Moon (2009)

Klaustrofobická atmosféra totálního ticha a samoty srší z každičkého záběru a i přes předvídatelný děj je to scifi zážitek roku. PS: i 2 hrdina filmu (robot namluvený mojím oblíbencem Kevinem) umí zahrát víc hereckých obličejů než takovej Nicolas Cage za 5 filmů dohromady :D

Zataženo, občas trakaře (2009)

Není nějaký návod v abíčku jak sestrojit podobnou mašinku, protože já bych si dal svíčkovou, smažáka, pistáciovou zmrzlinu, stejk, uzenou makrelu ....

Číslo 9 (2009)

Postapokalyptická vize a zpracovaná jako animák ?! Bravurní !!! 95%

Gamer (2009)

Nesedět kousek od plátna, a neblikat to na mě v rychlosti připomínající trenažer na výpal mozku v mechanickém pomeranči, asi bych volil míň hvězdiček. Ale byl jsem ovlivněn a ten zběsilej střich, filtrování záběru, neklidná kamera a ulítlá atmosféra budoucnosti s fetišistickým mixem facebooku a anilinek mi seděla dokonale.

Cvokař (2009)

Jeden z nejlepších filmových zážitků roku (koukám podle hodnocení, že jenom pro mě). Famózní výkon Kevina (jak jinak :))a ta pomalinku vyprávějící linka děje přesně sedne k filmu. Jendoznačně a bez ovlivnění jakýchkoliv návykových látek dávám 5*.

Bruno (2009) odpad!

Makrozáběr z kobilince by snad přinesl víc informací a zábavy než celý tento film.

Dvojí hra (2009)

Po skvělém Michael Claytonovi jsem čekal daleko více. Sledovat nějakou konspiraci ohledně vydání nějakého výrobku, kde soutěží mezi sebou jako by avon vs oriflame to opravdu nemám za potřebí. Moc ukecané, předvídatelné a přehrávané ... příště se to snad Tonymu povede. :)

Rychlý Stripes (2005)

To jsem se zas jednou nechal upsat ďáblu, když jsem povolil slečně vybrat film. Už jsme viděl hodně přehnanejch nápadů, ale zebra, co má sen vyhrát dostih, to opravdu překračuje všechny meze. A pohled, jak si to krosí v tom jeteli je opravdu dost zarážející. Ještě, že to ten dabing vytáhl, protože Suchánek, Genzer a Hezucký své postavičky vyšperkovali dokonale. Za to Vašuta bych zastřelil při každém slovu, které vypustil z hub*, protože ten jeho dabing a artikulace, připomínající dabing nějakého porna z let 70, mi rval uši.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Další z řad filmů, kdy se povede posr** skvělý nápad z jedničky a nastavit to do nefungující mentálně postižené slátaniny. Kdo si nechce zkazit výbornou jedničku, ať se vyhne obloukem od tohodle paskvilu.

Vzhůru do oblak (2009)

Jak to jen ten Pixar dělá, ten už se dá srovnat i s kuchyní mojí babičky, protože ta se vždy trefí do mojich chuťových pohárků a naplní je až přes okraj. Hravé, vtipné (pasáž s objevením ptáka se zapíše do tabulek záchvatů smíchu velkým písmem) a každým okamžikem originální. 90%