Michal David - Největší z nálezů a ztrát (1987) (hudební videoklip)

Jeden z největších hitů Michala Davida a naprosto nadpozemská záležitost. Než jsem tuhle písničku poprvé slyšel na konci Lásky z pasáže, myslel jsem si, že ploužáky jsou akorát pro holky a pro teplouše. Díky ní jsem změnil názor. Absolutně nevěřím na nadpřirozeno, ale tahle píseň je snad opravdu něco mezi nebem a zemí. Za tohle by se měli lidi Michalovi klanět, a ne mu nechutně nadávat (viz. i pár idiotů tady, kteří klip hážou do odpadu proto, že se Michal David narodil a že si dovolil zpívat za komunistů - a ne protistátní sračky, ale disko). Ovšem klip samotný (vzniklý na konci roku 1985 - zde uvedený rok je špatně!!!) bohužel není úplně to, co by měl být. Zaprvé by bylo o dost lepší, kdyby vznikl na plnou verzi písně, a ne zkrácenou (byť je pravda, že ta plná verze s neúplnou výjimkou v podobě koncertu Čtyřicítka v Lucerně v 80. letech nejspíš nikde v TV ani rozhlase nezazněla, kdyžtak ať mě pamětníci opraví). A zadruhé zde citelně chybí záběry z Lásky z pasáže. A narozdíl od Non stopu jsme už v době, kdy je toto běžný jev, což koneckonců rychle potvrdily další klipy k československým filmovým hitům. Vlastně jediné drobné odkazy na film jsou scény na eskalátorech v metru a v automatu. Což je ovšem velmi málo. Sám o sobě je to rozhodně víc než dobrý klip, ale v tomto přpadě to bohužel nestačí.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Jediný průjem na světě, který vydržel bez přestávky teď už čtrnáct let.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019) odpad!

Tvůrci mlátících se příšerek během dvaceti let nedokázali udělat z hlavního hrdiny Ashe onoho velmistra Pokémonů, s druhým a neméně důležitým cílem, který si vlastní blbostí nebo záměrem vytvořili během prvních dvou sérií, si po dalších třech řadách dolova vytřeli zadek (skalní fandové vědí, co mám na mysli), a za této situace se už taky rozhodli pustit do tvorby remaků, restartů a rebootů všeho druhu. Nejdřív 20. "film" až na určité postavy dokonale vykrádající první díl, a teď tohle. A pořád na ně nikdo nezavolá oněch bájných pár zfetovaných negrů z kleštěma a letlampou, aby si s nima trochu zablbli (a hlavně mi neříkejte, že se hoši bojí nějakýho Charizarda :D). Vzhledem k tomu všemu není možné mít slitování ani díky návratu milovaného gangstera Johnnyho, leda snad by Pikachu a všechny mamonem zblblé pokémonské tvůrce v USA i Japonsku poslal za Snakesem a kočkou, co se muchlovala s jeho bráchou P.S: To, že tohle má větší hodnocení, než samotný seriál, jasně dokazuje, jak moc se má člověk pokud jde o kvalitu filmů rozhodovat podle ČSFD - vůbec.

Genesis - Land of Confusion (1986) (hudební videoklip)

Gumák Reagan si dává dvacet a rozjíždí jadernou válku, a do toho hobluje gumák Collins. Kam se na to hrabe Zemanova lidová. Kdyby se na konci objevil i skutečný Collins, bylo by to úplně dokonalé. A píseň nejen že neztratila na aktuálnosti, naopak, dnešek je tisíckrát horší Land of Confusion, než osmdesátá léta.

Terminátor: Temný osud (2019) odpad!

Opravdu už se všema těma sequelama, prequelama, remakama, restartama a rebootama jděte do hajzlu. Terminátora jste zabili už trojkou, a pořád máte potřebu ho čtvrtit. Divím se Arnoldovi i Lindě Hamilton, že do toho zase vlezli, bez nich by po tom neštěkl ani pes.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Ze všech těch reality show a jejich derivátů doby po roce 2000 je tohle suverénně to lepší. Na nic si to nehraje, nepošlapává to důstojnost obyčejných lidí a nedělá to hvězdy z magorů a úchyláků. Prostě jen pár rádobycelebrit i opravdových hvězd se namaskuje do podoby známých zpěváků a snaží se zazpívat a obrazově ztvárnit známé hity co nejpodobněji originálu. Nesčetněkrát lepší než všechny ty pořady typu: "Připomeňme si největší hity v "moderním" podání." Navíc se ještě přispěje na dobrou věc. Ovšem po prvních pár řadách to začalo jít rychle dolů. Poslední dobou už účinkují zejména hvězdičky a rychlokvašky ze Superstar, Ulic a Ordinací, a 95 procent vybraných písní jsou srágory po roce 2000 (př. ta Sia co naposled viděla kadeřníka když ještě stály Dvojčata tam šla snad pokaždý) - mimochodem důkaz, že to nevybírají samotní soutěžící (což by mi vteřinu nevadilo, když vlastně o nic nejde, kdyby to přiznali a neoblbovali nás). Takže už minimálně od loňska platí, že kdyby nejnovější řada byla poslední, tak to nebude žádná škoda.

Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990)

Kačeří film je samozřejmě zábava od začátku do konce, bohužel ale opravdu nedosahuje kvalit těch největších seriálových nářezů jako pilotních pět dílů o pokladu Zlatých sluncí (ty by mohly jít do kina z fleku), soutěž s Hamounem, závěrečný dvojdíl Zlatá husa, a dvojciferný počet dílů nerozdělených na víc částí. To opravdu není nejlepší nápad na film pro kina. Podle mě to chtělo podstatně lepší námět, než džin z kouzelné lampy a čaroděj Merlock, který se jej snaží zmocnit. Taky by nebylo na škodu aspoň zčásti použít původní seriálovou hudbu, protože ani na tu ta filmová nemá. I tak se ale divím, že v kinech Poklad ze ztracené lampy tak pohořel, zatímco třeba první dva Pokémonské filmy (nebyly špatné, ale s tímhle se nedají srovnávat) měly velký úspěch. Kdo ví, jestli v tom nebylo i špatný promo, což se nedá vyloučit, stačí se kouknout na "promo" u nás - film minul kina a podle všeho i videa a s největší pravděpodobností se zničehonic zjevil až na silvestra 2002 na Nově. Jediné štěstí, že ho stihli nadabovat už pár let předtím, takže ze seriálových hlasů zůstali aspoň Mirko Musil (Skrblík), Inka Šecová (Kulík), Blanka Zdichyncová (Bubík), Ljuba Skořepová (Čvachtová) a Jan Skopeček (Johan). Škoda, že nejdou půlhvězdičky, dal bych 4 a půl. Takhle bohužel musím snížit.

My z Kačerova - Návrat na Klondike (1987) (epizoda)

Defacto první díl seriálu, rozhodně ne z hlediska pořadí, ale první vyprodukovaný. Námětem příběhu je stejnojmenný Barksův komiks z 50. let, a nutno dodat, že seriálová verze mu vůbec nedělá ostudu. Podle mě je tahle verze ještě smutnější, než Rosova komiksová adaptace, a to je sakra co říct. Vše trochu kazí je až moc urychlený konec, ale je jasné, že to nešlo jinak (první třetinu zabral Klondike v době zlaté horečky, bylo nutné se vejít do 22 minut, a o příběhu na dvě části nebohla být řeč, tak to odneslo poslední dějství). A i tak jde o výborný díl a povinnost pro každého fanouška seriálu. "Zlatos mi sice neukradla, ale ukradla jsi mi moje srdce."

Kobra 11 - Stopařka (1998) (epizoda)

S touhle holkou bych teda nechtěl mít rande, leda by mi André se Simírem dělali bodyguardy.

Volejte a pište šéfovi (2019) (pořad)

Sorry, Míro, ale ty nejseš a nikdy nebudeš stejně dobrej jako Vladimír Železný. Hvězdičku máš ode mě za to, že kdokoliv, kdo přijde s tímhle léta chybějícím konceptem a neudělá z toho tak odpornou promo-masturbaci jako Volejte Novu, prostě do odpadu nepatří. Druhou na protest proti zdejším kavárníkům.