Futurama: The Lost Adventure (2008)

Poprvé, co dávám Futuramě tak nízké hodnocení. Na vzhled jsem si nezvykl (nevím, co tím režisér sledoval), děj mě nudil. Naštěstí v mých asi jediný „exces“ jinak geniálního a nedocenitelného Matta Groeninga.

Quantum of Solace (2008)

Někde jsem slyšel, že režisér filmu, Marc Forster, řekl, že komu se Quantum of Solace nelíbí, musí být hloupý. Tak trochu mi to připomíná Paroubkova slova o politické stupiditě. Ano, jsem hloupý a k tomu politicky stupidní! Předchozí bondovka se mi líbila víc. Místy jsem nepochopil, o co se vlastně právě Bond snaží. Zkrátka jsem se tolik nebavil. Nemusí ani cestovat až na Haiti a do Bolívie, stačí, kdyby zůstal v Evropě, ale mělo to „šťávu“.

Madisonské mosty (1995)

Působivý příběh zasazený do krásné Iowy. Meryl Streep i Clint Eastwood jsou skvělí.

Mamma Mia! (2008)

Ječení a objímání hlavních hrdinek, urputná snaha udělat text tak, aby mohly v děsivě rychlém sletu nastupovat jedna píseň za druhou (tedy aby původní text zapadal do scénáře, a to i za cenu prostoduchosti a nelogičnosti), extrémně zidealizovaný obraz Řecka...asi prostě nejsem cílová skupina. Na oddechové filmy se dívám rád, ale tohle si znova nepustím. Hudba od skupiny ABBA je dobrá, ale tu tvůrci filmu nesložili.

Nestyda (2008)

Jsem opět v rozpacích. Některé scénky byly vtipné, Éva Kerekes je krásná herečka. Kdybych mohl, dal bych mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale to bohužel nemůžu. Vím, že byl film natočen podle Povídek o manželství a sexu Michala Viewegha - ale když už tedy celý film sleduje jednu dvojici, asi bych přeci jenom chtěl více...děje. Vlastně se nejpodstatnější stála na začátka a klasické schéma konflikt - stupňování - rozuzlení se nekonalo.

Wanted (2008)

75 %? Žertujete? Film úplně na prd. Má vše, co mám mít dobrá parodie, ale tvůrci to mysleli vážně. Trapně pseudofilosofický děj, nesmyslné žvatlání „o morálce“, naprosto směšně trapné akční scény, postrádající smysl a do obličeje se vysmívající přírodním zákonům, malý výlet do jakési země kdesi v Asii, trapná, křečovitá Angelina Jolie, která si mimochodem občas zajede do Prahy, aby si jako suvenýr přivezla nějaké dítě z dětského domova. Vrchol je, když na konci, po telenovele kdo vlastně koho klame a kdo má koho zastřelit Angelina Jolie odstřelí všechny dokola včetně sebe. To už se mi strašně chtělo domů. Jedna hvězdička, budiž, protože jsou ještě horší věci.

Tobruk (2008)

Film se mi rozležel a zvyšuji hodnocení na pět hvězdiček. Václav Marhoul natočil skutečně lidský portrét československých hrdinů afrických bojů proti nacismu. Mírně připomíná Tmavomodrý svět motivem Čechů mezi anglicky mluvícími vojáky - těch Čechů, kteří za svoje hrdinství v 50. letech často seděli v komunistických kriminálech. Jinak je ale jiný. Velmi se mi líbilo umělecké provedení filmu - podmanivá hudba, kterou si i týden po zhlédnutí pamatuji a občas mi běží v hlavě (ale nevadí mi tam) a pozoruhodný, trefný a úderný literární citát na konci filmu. Chcete-li vidět pěkný válečný fiům, jdětě do kina, ještě to stihnete - stahované z internetu to jistě nebude ani zdaleka ono!

Český sen (2004)

Bohužel tenhle film potvrzuje, že jsme si ponechali to špatné ze socialismu a přibrali k tomu to špatné z kapitalismu. Spoustu Čechů bohužel utrhá ruce každému prďolovi, který jim na orné půdě otevře obchoďák. Což o to, jíst se musí. Ale můžeme to jídlo shánět trochu kulturně.

Vesničko má středisková (1985)

Docela dobrý film, na tu dobu... . Ale na českého Forresta Gumpa si ještě asi budeme muset počkat. Nebo už nějaký byl?

Ať žijí duchové! (1977)

No, mě to neoslnilo. Hudba byla pěkná, jinak bych hodnotil o jednu či dvě hvězdičky hůře. Ale ten děj - nemůžu si pomoci, ten film je načichlý svou dobou více, než lze snést. Skoro mě to připadalo jako cílená komunistická propaganda, zaměřená na zranitelné děti. Zlý vesnický kapitalista, který prodává pribiňáky a dokonce chce pěstovat žampiony, dostane co proto, rytíř ze středověku je prostřednictvím pilných pionýrů poučen o skvělých výdobytcích socialismu, hodný a komunismu oddaný pan ředitel dětem pomáhá v realizaci opravy památky. Ble!