• Fantasy

Black Widow (2021)

Jak tak skvělou postavu s tak skvělou herečkou můžou přivést k takovému obrovskému průseru. Že budu filmy od Marvelu hodnotit zhruba na úrovni Ulice by mě v životě nenapadlo. Je pravda, že celá tahle fáze by si asi zasloužila o hvězdičku víc než dávám, ale za tu jejich "message" a "woke sračky" si nic jiného nezaslouží. Že odmítli dobrýho režiséra jenom proto, že chtěli režisérku, ale žádná dobrá se nepřihlásila a tak to dali nějaký divný ženský s pochybnýma zkušenostma.. to prostě může údělat jen stupidní soudobé Disney..

Eternals (2021)

To muselo stát ale peněz a přitom je to taková blbost. Slovo blbost používám jenom proto, že nevím jestli není proti pravidlům CSFD použít slovo sračka. Dal jsem se teď na takovou masochistickou zálibu a to koukat na Marvely z posledních fáze. Přišel jsem totiž na takovou fajn zábavu, spojit si to potom s GoT a říkat si, jak skvělý by bylo kdyby těm postavám, co se je Marvel zuby nehty snaží procpat jako hrozně sympatické a zajímavé... tak kdyby se dostaly do spárů Joffryho Baratheona a on by je zprovodil ze světa nějakou svou kreativní hrou, případně by si s ním daly víno na jeho svatbě.. To by bylo velice uspokojivé, asi tak o 100% uspokojivější než to co teď Marvel pod křídly Disney předvádí.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Kdyby mi někdo před pěti lety řekl, že Marvel natočí film s doktorem Strangem, který bude takový "meh", že se mi to ani nebude chtít dokoukat, tak bych se mu tehdy vysmál. No a on by ten člověk měl pravdu. Nuda, nuda, perfektní herecký výkon Benedicta Cumberbatche a pak zase nuda, odpad a trapnost. A nebylo to obsazením, ani režií, ani efekty, ale naprosto trapným scénářem. Po 40 minutách jsem to chtěl přepnout na zprávy, to se mi nikdy u Marvel filmu nestalo. Koukal jsme se na to spíš proto, abych to předplatné Disney trochu využil, ale úplně mi to sebralo chuť kouknout se na cokoliv dalšího z fáze 4. No a abych to dokončil, po 50 minutách jsem to na ty zprávy fakt přepnul.. a bylo to lepší.. Jedna hvězda za Sama Raimiho, který natočil úžasnou trilogii Spiderman, ale tady s tím odpadem bohužel mnoho udělat asi nešlo, jedna hvězda za Benedicta, který byl jako Strange vždy perfektní a který ve svém vlastním filmu byl odsunut na druhou kolej a to je vše. Bez těhle dvou, bych dal hodnocení odpad.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Je pro mě těžko uvěřitelné, že od roku 2018 vydal Marvel film, kterej je vážně dobrej, protože až na postavu Peterova přítelkyně to bylo vážně skvělý. Kéž by točili takovéhle filmy stále, člověk může jen vzpomínat, že takhle skvělé filmy chrlili v celé fázi 3. Bohužel, jen jeden film z celé téhle fáze se jim aspoň tak nějak vyrovná a obávám se, že nic bez otravy jedem zvaným identity politics už bohužel asi nikdy nenatočí. Sbohem Marveli, býval jsi nejlepší.

Black Adam (2022)

Podle některých zdejších předních komentářů to vypadá to, že nemoc narcistických kritiků s patentem na pravdu zavítala i na CSFD. Black Adam je zdaleka to nejlepší z žánru superhrdinů, co bylo za poslední dobu natočeno. Z Marvelu se stal odpad na který se nedá koukat a všechno je tam teď o předávání zprávy a dostatečném zastoupení různých skupin a ponižování neminoritních mužů. Black Adam je pojatý jinak, víceméně kašle na nějakou "zprávu" a je zaměřený na akci, na to co fanoušci chtějí. Mě v akčním filmu vážně nezajímá, jestli tam bude zachyceno utrpení a problémy femcelek, feministek, rasové problémy v USA a problémy lidí s poruchou sexuální identity apod, kdybych se o to chtěl zajímat, kouknu se na nějaké dokumenty, ale rozhodně o to nestojím ve filmech, které jsou o něcem úplně jiném. Všechny ty wana be progresivní projekty postupně jeden po druhém zhasnou, protože budou prodělávat neskutečné peníze, tak jako tomu je u Rings of Power. Časem stuida vyhážou nekompetetní ředitele a zaměstnance co jedou jenom woke a najmou zase lidi, co umí psát, hrát a natáčet. Ještě to asi chvíli potrvá, ale Black Adam je ok a rozhodně to není vnucování extrémistické levicové propagandy, i když i Black Adam má trochu té pachuti.

Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

Jediný díl, kde jsem dal hodnocení alespoň jednu hvězdu. Víceméně za to, že je to konec tohodle znásilnění Středozemě alespoň na pár let. Celá tahle série je gigantické zklamání a své kolosální selhání a extrémní finanční ztráty (které se snaží tajit, ale všichni víme jak mizernou sledovanost tohle má) si zaslouží. Stačí se podívat na pirátské statistiky v porovnání s HoD, dokonce ani zadarmo se na to lidi nechtějí dívat. Nevěřím tomu, že v druhé sérii to bude lepší. Jedinou dobrou zprávou je, že druhá série pár let nebude. Jak se jim povedlo vytvořit Galadriel tak extrémně nesympatickou, to je fakt mastrštyk, o něco sympatičtější mi byl dokonce i narkoman se kterým jsem se bavil před pár dny, ač jsem se ním bavit fakt nechtěl.. Proč neposlouchají fanoušky, proč mažou všechny názory, co je upozorňují na problémy seriálu, proč si arogantné a narcisticky jedou svojí linku o tom, jak je tenhle odpad kvalitní? Jediné s čím tenhle seriál může soupeřit se svými soudobými díly je She Hulk a to jak v tom, jak moc velký je to odpad, tak v tom, jak plivat na své fanoušky.

Čas na sebe (2022)

Mark Wahlberk je skvělý (jedna hvězda), ale to je tak všechno. Film plný nucených wana be progresivních stereotypů, woke propagandy a jiných nesmyslů, tedy Netflix v té jeho nejhorší podobě. Get woke, go broke, tohle je fakt odpad.

Andor - Kassa (2022) (epizoda)

Je těžké tomu uvěřit, ale Disney po dlouhé době vytvořilo něco, co nejspíše nepsala menšinová aktivistka plná nenávisti k majoritě a obzvláště k mužům, které je třeba od začátku do konce ponižovat a zesměšňovat (pokud tedy nejsou menšinou). A světe div se, fanouškům se to líbí, že nejsou ponižováni... Zatím mi to příjde jako taková trochu slabší detektivka z prostředí StarWars, ale jelikož mám SW rád a zároveň to není znásilnění této značky, jako tomu bylo v epizodách 7,8,9 a jak to teď Disney dělá Marvelu, čtyři hvězdy tomu dám, i když je to pravděpodobně trochu nadnesené. Kéž by se poučili a všechny ty žlučovité aktivisty, vyházeli..

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda) odpad!

Obecně se v poslední době začínají opakovat nové stereotypy: Muž = špatný/hloupý/neschopný/hraje vedlejší roli, i když býval důležitý - kromě případů, kdy je nějakou minoritou; Žena = silný / chytrý / výjimečný a dobrý charakter - i když je postava hrozná, snaží se to tak prezentovat; Menšina (jakéhokoli druhu) = dobrá / hrdinská / lepší než ostatní, zvláště jeden druh mužů; Vztahy - klasické jsou špatné, protože je v nich muž (pokud tedy není menšina nebo je hlavní ve vztahu silná postava z bodu 2). Vztahy kde je muž menšina a žena nemenšina se teď propagují víc než jakékoliv jiné... Je samozřejmě dobře, že se začaly řešit dluhy, které má společnost vůči menšinám všeho druhu, ženám atd., ale způsob, jakým se to dělá, je bohužel přesycen toxicitou. Miluji mnoho ženských postav, mnoho hrdinů různých filmů, kteří jsou menšinami, ale bohužel se to nyní nedělá přirozeně, ale s použitím síly a tlaku. Můžete to dát na jakýkoli americký produkt z posledních let, cokoliv a pořád je to stále to samé. Něco jako zápletka, námět z knihy, to je vedlejší, protože nejdůležitější je, že se musí naplnit progresivní kvóty. Takže důvod, proč hodnocení kritiků a publika (například na rotten tomatoes) se začíná tak zásadně odlišovat je ten, že lidé už tohodle nového stereotypového modelu začínají být dosti přesyceni - podívejte se na poslední marvely, produkci disney, cokoliv progresivního a najdete tam tyhle obrovské nůžky.. a platí to bohužel i tady.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Když to vezmu od toho nejlepšího a dám to po to nejhorší sestupnou tendencí od tři plusů, přes nulu, po tři mínusy, bylo by to: +++ Ewan McGregor; ++ prostředí  a postavy Star Wars; + vyplnění mezery mezi epizodou 3 a 4; 0  zpracování; - postava Leii; -- postava Třetí sestry; --- produkt soudobého Disney.. Je to StarWars, takže rozhodně to ke shlédnutí je. Ale je to soudobé Disney, takže to bohužel ubírá dritvou většinu na kráse. Kdo vymýšlel postavu Třetí sestry a únikové scény Leii, ten by měl letět. Jak společnost s takovým rozpožctem může udělat některé scény na tak trapné úrovni, to nechápu. 60% a víc to komentovat ani nechci, jak Disney mrví ten potenciál je smutné. I když zase na druhou stranu je pravda, že bez Disney by nic takové asi nevzniklo, protože kdo by na to měl prachy a odvahu..