Sinister 2 (2015)

Viděl jsem to s velkým odstupem od jedničky a nepřišlo mi to špatné. Hodně slabý byl jen úplný závěr, za ten bych nejradši hvězdičku ubral. Nic z toho, co vidíme, není asi úplně originální, ale jako celek funguje.

Osm hrozných (2015)

Hanebný parchanti i Nespoutaný Django mě prostě nebavili. Ale Osm hrozných, to je návrat Tarantina, jak jsem ho měl rád. Rozsáhlá konverzační atmosférovka, která (jak jinak) neodvratně směřuje k brutálnímu a tragickému konci.

Deadpool (2016)

Po shlédnutí jsem tomu dal 4 hvězdičky. S odstupem času jednu ubírám, protože nemám chuť vidět tuhle kulišárnu znova. Není to špatné, ale nic víc.

V hlavě (2015)

je to hezké, líbilo se mi to, ale zároveň se mi to okamžitě vykouřilo z hlavy. Za mě prostě zapomenutelná záležitost.

Dunkerk (2017)

Byl jsem na tom v IMAXu a přijde mi, že to dělá 60 % celého filmového zážitku. Nolan natočil film, který ukazuje nové možnosti technologie a je to fascinující. První záběr vás vtáhne doprostřed válečné vřavy a nepustí. Nicméně bez technických vychytávek jde jen o jeden z mnoha válečných filmů a nepřináší v tomto ohledu nic nového či překvapivého. Takže bez IMAXu hvězdičku dolů.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Zootropolis jsem byl donucen vidět mnohokrát, protože se stal domácím oblíbeným dětským filmem. Takže ho znám téměř nazpaměť. A nevadí mi to. Je to špica. Nevím, jestli je možné, aby mezi animovanými charaktery fungovala nějaká chemie, ale tady to tak fakt vypadá. Zaječici a lišákovi to spolu sekne skoro jako Scullyové a Mulderovi. I ostatní charaktery parádně šlapou. Je to super.

Pustina (2016) (seriál)

Jsem spokojen. Pustina minimálně o dvě třídy převyšuje nejlepší porevoluční seriálovou tvorbu. Laťka je nasazena hodně vysoko. 10/10

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Podprůměrná detektivka, kterou koření astrologické debaty vyvolávající (aspoň u mě) gejzíry smíchu .

Uteč (2017)

Povedená oddychovka, ve které černoši nejsou tím, čím se zdají být.