Odpadlík (1992) (seriál)

Mladej co se žene krajinou na své motorce jak znělo tenkrát v té znělce mě před lety učaroval, ale v dnešní době už chlapík s culíkem a kámošem indiánem z pojízdného kamionu mi nic neříká. Za tu nostalgii a hlavně kulomet ve znělce 2* :).

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Miluju hlavního hrdinu, co je skrytá reklama na adidas a co pak takovej samostatnej film s ním. Hugh je fakt řízek v roli Wolverina a kašlu na trapnej scénář, který by chtěl vypilovat jak moje česká gramatika, protože tohle je popcorn zábava se vším všady.

Rychlí a zběsilí (2009)

Rychlejší a zběsilejší je můj ranní úprk k záchodu po 10 houbách (víno / kola), než atmosféra tohoto filmu. Kde je ten duch prvních fast and furious, kde?! U prvních dílů stačil poloviční rozpočet a člověk se pobavil víc, jak na den otevřených dveřích v night clubu.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Legrace na téma akční super hrdina kříženej mezi arnoldem v nejlepších letech a jamesem bondem po návševě fitka a uspokojen svým čerstvě namýchaným drinkem kříženým s čuvačem, kterému vyškubli jazyk a šišlá víc jak kámoš po 15 pivech opravdu nepovažuji za legraci. Ale družka ze sousedního klanu na kterou má zálusk a ke konci se jí samozřejmě dosane do kalhotek (mimo záběr) stála za to a pro to ta 1*.

Tudorovci (2007) (seriál)

Namyšlený seriál plný nicneříkajících dialogů, sem tam pokokujícím prsem či dvěma, zdlouhavým dějem, nabubřelým hlavním hrdinou, který končí pomalu každou 3větu křikem "Já jsem anglický král", a tak nudným zpracováním, že to uspí rychleji než sledování přímého přenosu gambrinus ligy. Přiznávám, jsem nejspíš zaujatý a znechucený sledováním v dabované verzi ( o1* navíc by určitě dostalo hodnocení při sledování v originále), ale měl jsem bohužel smůlu, narazil na ní a na tento exeplář něčeho tak primitivního, co se tváří jako historické seriálové dílo, ale má k tomu daleko asi jako já ke kalhotkám Elishi Cuthbert. Hodnotím po ztrastiplném shlédnutí 5 dílů a ta 1* je za ty kostýmky. Ty jsou asi tak jediné na co se dá (i někdy opravdu pěkných dam) koukat.

Strážci - Watchmen (2009)

Nechce se mi někdy něco vychvalovat a nadhodnocovat, jako moje sexuální výkony v posteli před holkama, ale zde si nemůžu pomoci, snad ani nechci, a musím vychválit. Protože tak těžkou látku na zfilmování, poradit si s ní s takovou elegancí a šarmem, to se nevidí a musí se ocenit.

Paříži, miluji Tě (2006)

Takový slabší průměr. Pár příběhů bylo strhujících, ale najdou se zde i plývy, co nesednou jako ranní krupicová kaše po prokalené noci. Když už tak bych vyzdvyhnul epizodku od Toma Tykwera, která mě absolutně dostala, jak zpracováním, Natálkou Portman tak hlavně námětem.

Nebojsa (1988)

Taková klasika na velikonoční dopoledne před vejsluškovým rozjezdem ...

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Starý dobrý animák, starý dobrý Asterix a Obelix. Neváhám říct (a ostatní hodnocení mi to asi i potvrzuje), že je to nejlepší díl ze všech a to raději nepočítám novodobé zpracování, které sem neviděl, protože si nechci zničit krásné vzpomínky na dětství a na tento kultovní francouzský animovaný klenot.

Wimbledon (2004)

Příjemná romantické komedie s úžasnou Kirsten Dunst. Rád vždy sáhnu po dvd s touto komedií když už není nezbytu a musím se koukat se slečnou na romantiku. A je to vždy příjemné podívání, protože v tomhle žánru najít koukatelný a stravitelný exemplář to je snad už snažší složit zahradní gril s japonským návodem.