• Pohádka

Gladiátor (2000)

Dokonale předvedená pouť jednoho člověka za pomstou. Herecky skvostné, výprava za jedna. Jedna filmová klasika, asi teda...

Tři bratři (1981)

Jasně, pohřeb prožívá každý člen rodiny jinak. Každý je taky úplně jiný. Jenže co je na tom tak zajímavého? Nikam to nevede....snad jen k odchodu smutečního průvodu na hřbitov....a život jde dál. Není to špatný film, jen nevidím žádný smysl ani žádnou výpověď.

Million Dollar Baby (2004)

Nezdolná touha jít za svým snem, neodbytná povaha a snaha něco dokázat. Možná mě to mělo dojmout k slzám, i když samozřejmě nehollywoodským stylem, prostě po estwoodovsku. Ale nedojalo. Je to taková pohádka. Sice není natolik laciná jako Rocky, ale stejně je to pouze o přitažlivosti prostředí a o tom, že hrdinkou je boxerka, nikoli boxer. Bohužel. I když vlastně bohudík, že čím je Clint starší, tím lepší filmy dle mě točí a dík, že stále ještě točí (Grn Torino je nepřekonatelné).

Divoká planeta (1973)

Jakkoli nejsem příznivcem fantaskních příběhů na plátně ani v knihách, tohle a Čapkovu Války s mloky považuju za velmi povedené kousky. Vidět, číst by je měl každý aspoň trochu vzdělaný člověk.

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Ještě nikdy jsem neviděla dokonalejší mileneckou dvojku než tady. Dokonalá chemie. Seriálu s relativně "tuctovým" příběhem hodně pomáhají sarkastické a ironické hlášky.

Max a maxipříšerky (2009)

Slibně se rozvíjející příběh malého kluka, který se cítí tak trochu hodně osamocený, se dostává Maxovým příjezdem na ostrov do dimenzí, které jsou nad moje chápání. Není to ani vtipné, ani to nic nevypovídá. Maxipříšerky připomínají komunitu přestárlých hippíků, kterým chybí už jen dát si nějakého toho jointa. Jejich nicnedělání (respektive poskakování, létání apod.) baví chvíli, pak už se film stává doslova utrpením. A hodláte-li trpět do konce, abyste se dozvěděli nějaké rozuzlení jejich příběhu (či smysl), ušetřete si čas. Nic takového se nekoná.

Nějak se to komplikuje (2009)

Už ani Meryl Streep není zárukou dobrého filmu? A tohle navíc tak trochu vypadá, jako když režisérka chtěla mladší generaci ukázat, že i padesátníci a šedesátníci provozují sex a mají právo ukazovat své odhalené rozvlněné faldíky....Děkuji nechci. Ať si pěkně doma zatáhnou závěsy a do sytosti si užívají druhý nabraný dech...nikdo jim to přece nebere.

Zločin jménem Katyň (2006) (TV film)

Obsahově nemám téměř co vytknout. Oživit vylíčení této sedmdesát let staré hrůzy výrazně pomohly zpovědi pozůstalých...Ale formálně - rádoby působivé rychlé prostřihy fotek a záběrů jdoucích přes sebe a v rychlém sledu, navíc v kombinaci s vyloženě nepříjemnou hudbou jsou rušivé elementy. Kýženého efektu (totiž vzbudit v divákovi nepříjemné pocity) snad šlo dosáhnout samotnými informacemi, výpověďmi a záběry na památník, zemřelé...to samo o sobě bylo natolik silné a vypovídající, že těch předělů vážně nebylo třeba.

Sin Nombre (2009)

Neokoukané téma, neokoukané a atraktivní prostředí. Příběh, který prostě musí dopadnout tak, jak musí, žádné přikrášlování reality se nekoná. Herci přesvědčiví, ačkoli na druhou stranu nikdo nějak nevyčnívá. Pro nás šokující zpověď, v Mexiku tvrdá realita a možná právě tato "exotičnost" děje, prostředí může za to, že tenhle kousek dlouho nedostanete z hlavy.

Jižní Pacifik (2009) (seriál)

Asi nikdy jsem neviděla lepší dokumentární seriál. Spousta unikátních záběrů, spousta informací, a přitom žádná nuda z přílišného vzdělávání nehrozí.