzfikovaná parta stážkyň kontinua.  Na sérii dva se koukat rozhodně neplánuju, tohle je prostě k pláči.